Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tworzenie fraktalowych pędzli  (Przeczytany 5237 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ivellios
Gość
« : 13.07.2007, 17:44:55 »

Witam, przy ostatniej lekturze forum wpadłem na taki oto pomysł, mianowicie skoro Gimp jest programem, który rozwija się dzięki pasjonatom to może przydać się niektórym tut na temat tworzenia brushy. Chciałbym pokazaćwam jak stworzyć chyba najprostsze pędzle, czyli tak zwane fraktal brushe.

1. Po pierwsze musimy otworzyć nowy obraz ( plik --> nowy ) ja wybrałem rozmiary 400 x 400. Ważne jest, aby tło naszego obrazu było białe i żęby ustawiony był tryb RGB ( co jest zazwyczaj ustawione na początku)

2. Teraz wybieramy filtry --> renderowanie --> natura --> płomień



3. W ustawieniach nic nie zmieniamy, jedynie wciskamy przycisk "modyfikuj"
Tutaj bardzo liczy się własna inwencja. Żeby zmienićwygląd fraktala wystarczy nacisnąć okienko w które nabardziej nam przy[adło do gustu, a fraktal sie zmieni ( fraktal, który będziemy widzieli na pędzlu, to ten w środkowym kwadraciku  8) ), można także zmieniać szybkość, oraz rodzaj wariacji, co bardziej urozmaici nasze pendzle. Po stworzeniu naszego fraktala wybieramy ok i później jeszcze raz ok i przechodzimy do następnego punktu. Mój pędzel będzie wyglądał mniej więcej tak  8):



4. W tym punkcie zmienimy jedynie w : obraz --> tryb na odcienie szarości.

5. Teraz wystarczy tylko zapisać nasz pędzel pamiętając, że rozszerzeniem pliku musi być nazwa.gbr i pamiętając, żęby zapisać go w pliku : C:/.../GIMP 2.0/share/gimp/2.0/brushes

Przy zapisie wyskakuje nam ikonka Zapisz jako pędzel dajemy ok. Żeby oędzel pojawił nam się wśród pędzli dostępnych w gimpie, musimy wyłączyć program i potem go ponownie uruchomić.



To już koniec tutoriala swój pędzel daje w załączniku, jakby ktoś chciał skorzystać i namawiam wszystkich do tworzenia pędzli i publikowania ich w dziale "Zasoby"

Ziomioslaw: poprawiłem tytuł na wniosek jednego usera.




* pędzel.gbr (156.29 KB - pobrany 149 razy.)
« Ostatnia zmiana: 14.10.2007, 10:47:03 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.07.2007, 16:59:22 »

Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Tworzenie fraktalowych pędzli
Skocz do: