Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wybór szkoły  (Przeczytany 13475 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 13.02.2012, 17:37:15 »

Ostatnio miałem dyskusję ze znajomym na temat "talentu" i wyszło... że talent właściwie istnieje. Są ludzie, co w wieku np 20 lat bez większych ćwiczeń wymiatają prace zaprawionych w boju 40 latków. Zależy jak to definiować.

No ale co racja to racja, szkoła Cie nie nauczy wszystkiego, ona da Ci co najwyżej podstawy.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 13.02.2012, 17:46:12 »

Szkoła oceni to czego się nauczyłeś wg programu, a na resztę musisz sam zapracować  Cool
« Ostatnia zmiana: 13.02.2012, 19:06:59 wysłane przez Dobrotek » Zapisane
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 13.02.2012, 19:03:03 »

jeśli masz talent i chęci to ta szkoła Ci nie potrzebna, jeśli nie masz talentu, ani chęci to szkoła Ci nie pomoże.

Talent nie istnieje...
Z resztą gdyby istniał to po co nam wyższe szkoły? Przecież rodzimy się z genem malarza/projektanta/informatyka.

Także nawet jeśli "nie masz talentu" (o zgrozo!), a będziesz się przykładał to się po prostu nauczysz.

Nie. Założysz się, że nie wiem ile bym ćwiczył to nigdy nie będę śpiewał jak Sting czy Bocelli?

Moim zdaniem "talent" to coś co sprawia, że pewne rzeczy przychodzą nam łatwiej, a innych za cholerę się nie nauczymy.

Najbardziej mnie denerwują "artyści" po ASP.
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 13.02.2012, 19:18:06 »

Najbardziej mnie denerwują "artyści" po ASP.
Wiesz, myślę, że bardziej wkurzający są ci z plastyków ;p. Nie mam na myśli wszystkich, ale sporo takich cwanych można spotkać.
I podpisuję się co do tematu, jak masz ukierunkowane to leć do technikum. Chyba, że matma będzi Ci potrzebna. Jeśli tak, to lepiej sprawdzi się liceum. Ale wtedy na własną rękę musisz dokształcać się z programowania.
Ja poszedłem do liceum. W przyszłości chcę się zająć grafiką, ale ni cholery nie wiem gdzie iść. Jeśli ktoś coś poleca, to piszcie :p.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 13.02.2012, 19:39:01 »

Jedyna słuszna szkoła graficzna: http://www.pjwstk.edu.pl/ kierunek sztuka nowych mediów.

Jedyny minus, że strasznie droga. Ja na studia chce iść na filozofie, dla beki.
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 13.02.2012, 19:45:34 »

Cholernie drogie, niestety portfel nie da rady. Trzeba szukać coś jeszcze Mrugnięcie
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 13.02.2012, 19:53:18 »

Cytuj
Nie. Założysz się, że nie wiem ile bym ćwiczył to nigdy nie będę śpiewał jak Sting czy Bocelli?
Najbardziej mnie denerwują "artyści" po ASP.

Nie, to zależy już od predyspozycji biologicznych. Np sopran liryczny, na prawdę niewiele jest ludzi, którzy mogą go wyciągnąć. Jeżeli Twój organizm nie jest stworzony tak, aby mieć w/w sopran liryczny, to nawet cale życie ćwiczeń nic Ci nie da.
Był też jeden malarz... nazwiska nie pamiętam, gdzieś w książce mam jego dzieła, musiałbym poszukać. Pomimo solidnego warsztatu i mistrzowskiej technice malarskiej, po prostu nie potrafił malować ani rysować twarzy.
No i Djpitbull z forum jest przykładem braku taletu do grafiki d:


Co do ASP to się nie zgodzę. Znam parę osób z ASP i są bardzo dobrymi, kreatywnymi twórcami. Stereotypy tu się udzielają.
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 13.02.2012, 19:57:01 »

Cytuj
Nie. Założysz się, że nie wiem ile bym ćwiczył to nigdy nie będę śpiewał jak Sting czy Bocelli?
Najbardziej mnie denerwują "artyści" po ASP.

Nie, to zależy już od predyspozycji biologicznych. Np sopran liryczny, na prawdę niewiele jest ludzi, którzy mogą go wyciągnąć. Jeżeli Twój organizm nie jest stworzony tak, aby mieć w/w sopran liryczny, to nawet cale życie ćwiczeń nic Ci nie da.

No właśnie i dla mnie to jest talent.
Djpitbull to też idealny przykład.

Co do ASP - są wyjątki. Uśmiech
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 13.02.2012, 20:03:22 »

Mój błąd, nie wiem jakim cudem przeoczyłem Twoje zdanie nt talentu. Problem rozwiązany Uśmiech

Co do tematu: Rób co serce mówi, służymy pomocą.
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 14.02.2012, 23:42:11 »

Nie. Założysz się, że nie wiem ile bym ćwiczył to nigdy nie będę śpiewał jak Sting czy Bocelli?
Znam osoby, które uczą w szkołach muzycznych i osoby, które mają słuch absolutny i tak naprawdę kwestią waszego "talentu" jest to, jak wcześnie zaczynamy ćwiczyć. Głównie ze względy na to, że dziecko intensywniej przyswaja umiejętności.
W większości osoby "utalentowane" po prostu w dzieciństwie dużo grały/śpiewały bo np. pochodzą z muzycznej rodziny i były niejako zmuszane do tego.

Ty pewnie już nie mógłbyś zostać absolutnym mistrzem, ale i tak mógłbyś być bardzo dobry jeśli byś się temu poświęcił.

Jeśli uważasz inaczej to wytłumacz mi, co w naszym organizmie odpowiada za talent. Co to za wspaniały gen, który predestynuje nas do bycia artystami?
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 14.02.2012, 23:43:35 »

buuuuuullshit

Dobra, mimo, że mi się nie chcę, bo jestem totalnie zmęczony to napisze parę słów.

Kiedyś na Discovery oglądałem program o facecie, który przeżył 6 (chyba) porażeń piorunem, do tego 1 porażenie "gromem z jasnego nieba" (taki piorun co tam bez burzy uderza), po tym wydarzeniu nagle cudownie się zmienił, odkrył u siebie talent (DAMN, PRZECIEŻ TO NIE ISTENIEJE) muzyczny, zaczął komponować i pięknie grać na fortepianie, mimo, że wcześniej nie umiał. Tłumaczyli to tym, że piorun "ożywił" jakieś połączenia tam w jego mózgu.

Taką oto historią pragnę udowodnić, że to jacy jesteśmy i co potrafimy jest w nas zapisane w jakiś sposób od urodzenia. W swoim życiu musimy tylko rozwijać to co umiemy najlepiej (albo strzelić się piorunem i odkryć u siebie nowe talenty).

Koooniec.

Btw. Też znam osoby, które mają słuch absolutny, myślisz, że go nie mam, bo w dzieciństwie za mało słuchałem muzyki? Fuck. No i jeśli to prawda co mówisz, że aby ktoś był geniuszem trzeba go odpowiednio zaprogramować w dzieciństwie, to.. moje dzieci będą geniuszami, czuje to.
« Ostatnia zmiana: 14.02.2012, 23:59:05 wysłane przez Nesq » Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 15.02.2012, 01:48:11 »

Btw. Też znam osoby, które mają słuch absolutny, myślisz, że go nie mam, bo w dzieciństwie za mało słuchałem muzyki? Fuck. No i jeśli to prawda co mówisz, że aby ktoś był geniuszem trzeba go odpowiednio zaprogramować w dzieciństwie, to.. moje dzieci będą geniuszami, czuje to.

Jeśli o to zadbasz to tak, najstarszy dzieciak właściciela DOMIN-a rysuje fantastycznie mając bodajże 12 lat dlatego, że jak pozostałe obraca się w pracowni od urodzenia i od dłuższego czasu ma prywatne zajęcia z najlepszymi asystentami.

Kiedyś na Discovery oglądałem program o facecie, który przeżył 6 (chyba) porażeń piorunem, do tego 1 porażenie "gromem z jasnego nieba" (taki piorun co tam bez burzy uderza), po tym wydarzeniu nagle cudownie się zmienił, odkrył u siebie talent (DAMN, PRZECIEŻ TO NIE ISTENIEJE) muzyczny, zaczął komponować i pięknie grać na fortepianie, mimo, że wcześniej nie umiał. Tłumaczyli to tym, że piorun "ożywił" jakieś połączenia tam w jego mózgu.

Zastanów się, potwierdzasz moje słowa... Piorun ożywił połączenia w mózgu, które normalnie trzeba by wypracować nauką, ćwiczeniami.

Ludzie często przywołują jako przykład słuch muzyczny "bo przecież trzeba się z nim urodzić" ciekawe jest to, że zazwyczaj nie wiedzą o tym, że w szkole muzycznej jest taki przedmiot jak "kształcenie słuchu". Mój znajomy, który jakoś 3 lata temu zaczął grać na gitarze, a jest programistą teraz może już stroić ze słuchu, mimo że na początku był pniem.
Poza tym przywołany wcześniej djpitbull to jedynie przykład bezmyślności, bo nawet milion godzin bezmyślnych ćwiczeń nic nie da, jeśli robisz w kółko te same błędy, nie słuchasz rad innych i zawsze wiesz lepiej. Nie ma się wtedy co dziwić, że okazujesz się być "beztalenciem". Jedynie jeśli rzeczywiście myślisz nad tym co robisz i poświęcasz się temu, możesz osiągnąć mistrzostwo.

Przypuszczam, że i tak Cię nie przekonam także tkwij w swoich zaściankowych przekonaniach, a za kilka, kilkanaście lat powiedz, że w życiu Ci nie wyszło bo nie masz przecież talentu, bo Twoim przeznaczeniem było zostać przeciętnym, szarym obywatelem, czy może nawet zasilić szeregi bezrobotnych...
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 15.02.2012, 01:57:55 »

Cytuj
że zazwyczaj nie wiedzą o tym, że w szkole muzycznej jest taki przedmiot jak "kształcenie słuchu"

Z własnego doświadczenia wiem, że nawet takie "kształcenie słuchu", na niektóre osoby po prostu nie działa (mówię tu o samym sobie) i niestety w tym, że trzeba się z tym urodzić, jest ziarno prawdy. "Głuchemu" nawet najlepszy nauczyciel nie pomoże. Mrugnięcie
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 15.02.2012, 09:56:26 »

W sumie mogę się zgodzić z tym, że pewnych rzeczy da się nauczyć.

Pisania wierszy, książek da się nauczyć? Przecież pisać każdy umie, bym się uparł też bym napisał książkę czy tomik poezji, tylko czy będzie to dobre? Czy dostane Nobla? Pisania "dobrych wierszy" da się nauczyć?

W takim razie wszyscy jesteśmy tacy sami, na start dostajemy to samo, a to co potrafimy zależy od tego co będziemy robić i jak długo trenować? To nie do końca tak, nie każdy może być zawodowym sportowcem i zgarniać medale na olimpiadzie. Do tego trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Nie wszystkiego da się nauczyć, z pewnymi rzeczami (predyspozycjami) trzeba się urodzić, to właśnie jest talent.

Zaściankowe przekonania to takie, które są sprzeczne z mniejszością?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Wybór szkoły
Skocz do: