Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Paint - to bez sensu!  (Przeczytany 13994 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 22.03.2012, 22:39:04 »

Inna sprawa, że GIMP raczej nie nadaje się do zastąpienia Painta. W porównaniu z nim ciężko w GIMPie narysować prostokąt, czy kółko, to program przeznaczony do wyższych celów. Do czego jest przeznaczony Paint? Nie wiem, chyba, żeby dzieciaki miały co robić na lekcjach informatyki, albo do prymitywnej obróbki obrazków.

Dobrotek dobrze gada!
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 23.03.2012, 00:21:38 »

Do czego jest przeznaczony Paint?

Do Piksel Artów. ;-)
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 23.03.2012, 00:25:38 »

Cytuj
Do czego jest przeznaczony Paint?
Do komputerowej "reprodukcji" sławnych dzieł:
http://www.youtube.com/watch?v=uk2sPl_Z7ZU
Uśmiech
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 23.03.2012, 15:52:29 »

Jaki poziom ma ta informatyka,jak sie uczy korzystania np: GIMP-ten przedmiot to nazwe ma chyba na wyrost?
Tak jakby mechanika uczyc zmiany biegow w samochodzie. Chichot
Zapisane
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 23.03.2012, 20:45:10 »

Oj tam. Kiedyś usunęłam kuzyna ze zdjęcia w Paincie (win xp) i dobrze było. Chichot Ale racja GIMP jest duuużo lepszy. A wiecie co? GIMPa w szkole poznałam. Naprawdę. Kolega prowadził lekcję (w zasadzie ie wiem czemu on i czemu o GIMPie) i rzeczywiście używaliśmy GIMPa (pani oczywiście też prowadziła później lekcje z GIMPa). A teraz co? Po przerobieniu worda, exela, power poita, przeszliśmy na html Język
Axee najpierw byś musiał wyedukować nauczycieli Uśmiech
Moja pani z infy  edukuje sie sama. Podczas gdy my wykonujemy super-trudne zadanie z htmla, czyli ustawienie w htmlu tekstu i pokolorowanie go, pani przegląda fascynującą książkę ,,HTML 4.0 dla profesjonalistów". Prawie z krzesła spadłam.
Reasumując: Z infą w szkole jest z definicji źle (oczywiście są wyjątki) a dwie godziny informatyki (o sory, ,,Technologii Informacyjnej") to czas spędzony na nauce angielskiego ew. pisaniu zadania Uśmiech

@Ryychuu: a bardzo skomplikowany ten kod ma być? Chichot
Wy to macie problemy... Pendrive, programy portable i jazda, bez zawracania głowy nauczycielowi, robicie swoje...
W sumie dobry pomysł, trzeba się zorientować jak stoimy z USB w pracowni. Bo w bibliotece są na przykład zablokowane.

A drugiej strony:
Trzeba też mieć na uwadze, że wielu osobom umiejętność posługiwania się GIMPem nie jest po prostu potrzebna. Są osoby, których to ,,nie kręci" a komputera używają do siedzenia na fejsie, grania w gry lub robienie zadania z wikipedii. Więc czy jest sens uczyć całą klasa obsługi GIMPa skoro Paint jest dla wielu z nich wystarczający. Śmiejamy się z Exela i Worda. Ale tak naprawdę umiejętność obsługi tych programów może się okazać niektórym bardziej potrzebna niż obsługa GIMPa. Moim zdaniem lekcja informatyki powinna nauczyć tego co może okazać się przydatne i ewentualnie zaciekawić niektórych innymi dziedzinami (a chociażby tym html-em, ktoś na własną rękę ogarnie, dowie się o CSS-ie i będzie brnąc w to dalej), pokazać, że komputer może być przydatny, pokazać że oprócz Windowsa, Msoffice'a istnieją inne ,,światy". I powinna być możliwość wyboru programu w którym się będzie wykonywać zadania (oczywiście w granicach rozsądku). Ale nie tak, że na lekcji pół klasy używa msoffice pół OpenOffice a jeszcze trochę np LibreOffice (czy coś takiego) bo to wprowadziłoby dezorganizację zajęć.
« Ostatnia zmiana: 23.03.2012, 21:13:25 wysłane przez Żaba » Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 23.03.2012, 21:10:21 »

Żaba to napisz kod w xhtml i wrzuć do niego style w CSS, a no końcu pokaż kod Uśmiech

mina nauczycielki - Bezcenna Uśmiech
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Wojtryb
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 23.03.2012, 21:54:30 »

My tutaj obgadujemy informatykę na lewo i prawo, ale ja  bym jednak zauważył jadną dosyć istotną rzecz. Nie wiem czy jest tutaj dużo takich osób, ale ja gdyby nie lekcje informatyki, prawdopodobnie nigdy nie zaintersowałbym sie gimpem. Wiem, że z reguły te lekcje są beznadziejne. Moje też nie miały były przeprowadzane bez żadnego sensu. GIMP był tam przedstawiony w najnudniejszy możliwy sposób. Uczyliśmy się głównie jak obrócic i przeskalować obrazek i jak używać najbardziej bezużyteczne filtry. Bez tego jednak nigdy bym się grafiką nie zainteresował. Dlatego uważam, że jeśli lekcje informatyki będą przeprowadzane w ciekawy sposób, przez kogoś kto chociaż trochę się na tym zna (w naszej szkole jednym z informatyków jest przekwalifikowany górnik) sporo osób mogłoby się  grafiką zainteresować.
Zapisane
ProJumz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 23.03.2012, 22:13:44 »

Więc autorze tematu masz pecha (lub chodzisz do podstawówki). Ja w gimbusiarni akurat mam na informatyce Gimpa. Na razie nic sensowniejszego. Ostatnio było skalowanie, kadrowanie, zmiana trybu na odcienie szarości i koloryzacja. 5 minut roboty i reszta pykanie w InkBalla   Język Niektórzy są dopiero przy 1 punkcie  Chichot Ale wg mnie nie trzeba Gimpa na takim poziomie. Większość klasy go znienawidziła zamiast zaciekawić. Dla niektórych to także za wysokie progi. Koleżanka była zdziwiona że nie działa jej nic. Nie włączyła nawet Gimpa tylko szukała tych opcji w przeglądarce obrazów !  Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot Ze 2 lata temu chciałem żeby dała mi na pendrivie Office'a (hahier ze mnie  Język). Dała mi skróty z pulpitu  Chichot Nie żeby nie miała kompa w domu ale tylko FB, NK i GG i nic więcej.
Zapisane

Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 23.03.2012, 22:18:28 »

My tutaj obgadujemy informatykę na lewo i prawo, ale ja  bym jednak zauważył jadną dosyć istotną rzecz. Nie wiem czy jest tutaj dużo takich osób, ale ja gdyby nie lekcje informatyki, prawdopodobnie nigdy nie zaintersowałbym sie gimpem.
Ja w szkole poznałam GIMPa. Chichot W zasadzie to w trzeciej gimnazjum dopiero zaczęła mnie interesować informatyka (nie jakoś tak specjalnie, żeby z tym przyszłość wiązać, albo się jakoś tym bardziej zajmować- tak po prostu stwierdziłam, że to fajne jest)
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 23.03.2012, 22:32:10 »

Ja jeśli chodzi o infe to jestem samoukiem od 6-stego roku życia Uśmiech (ach te czasy gdy do chyba 10-go roku życia torturowałem Wina 98... - "normalny" komputer dostałem dopiero w wieku 12 lat (wtedy poszło na ostro), a neta rok później Uśmiech) i tak sobie wyrosłem Chichot Z XP robię co mi się podoba(na poziomie GUI i trochę w rejestrze, ale mało) z Vistą się nie lubimy, a sevena w sumie nawet nie ruszałem Chichot za to teraz maltretuje Linuxa i ani myślę zmieniać go na coś innego Uśmiech a GIMP hmm nie wiem gdzie go poznałem... chyba w którymś numerze PC Formatu z 2007-ego roku o nim przeczytałem i go zainstalowałem ale sobie potem leżał aż do teraz Uśmiech (jak się zarejestrowałem na tym forum, to  bardziej się z nim zaprzyjaźniłem Uśmiech ) jeszcze po drodze był Photoshop(ale mnie przytłoczył ilością funkcji) (nawet kupiłem sobie książkę swego czasu), a teraz to co tam jest, to w większości zrobię na GIMPie Uśmiech, a co do informatyki, to mój nauczyciel przez GIMA i Podstwówkę nauczył mnie aż Worda w stopniu podstawowym, o i tyle
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Kwart
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 230
Galeria Użytkownika


GIMP GrandMasterPwnKoxLord


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 26.03.2012, 21:19:08 »

Ja na infie kiedyś siedziałem i głowiłem się przez pół lekcji jak wypełnić zaznaczenie kubełkiem...
Zapisane

Myrevin
Gość
« Odpowiedz #25 : 27.03.2012, 11:52:21 »

Inna sprawa, że GIMP raczej nie nadaje się do zastąpienia Painta. W porównaniu z nim ciężko w GIMPie narysować prostokąt, czy kółko, to program przeznaczony do wyższych celów. Do czego jest przeznaczony Paint? Nie wiem, chyba, żeby dzieciaki miały co robić na lekcjach informatyki, albo do prymitywnej obróbki obrazków.

Dobrotek dobrze gada!
Sorry.. ekhm.. Od kiedy to w Gimpie jest ciężko narysować prostokąt czy kółko???  <ninja>
http://www.abload.de/img/rysowanie-kolekk4jnj.jpg
W polskim języku to bedzie Menu Filtry>renderowanie>gfigure
No i rysujemy kółka prostokąty, wielokąty, czy wreszcie kwadraty. Podpowiadam od razu idealny kwadrat uzyskamy posługując się wielokątem i ustawiając mu liczbę boków na cztery.
 http://www.abload.de/img/rysowanie-kolek2skj8p.jpg
Z drugiej strony jak ktoś chce narysować kółko.. to mu pewno wystarczy Paint. Co prawda w gfig'u ciężko będzie posłużyć obrazem załużmy 2560×1600 pikseli, ale na to tez są sposoby. Tworzymy sobie figurę na małym obrazku a potem wiadomo skalowanie itd.  Cool

Co tam jeszcze wszystkie te figury możemy tworzyć z siatką i z przyciąganiem do niej. Najlepiej się tym pobawcie.
« Ostatnia zmiana: 27.03.2012, 22:05:59 wysłane przez Myrevin » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 27.03.2012, 20:53:24 »

Sorry.. ekhm.. Od kiedy to w Gimpie jest ciężko narysować prostokąt czy kółko???  <ninja>
http://www.abload.de/img/rysowanie-kolekk4jnj.jpg

To aż 3 kliknięcia by dostać się do filtra! a w Paincie jedno i już rysujesz Uśmiech
Zapisane
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #27 : 27.03.2012, 22:00:10 »

Ok. Jasne. Od lat mówię(czy tam bardziej piszę na forach Linuksowych) skoro są otwarte rozwiązania typu Krita, można by było część narzędzi, z narzędziówki krity, umieścić w przyborniku Gimpa. Proste programy i wtedy przy pierwszym kontakcie by wysiadały. Poza tym interfejs, ale się na temat dość już naprodukowałem. Lekuchno wspominając.. rozwiazania elastycznych interfejsów już są, wystarczy je zaimplementować w Gimpie. Oczywiście dając możliwość wyboru, taką gdy już ktoś przywykł, nie musiał się z nieelastyczną rozstawać.  
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Paint - to bez sensu!
Skocz do: