Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Problem z animacją falowania napisu w gifie.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Problem z animacją falowania napisu w gifie.  (Przeczytany 2730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Soiken
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Soiken


Zobacz profil
« : 27.09.2012, 23:35:40 »

Otóz zrobiłem dzisiaj taką sobie sygnaturkę, jest ona animowana, gif, mam na niej napis (nick) i za cholerę nie mogę zrobić tego napisu animowanego, za każdym razem kiedy próbuje zrobić ten napis animowany (falujący) zamiast tła gifa mam całkowicie szare, jest jakiś sposób żeby zrobić falowany napis na moim gifie czy jest to po prostu niemożliwe?




//bea: poprawiłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 01.10.2012, 01:25:05 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.09.2012, 06:24:35 »

Jeśli napis miał falować w taki sam sposób jak tło, to trzeba było zastosować falowanie już po połączeniu napisu z tłem. Filtr: Animacja -> Falowanie można zastosować na nieprzezroczystej warstwie, w innym wypadku dodawane jest tło. Jeśli chcesz mieć falujący napis na przezroczystym tle, to użyj filtra: Animacja -> Fale zamiast Falowaie. Możesz także połączyć warstwę tekstową z tłem w jakimś kontrastującym, jednolitym kolorze i wtedy dopiero użyć filtra Falowanie, a następnie z każdej ramki po kolei usunąć kolor tła za pomocą: Kolory -> Zmiana koloru na alfę. Inny sposób, to powielić warstwę z napisem na przezroczystym tle i na każdej z osobna zastosować filtr: Zniekształcenia -> Falowanie z inną fazą dla każdej warstwy.
« Ostatnia zmiana: 28.09.2012, 07:12:29 wysłane przez bea » Zapisane
Soiken
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Soiken


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.09.2012, 10:10:06 »

No tak, mogłem użyć fal dopiero po dołączeniu napisu, dzięki wielkie za pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Problem z animacją falowania napisu w gifie.
Skocz do: