Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: webdesign by EN  (Przeczytany 4149 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« : 21.09.2011, 19:17:04 »

Nie pamiętam czy zakładałem wątek, chyba nawet tak, ale się doszukać nie mogę dlatego nowy.

Taki tam nowy, wiem, że nic specjalnego.
Oczywiście czekam na krytykę i rady.


Zapisane

Dorwać mnie można na:
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.09.2011, 23:10:51 »

Po pierwsze typografia. Za ciasno, za grubo i nie ta czcionka co trzeba, te 3 paragrafy niemal że się gryzą ze sobą. Zresztą, czarna czcionka na białym tle najczęściej nie wygląda zbyt dobrze, lepiej się czyta szarą, gdy kontrast nie jest aż tak duży. Ogólnie bardzo mało przestrzeni i wszystko poupychane. Mrugnięcie

Nie bój się też detali, pobaw się trochę więcej gradientami, kombinuj, eksperymentuj i będzie dobrze.

Swoją drogą, ja muszę w końcu wziąć się do pracy, bo ostatnio nic nie zrobiłem...
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21.09.2011, 23:56:27 »

Ze na dole za ciasno i za grubo w tych ramkach czy gdzies jeszcze? Bo nie jestem pewien.
Z tą czarna czcionka to zaciąlem ale juz mi sie nie chcialo szukac po warstwach i zmieniac.
I gdzie najbardziej to poupychanie boli?

Za detale narazie nie chce sie brac z dwoch powodow. Jedno, ze wloze dodatkowa robote w mocno niedopracowane prace zamiast sie skupic na bardziej podstawowych rzeczach. A po drugie trzeba wyczuc jakie detale beda pasowaly i gdzie, a ja jestem z natury troche chaotyczny w tworzeniu i z duzym prawdopodobienstwem spapram nawet dobry uklad ;p

Gradientami ale jakimi? Bo szczerze powiedziawszy to dla mnie gradienty zawsze byly zlem koniecznym ;p
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.09.2011, 08:24:28 »

Ogólnie za dużo tekstu wsadziłeś do tych 3 paragrafów i wszystko razem nie wygląda zbyt dobrze, są tylko małe marginesy.
W topie zresztą też trochę ciasno, może spróbuj zrobić na troszkę większych wymiarach i wszystko sobie jakoś rozplanuj, bo u ciebie po prostu jedno wchodzi na drugie. Mrugnięcie Najlepiej pisz Tahomą 11ką, może być bez wygładzania.

Co do gradientów, zobacz sobie np to: http://pazdan.deviantart.com/art/OS-Kowalik-208730274
Wiesz już mniej więcej o co chodzi? Wątpię czy bez gradientów wygląło by to tak samo dobrze.
Zapisane

qweKamil
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 11.10.2011, 19:33:29 »

Zakladales:)

Menu rozszerzylbym do pelnej szerokosci strony. Podoba mi sie logo.
Zapisane
Pilej
√ ι ק

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 949
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18.10.2011, 17:45:58 »

Ło, kogo ja widzę w webd Chichot

1 wrażenie, w miarę wyczuta typografia, estetyka jest jaka jest, ale z daleka wygląda ok.

Jednak po otwarciu, od razu rzuciła się w oczy straszna typografia w teksćie, który jest za bardzo zbity i słaby font. Polecam Arial lub tahomę na 11/12 px. Czy chcesz wygładzać zdecyduj sam.
Kolorystyka ok i brushe pasują do zdjęcia.
Niestety mało estetycznie wygląda juz to gradientowe przejscie w przezroczystosc tych niebieskich boxow.
No i ta symetria w niebieskich boxach (1 po jednej stronie, 2-gi po drugiej) słabo wychodzi.

Ogólnie nieźle jak na początki (?)<-mam nadzieję, że początki, jedziesz dalej Chichot
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 20.10.2011, 00:10:57 »

Przejście gradientowe było lipnym pomysłem, ale szczerze powiedziawszy to pamietam, że totalnie nie miałem pomysłu na ten fragment.
A teraaz jak tak patrze na typo w tekscie to mnie zgroza bierze ze tak dowalilem, bo tego sie nawet nie da czytac praktycznie.

Ja mam nadzieję, że pojadę z tematem dalej. Tym bardziej, że już mam w dużej mierze przygotowany lay i częściowo zakodowane portfolio. Tyle, że obecnie ślubniaki lecą drugi tydzień i muszę najpierw z nimi skończyć. A jeszcze nie chce wstawiać do oceny laya portfolia, bo nie wiem jeszcze ile sie w nim zmieni. Poza tym chcę przy okazji pokombinować nad sprawą wyświetlania samej galerii co stanowi niejako oddzielny temat, bo nawet tego nie zacząłem.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.11.2011, 18:29:55 »

Tak tytułem wstępu - siedzę dalej nad portfolio trzeci raz zmieniłem nieco laya i nadal mi cos nie gra wiec chwilowo daje luzu z tym projektem.

Nowy lay:


Liczę na komentarze i wszelkie sugestie rady itd. Chciałbym zrobić bardziej rozbudowana stopkę przede wszystkim, ale jak bedzie zobaczymy. wiem ze nie wszystko jest idealnie rowno w tresci ale tak troche "od reki" te czesc robilem.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Fillinari
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Fillinari


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13.06.2012, 02:09:25 »

jakiej czcionki uzyles do nagłówków ? bardzo mi sie podoba
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: webdesign by EN
Skocz do: