Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Inkscape źle zapisuje pliki *svg  (Przeczytany 5275 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
vnu007dl
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 04.07.2011, 09:23:39 »

Niedawno zacząłem się bawić grafiką wektorową, chciałem coś z pakietu Kofice, ale ten karbon jest niesamowicie nieintuicyjny, więc, przesiadłem się na Inkscape, który jest podobny do corela. Pliki zapisuję w SVG, ale jest z nimi taki problem, że otwierają się poprawnie, tylko w Inkscape, jak otworzę je jaką kolwiek inną aplikacją to pliki wydają się uszkodzone, brakuje kolorów itp. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Z Inkscape się fajnie pracuje, no ale to daje strasznie popalić. Na dole daję przykład pliku i tego jak powinien wyglądać.

Powinien wyglądać tak:



A wygląda tak:(wszystkie inne programy tak go widzą



Plik można pobrać tu: (link do pobrania pliku)
http://dl.dropbox.com/u/17620616/linki/logo-auto1.svg
« Ostatnia zmiana: 18.06.2013, 17:39:20 wysłane przez bea » Zapisane

Linux registered user #440406
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04.07.2011, 09:54:05 »

Po pierwsze, te dwa czarne pola co ci się pojawiają to jedno utworzone przez ciebie i porzucone na pastwę losu pole tekstowe w których nic nie wpisałeś zaś drugie to pole tekstowe w którym wpisałeś jakiś tekst ale inne programy te pola zamalowują na czarno. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt że podczas tworzenia pola tekstowego przeciągnąłeś myszką tworząc obszar tekstu w takim przypadku wiele programów zamalowuje te pola tekstowe na czarno, dlaczego - to już jest pytanie zagadka. Utwórz nowe pole tekstowe po prostu klikając w obszarze rysowania i wpisz tekst a pozostałe pola tekstowe usuń.
Po drugie tekst, który pokolorowałeś jest sformatowany przez ciebie tak że jego część jest czerwona zaś reszta czarna, najwyraźniej inne programy nie obsługują tak zaawansowanego formatowania tekstu. Zamień tekst na ścieżkę i będzie cacy.

W załączniku przerobiłem twoją grafikę i powinno być już cacy, aczkolwiek nie dysponuję użytą przez ciebie czcionką więc efekt nieco się różni od tego który chcesz uzyskać.

* logo-auto1.svg (10.83 KB - pobrany 184 razy.)
Zapisane

vnu007dl
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 04.07.2011, 10:22:27 »

Aha, dzięki za odpowiedź,  bo na innym forum mi odpowiedzieli, że  to wina inscape i zapisuje tak, że inne edytory rozpoznają to błędnie:
Cytuj
Możesz powiedzieć, jak do tego doszłeś? tzn. jak ustawić sobie jakiś widok, żeby zobaczyć, że są jakieś niewykorzystane pola z błędami itp?
Ewentualnie jeśli nie inkscape to zostaje karbon14 ale to jest tak ciężki program, że w ogóle nie umiem się w nim połapać, chyba że dostępny jest jakiś manual?
Zapisane

Linux registered user #440406
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 04.07.2011, 11:23:08 »

Po prostu kiedyś borykałem się z podobnym problemem i długo nie mogłem znaleźć odpowiedzi dlaczego tak się dzieje. A usuwasz to za pomocą narzędzia tekstowego, jak wiesz gdzie mniej więcej szukać pustego pola tekstowego które ci psuje grafikę. Jak do tego doszedłem? Po prostu w wewnętrznym edytorze XML inkscape-a pogrzebałem i znalazłem przyczynę moich nieszczęść choć zanim zrozumiałem o co chodzi minęło trochę czasu.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Inkscape źle zapisuje pliki *svg
Skocz do: