Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Problem z kolorami na warstwach  (Przeczytany 1025 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hikari
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Hikari


Zobacz profil
« : 16.02.2012, 13:36:43 »

Witam. Mój problem przedstawia się następująco: kiedy ustawiam warstwy na multiply (w polskojęzycznej wersji mnożenie zdaje się) to kolorując na dolnej warstwie np. brązowym, a później na wyższej np. niebieskim to zamiast tego niebieskiego wychodzi mi zupełnie inny kolor, jakby ktoś nałożył te dwa kolory na jednej warstwie przy niskim kryciu. Jeśli chcę użyc na wyższej warstwie białego, to w ogóle nic się nie zmienia. Kompletnie nie wiem o co chodzi, a przez to nie mogę nic pokolorowac Płacz Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 18.02.2012, 15:14:46 wysłane przez Hikari » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.02.2012, 19:19:22 »

Na tym właśnie polega mnożenie. Nie wiem co Ci doradzić, bo nie wiem, co chcesz osiągnąć, ani po co ustawiasz akurat ten tryb.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.02.2012, 19:43:25 »

warstwa poniżej musi byc czarno biała (desaturacja - wtedy kolory się nie gryzą - czernie i szarości robią za cinie, a biel nie będzie w ogóle wpływała na kolor, domyślam się, że chodzi ci o ten tutek:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,28.0.html
lub ten
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,21514.0.html

Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Hikari
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Hikari


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.02.2012, 15:14:15 »

Dziękuję za pomoc Uśmiech Zapomniałam tu wcześniej zajrzec. Co prawda mojego problemu żadna odpowiedź nie rozwiązała, ale dzisiaj udało mi się samej sobie poradzic - okazało się, że trzeba ustawiac wgrany lineart na samej górze, ustawiwszy na mnożenie, a cała reszta warstw jako normalne, poniżej:) Wcześniej ustawiałam wszystkie na mnożenie , a lineart był na dole. W każdym razie, problem rozwiązany Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Problem z kolorami na warstwach
Skocz do: