Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Wybór książki do rysunku tradycyjnego.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wybór książki do rysunku tradycyjnego.  (Przeczytany 2230 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« : 03.04.2012, 17:38:35 »

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi i corocznym problem z wyborem prezentu dla mojej osoby, chciałbym prosić was o pomoc w wyborze książki do nauki rysunku, ze szczególnym naciskiem na ludzką anatomię. Na taką piękną książkę mam do wydania ok.50 zł.

W empiku wyczaiłem dwie takie pozycje:
 Lime Point 1
 Lime Point 2

Jakieś propozycje? W sumie też moglibyście podać ciekawe książki o ww. tematyce w pdf. (Loomis mi nie odpowiada, trochę już archaiczny styl posiada).
Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.04.2012, 19:15:02 »

Zależy co preferujesz. Hart specjalizuje się w komiksie, a Barrington - sądząc po tytułach i okładkach jego książek - dobrze się czuje rysunku realistycznym (aczkolwiek głowy sobie nie dam uciąć, gdyż pierwszy raz widzę to nazwisko).
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.04.2012, 21:02:14 »

Zainteresuj się Bridgmanem. Solidna porcja i dokładne wyjaśnienie anatomii. Naprawdę wiele można wyciągnąć.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 03.04.2012, 21:15:36 »

Ja również polecam Bridgmana.
O ile dobrze kojarzę, to Ty Dobrotku przyczyniłeś się trochę do tłumaczenia Bridgmana na max3d Uśmiech
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.04.2012, 21:33:25 »

Hasiu, niewiele, naprawdę niewiele by móc o czymkolwiek mówić. Wrócę do tego na pewno, o to nie ma co się martwić Mrugnięcie
Zapisane
Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.04.2012, 22:16:47 »

Oczywiście interesuje mnie rysowanie realistycznych sylwetek. Ten Bridgman rzeczywiście jest ciekawy, ale właśnie preferuje książki w formie tradycyjnej, bo siedzenie przed kompem strasznie męczy mój wzrok i odbiera chęci do rysowania.
I jest jedna rzecz której tam mi brakuje - formuły, czyli pewnych zasad pozwalających zrozumieć ludzką postać w pełnym 3d. Takiego czegoś uczy Riven Phoenix w swoich filmikach, ale nie mam prawie 1000zł na ich zakup. Smutny
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.04.2012, 22:04:52 »

Darmowa do pobrania książka Bammesa, rozsiana po całym internecie to zdecydowanie najlepsza opcja. Co prawda książka po niemiecku, ale tekst dużego znaczenia w tej książce nie ma.

Nie zrozumiesz konstrukcji człowieka w przestrzeni, jeżeli nie ogarniasz dobrze perspektywy i konstrukcji figur platońskich i zwykłych brył. Można się nauczyć rysowania samych ludzi na zasadzie łojenia tego do bólu, ale zajmuje to więcej czasu i daje gorsze efekty.

www.artyposes.com <- zdecydowanie najlepsza strona, jeżeli chodzi o naukę sylwetek itp. How to start masz do pobrania książki Gasthofa Bammesa.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Wybór książki do rysunku tradycyjnego.
Skocz do: