Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp vs. Photoshop-Czy to się nie robi denerwujące?
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp vs. Photoshop-Czy to się nie robi denerwujące?  (Przeczytany 21813 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 02.01.2012, 09:28:49 »

Tu nie ma co dyskutować. Wiadomo że PS to bardzo zaawansowany program. Jednak są wątpliwości co do innych kombinacji. GIMP vs. WMP. GIMP vs Deviantart. GIMP vs Windows. vs Chrome. vs IE 8 vs Paint i wszystko!

Co do autora tematu a raczej jego problemu wyżej opisanego to się dziwię. Denerwujesz się jakby ktoś wypomniał bolesną prawdę. Denerwuje mnie to jak gada jaki jest do przodu. Wpadłbym do jego galerii i śmiałbym się z jego sygnaturek. Profesjonalista się znalazł haha! Mądry człowiek oleje trola. Nie ma co się użerać z głupszym jak on i tak o GIMPie słyszał tylko gdzieś przypadkiem. Z takim nastawieniem to niech sygnaturki robi. Czekaj jak mu się wena skończy.

Osoby co miały okazję wykorzystać PSa w tych 60% (co jest już naprawdę dużo bo PS nie kończy się na warstwach) to mniej więcej wiedzą do czego służy program. Ci co wykorzystali go do maksimum to wiedzą dla czego PS a nie inny program.

Starałem się wycisnąć z GIMPa tyle samo co z PSa ale cudów nie ma. GIMP na pewnych momentach się potyka. Tematy tego typu to nadzieja dla tych co są fanatykami GIMPa że coś jeszcze się w tym temacie wymyśli.

To jest nasza prywatna sprawa w czym "lubimy chodzić". Jak ktoś napisał wyżej każdy ma swoje wymagania a liczy się to co z tego wyjdzie. Do obrazka nie jest przypisany program ale autor.
« Ostatnia zmiana: 02.01.2012, 09:54:21 wysłane przez lion. » Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 04.01.2012, 00:02:51 »

lion Ty żyjesz :O

Jasne, że Photoshop > GIMP. Taka bolesna prawda.
Zapisane

ZCZRZS
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


Bu me kwa kwa!


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 10.01.2012, 21:31:49 »

Może i taka prawda, ale trzeba szanować użytkowników i Gimpa i PS. (głębokie to jak brodzik)
Zapisane

sSeb
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 09.02.2012, 21:37:39 »

A moje zdanie w tym temacie jest jasne: Zlewam to ciepłym moczem. I wam też tak radzę. Przycisk Ignore i tyle.
Zapisane

Mów mi Sebaa...
Karoryfel
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 06.03.2012, 20:23:43 »

Mam zgoła odmienne zdanie. Nie jestem w stanie powiedzieć, że Photoshop jest LEPSZY od Gimpa, o nie. Co najwyżej ma bardziej intuicyjny interfejs. Jestem zielony  Lime Point o taki w gimpie, używam go dopiero od niedawna i czasem tak są pochowane te opcje, że głowa pęka. Oczywiście szybki retusz, podkręcenie barw - OK, wychodzą na remis, ale żeby coś zakryć, ukryć zmarszczki, zrobić jakieś półprzezroczyste mazy - photoshop daje zadowalający wynik 2x szybciej... w moim przypadku z 5 razy Mrugnięcie.
Zapisane

Dyplomata to ktoś, kto mówi ci "idź do diabła" w taki sposób, że cieszysz się na nadchodzącą podróż.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 06.03.2012, 23:25:32 »

Mam zgoła odmienne zdanie. Nie jestem w stanie powiedzieć, że Photoshop jest LEPSZY od Gimpa, o nie. Co najwyżej ma bardziej intuicyjny interfejs.

To najgłupszy możliwy argument moim zdaniem.
Zapisane
Karoryfel
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 07.03.2012, 20:03:59 »

Mam zgoła odmienne zdanie. Nie jestem w stanie powiedzieć, że Photoshop jest LEPSZY od Gimpa, o nie. Co najwyżej ma bardziej intuicyjny interfejs.

To najgłupszy możliwy argument moim zdaniem.

To nie argument, to subiektywna opinia. Dodatkowo zaznaczyłem, że wcale nie robi to photoshopa lepszym narzędziem. Gimp po prostu ma powalone nazwy funkcji, przez co jest mi się w nim trudniej odnaleźć. Może jak się w końcu nauczę, to GIMP okaże się lepszy na moje potrzeby?
Zapisane

Dyplomata to ktoś, kto mówi ci "idź do diabła" w taki sposób, że cieszysz się na nadchodzącą podróż.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 07.03.2012, 21:54:39 »

Mam zgoła odmienne zdanie. Nie jestem w stanie powiedzieć, że Photoshop jest LEPSZY od Gimpa, o nie. Co najwyżej ma bardziej intuicyjny interfejs.

To najgłupszy możliwy argument moim zdaniem.

To nie argument, to subiektywna opinia.

No właśnie, w mojej subiektywnej opinii GIMP jest bardziej intuicyjny niż Photoshop. Więc po co o tym wspominać?
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 08.03.2012, 00:37:24 »

Ja też tak uważam, według mnie Fotoszop niektóre funkcje ma umieszczone w totalnie bezsensownych miejscach, a niektóre nazwy są wręcz przedszkolne. GIMP jest do bólu logiczny i to lubię.
Ale nie zaprzeczam, że jednak PS ma szersze możliwości i wiele rzeczy pozwala zrobić łatwiej/szybciej.
Zapisane

Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 08.03.2012, 10:31:29 »

Kwestia intuicyjności wyjaśniona - dla mnie także GIMP jest łatwiejszy w obsłudze. Jeśli miałbym wybrać coś z Photoshopa i zaimplementować w GIMP-ie to pewnie byłyby to warstwy 3d. Nie jest to nic dla mnie ważnego, po prostu chciałbym w przyszłości nieco musnąć grafiki 3d i wykorzystać w GIMP-ie (chociaż do obracania obiektów wokół własnej osi wystarczyłby blender, to możliwość robienia tego samego w GIMPie na pewno przyśpieszyłoby pracę).
Cytuj
Gimp po prostu ma powalone nazwy funkcji
Czy ja wiem, większość z nich jest bardzo precyzyjna. Osobiście mam zastrzeżenie jedynie do kilku filtrów (np. predator), ale w zasadzie to trochę za mało żeby się tym przejmować.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp vs. Photoshop-Czy to się nie robi denerwujące?
Skocz do: