Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Jaki darmowy zamiennik dla Worda?
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jaki darmowy zamiennik dla Worda?  (Przeczytany 6656 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 14.12.2011, 14:19:03 »

Niby mam OpenOffice i Writera, ale za Chiny Ludowe nie potrafię w nim zapisać najprostszego dialogu - poprawnie zapisany dialog program zmienia na numerację. To jest tak nagminne, że widziałam nawet stronę wydawnictwa, które ostrzegało, że nie będzie rozpatrywać tekstów, w którym dialogi są spisane w trybie numeracji właśnie.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.12.2011, 15:16:52 »

Spróbuj może LibreOffice. Wiem, że nie dużo się różną, ale może akurat to jest zmienione.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.12.2011, 21:11:08 »

To da się wyłączyć. Menu Narzędzia->Opcje autokorekty, zakładka Opcje i polecenie Zastosuj numerację– symbol
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 14.12.2011, 23:58:05 »

Hmm, teraz po enterze kasuje mi całe wcięcie, jakie powinno charakteryzować dialog w tekście :/
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17.12.2011, 16:58:38 »

Chodzi ci o to że musisz ponownie klikać TAB?Co? czy jak, wytłumacz
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 17.12.2011, 22:00:02 »

To wcięcie akapitu, które tworzy pierwsze wciśnięcię "tab", zostaje skasowane wraz z wciśnięciem enteru.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 17.12.2011, 22:50:30 »

hmmm dziwne ja mam OOo 3.2.1 i jak wcinełem tab,potem "-" i enter to po prostu przeszedł do następnego wiersza, tego pierwszego wcięcia nie ruszał...
a ustawiałaś wg instrukcji Silterss-a?Co? mi wg jego instrukcji działa właśnie w ten sposób

edit:
a może to jakiś bug, to się zdarza pobierz sobie jakąś nowszą/starszą wersję dla porównania, albo jak ktoś radził Libre Office i wprowadź te same ustawienia,jeśli u mnie działa ok to na pewno da się zrobić tak żeby było ok u ciebie, właśnie jaką masz wersję?Co?
« Ostatnia zmiana: 17.12.2011, 23:01:37 wysłane przez ryychuu » Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 19.12.2011, 11:21:04 »

Tak, ustawiłam według instrukcji.

Będę musiała pobrać inną wersję, by sprawdzić, to, co radzisz.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 19.12.2011, 21:52:00 »

sprawdzałem wczoraj i w Libre Office na Ubuntu mi wszystko śmigało (nawet bez ustawiania)
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 20.12.2011, 20:45:26 »

Co do OpenOffice, warto wtedy przeczytać chociaż instrukcję obsługi, albo pierwszy lepszy poradnik. Sprawdziłem i ja dialogi mogę pisać bez zmieniania czegokolwiek.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 21.12.2011, 14:42:39 »

Zainstalowałam raz jeszcze najnowszą wersję, ale wciąż jest to samo:

- zaczynam sobie dialog

- po wciśnięciu entera wcięcie znika
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
szymongzik
Gość
« Odpowiedz #11 : 21.12.2011, 15:28:46 »

Zobacz Google Docs. Fajny sposób na dzielenie się materiałami z innymi.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 21.12.2011, 16:11:11 »

Naprawdę dziwna sprawa. Ja też mam OpenOffice. Używam go bardzo rzadko, ale z ciekawości sprawdziłam. Nic nie zmieniając w ustawieniach, po prostu utworzyłam nowy dokument tekstowy i wpisałam tekst z dialogiem. Po wciśnięciu ENTER wcięcie pozostaje i można normalnie wpisać dialog. Każdy kolejny wers automatycznie rozpoczyna się wcięciem i myślnikiem. Ciekawe dlaczego u Ciebie jest inaczej...
Może masz coś namieszane w ustawieniach albo w systemie? W takim wypadku faktycznie dobrym pomysłem będzie skorzystanie z Dokumentów Google. Możesz tworzyć i edytować dokumenty online.
« Ostatnia zmiana: 21.12.2011, 17:00:25 wysłane przez beata072 » Zapisane
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 21.12.2011, 19:14:41 »

Ustaw widoczność ukrytych plików.
Wejdź w C:/Documents and Settings/nazwa użytkownika/Dane aplikacji/
Usuń folder OpenOffice.org, odpal program i sprawdź co się dzieje.
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Jaki darmowy zamiennik dla Worda?
Skocz do: