Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Porządki zimowe na forum.  (Przeczytany 9474 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 15.11.2011, 21:43:24 »

Kilka spraw. Mam wrażenie, że na forum zaistniał jakiś chaos.
1. Wyróżnienia nie zmieniane przez długi czas.
2. Burdel w galeriach dzieciaków z jakim nie spotkałem się na innych stronkach.
3. Bardzo dużo nieużywanych kont.
To chyba tyle.

Mam kilka propozycji do zmiany stronki na lepsze:
1. Jeśli przez długi czas użytkownik nie zalogował się konto znika.
2. Ograniczenie do wstawiania 2/3 prac na dzień(albo i mniej). Wyeliminuje to w jakimś stopniu te chordy bezsensownych prac w galerii. Rozumiem, że nowi, młodzi graficy chcą się pochwalić tym co zrobili i dowiedzieć co inni o tym sądzą. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie jedna osoba wstawia dobrą prace, która za kilka minut jest przesuwana 'za' galerię 6 innymi, tak samo słaaabymi pracami jakiegoś innego typka.
3. Blokada możliwości wrzucania prac do galerii do 1/2 tygodni od założenia konta. Po to aby użytkownik gimpa mógł się z nim oswoić przez ten czas i dopiero wtedy tu coś dodać. Myślę, że będzie mu wtedy bardziej na tym zależało.

No więc to chyba tyle. Jakby mi się coś przypomniało albo wpadło coś nowego to dodam.
Wiec co wy na to?
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.11.2011, 21:51:03 »

W pełni popieram. Wreszcie ktoś o tym pomyślał. Widziałam w spisie użytkowników, którzy założyli konto jakieś 3, a nawet 4 lata temu i to była ich jedyna aktywność na forum. Warto by było usunąć także porzucone tutoriale, jak np. ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,51280.msg256749.html#msg256749. Czasem też trudno znaleźć jakiś tutorial, bo zamiast w dziale Tutoriale, przez rok siedzi w Gotowych tutorialach, jak np. ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,48744.0.html. A co do galerii, to nie wiem o co chodzi z najwyżej ocenianymi, bo często są tam prace z oceną 1 lub 2.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.11.2011, 21:58:03 »

Beatko, w galerii to akurat skrypty nawaliły i niestety niewiele możemy zadziałać. Chyba że znajdzie się jakiś użytkownik oskubany z JS to może by coś się udało Mrugnięcie

Gdzieś był pomysł na nowego laya forum, ale nie wiadomo jak to będzie się miało do update silnika forum.

Generalnie - nowy lay, nowy silnik galerii, inny system rekomendacji by się przydał i promowania użytkownika na głównej (np zestawić kilka prac w jednym pasku).
Cóż, trzeba nieco więcej czasu na to poświęcić, a nawet nie wiemy jak możemy cokolwiek zmienić, kiedy Cakper śpi Język

(jeżeli źle zrozumiałem/napisałem - naprostujcie mnie Mrugnięcie)
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.11.2011, 21:59:01 »

2. Ograniczenie do wstawiania 2/3 prac na dzień(albo i mniej). Wyeliminuje to w jakimś stopniu te chordy bezsensownych prac w galerii. Rozumiem, że nowi, młodzi graficy chcą się pochwalić tym co zrobili i dowiedzieć co inni o tym sądzą. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie jedna osoba wstawia dobrą prace, która za kilka minut jest przesuwana 'za' galerię 6 innymi, tak samo słaaabymi pracami jakiegoś innego typka.
Z tym się nie zgadzam do końca. Różne są przypadki, ktoś np. pisze ktoś tutorial i screeny wstawia, to jednak jest to pewna niedogodność. Myślę, że dobrym wyjściem była by opcja, żeby trzecią pracę danego użytkownika dodaną tego samego dnia musiał zatwierdzić moderator, albo po prostu nie wyświetlała by się w ostatnio dodanych.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.11.2011, 22:00:38 »

W pełni popieram. Wreszcie ktoś o tym pomyślał. Widziałam w spisie użytkowników, którzy założyli konto jakieś 3, a nawet 4 lata temu i to była ich jedyna aktywność na forum. Warto by było usunąć także porzucone tutoriale, jak np. ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,51280.msg256749.html#msg256749. Czasem też trudno znaleźć jakiś tutorial, bo zamiast w dziale Tutoriale, przez rok siedzi w Gotowych tutorialach, jak np. ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,48744.0.html. A co do galerii, to nie wiem o co chodzi z najwyżej ocenianymi, bo często są tam prace z oceną 1 lub 2.

Ten skrypt działa jako najczęściej oceniane, a nie najwyżej oceniane.


Zapisane

Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 15.11.2011, 22:15:27 »

2. Ograniczenie do wstawiania 2/3 prac na dzień(albo i mniej). Wyeliminuje to w jakimś stopniu te chordy bezsensownych prac w galerii. Rozumiem, że nowi, młodzi graficy chcą się pochwalić tym co zrobili i dowiedzieć co inni o tym sądzą. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie jedna osoba wstawia dobrą prace, która za kilka minut jest przesuwana 'za' galerię 6 innymi, tak samo słaaabymi pracami jakiegoś innego typka.
Z tym się nie zgadzam do końca. Różne są przypadki, ktoś np. pisze ktoś tutorial i screeny wstawia, to jednak jest to pewna niedogodność. Myślę, że dobrym wyjściem była by opcja, żeby trzecią pracę danego użytkownika dodaną tego samego dnia musiał zatwierdzić moderator, albo po prostu nie wyświetlała by się w ostatnio dodanych.

Od tego są stronki takie jak imageshack.us, a nie zaśmiecanie tej.

@Dobrotku więc jeśli skrypty nawaliły, a nie ma się nikt tym z tego forum zająć może trzeba poszukać dalej Uśmiech. Bo tak to zostawić to nieładnie.
O. I dochodzi sprawa tutków. Może trzeba by się odświeżyć? Niektóre chyba jeszcze wykonane na jakiejś starej wersji gimpa mogą nie trzymac się kupy.
Zapisane



Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15.11.2011, 22:17:45 »

Jeśli Ci się chce, to nikt ci nie zabrania odświeżać. Niestety forum już tak się rozleniwiło, że chyba nikomu nie chce się odświeżać starych tutoriali, skoro nie czerpie z tego żadnych korzyści.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 15.11.2011, 22:25:28 »

Kiedy nawet nie bardzo wiadomo, które tak naprawdę warto odświeżać. No i na pewno część nadaje się już tylko do wyrzucenia. Pomijając więc odświeżanie, po prostu przydałoby się je chociaż jakoś uporządkować. Czasem muszę się nieźle naszukać, aby podać komuś linka, bo wiem, że jest taki tutek na forum, ale nie pamiętam czy w dziale Tutoriale, czy Gotowe tutoriale, czy też może w Tutorialach wycofanych z indeksu...
Zapisane
Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 15.11.2011, 22:33:20 »

No i właśnie o to chodzi, z taki podejściem Terrqge równie dobrze można usunąć ten temat. Jeśli chcemy żeby ta strona jakoś wyglądała sami musimy coś zrobić prawda? I nikt nam chyba za to nie zapłaci. A jeśli nie, to nieuniknione jest imho, że stronka będzie podupadać aż totalnie się stoczy na dno. Z kolei rzeczy jeśli tutoriale będą do dupy to do dupy będą prace nowych grafików.
Właściwie dziwi mnie sam fakt, że w tak szybkim tępię rozwinęła się rozmowa w tym temacie.
Zapisane



Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 15.11.2011, 22:34:38 »

A może skasować wszystko i na istniejącej domenie odbudować wizerunek? Język
Wiem, że drastyczny pomysł, ale skoro tyle jest do wywalenia, zamiany poziom prac (nie ukrywajmy) w galerii na widoku jest tak niski, że zęby można sobie przepiłować od ciągłego zgrzytania. Zamknąć forum na 2 tygodnie, przeprowadzić takie mega update razem z layem, układem działów, galerią - ogólnie cały system i dać świeżą wersję.

Może i szalone, wręcz samobójcze, ale chyba warto spróbować?

@Bloodek - częściej łatwiej o dobrą koncepcję niźli o dobre ręce, które te zmiany wprowadzą Mrugnięcie
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 15.11.2011, 23:25:46 »

Ten temat przewijał się wiele, wiele razy od jakiegoś czasu. Było dużo propozycji, lecz nikt się za to nie zabrał.

Cytuj
A może skasować wszystko i na istniejącej domenie odbudować wizerunek?
Wiem, że drastyczny pomysł, ale skoro tyle jest do wywalenia, zamiany poziom prac (nie ukrywajmy) w galerii na widoku jest tak niski, że zęby można sobie przepiłować od ciągłego zgrzytania. Zamknąć forum na 2 tygodnie, przeprowadzić takie mega update razem z layem, układem działów, galerią - ogólnie cały system i dać świeżą wersję.

Drastyczne, ale niegłupie. Tylko do tego trzeba Kacpra.
Mnie najbardziej męczą te badziewia w galerii, jak i stary lay. Te szarości wprowadzają ludzi w depresję i nasuwają myśli samobójcze :p.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 15.11.2011, 23:32:36 »

Ja szarość właśnie lubię. Nie męczy oczu i tekst jest dobrze widoczny. Innego koloru sobie tutaj nie wyobrażam. Ewentualnie poszerzyć paletę z grey-green na np grey-red-blue albo jakiś inny zestaw. (Lubie akurat te połączenia kolorów, stąd przykład)
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16.11.2011, 00:01:40 »

No ja też muszę powiedzieć, że akurat ten szary kolor mi odpowiada. Jak się człowiek wgapia w kolorowe grafiki, to przynajmniej tu ma odpoczynek dla oczu Uśmiech A takie generalne, drastyczne zmiany, to chyba jednak porywanie się z motyką na słońce. W każdym razie jak dla mnie, wystarczyłoby tylko trochę uporządkować i co nieco poprawić, tudzież odświeżyć.
« Ostatnia zmiana: 16.11.2011, 17:18:43 wysłane przez beata072 » Zapisane
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 16.11.2011, 00:51:30 »

2. Ograniczenie do wstawiania 2/3 prac na dzień(albo i mniej). Wyeliminuje to w jakimś stopniu te chordy bezsensownych prac w galerii. Rozumiem, że nowi, młodzi graficy chcą się pochwalić tym co zrobili i dowiedzieć co inni o tym sądzą. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie jedna osoba wstawia dobrą prace, która za kilka minut jest przesuwana 'za' galerię 6 innymi, tak samo słaaabymi pracami jakiegoś innego typka.
Z tym się nie zgadzam do końca. Różne są przypadki, ktoś np. pisze ktoś tutorial i screeny wstawia, to jednak jest to pewna niedogodność. Myślę, że dobrym wyjściem była by opcja, żeby trzecią pracę danego użytkownika dodaną tego samego dnia musiał zatwierdzić moderator, albo po prostu nie wyświetlała by się w ostatnio dodanych.
Ja także zdecydowanie nie mogę się zgodzić, po pierwsze z poruszonego powodu, a po drugie jakie znaczenie ma "przesunięcie" dobrej pracy za jakieś słabe? Galeria raczej na naszym forum nie służy do promocji prac, a raczej umieszczanie linków do poszczególnych dzieł w swoich tematach. Nie wiem jak inni, ale ja chcąc znaleźć nowe prace, na przykład sygnatury, to przeglądam odpowiedni dział forum, a nie ostatnie prace w galerii. Jeśli jakaś praca jest dobra, to i tak znajdzie się w najczęściej komentowanych lub ocenianych.
Zapisane

pozdro & poćwicz

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Porządki zimowe na forum.
Skocz do: