Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: Hej - nowy program - porady
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Hej - nowy program - porady  (Przeczytany 1749 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
polaczek17
Gość
« : 13.05.2011, 16:19:00 »

Witam Uśmiech Nazywam się Krzysiek i jestem studentem informatyki.
Tak naprawdę nie jestem grafikiem, a programistą. Zarejestrowałem się na tym forum, gdyż - jak mniemam - znajdę tu obiektywne i rzetelne informację.

A jakich informacji szukam? Otóż pisze program graficzny. Jego główne zamierzenie to filtracja i obróbka fotografii. Bez wnikania w grafikę od podstaw, czyli krótko mówiąc w programie nie będzie możliwości stworzenia grafiki od podstaw (no może nie do końca, ale z pewnością nie będzie to tak zaawansowane jak w Gimpie czy PhotoShopie).

Program zaoferuje mnóstwo (więcej niż Gimp i jego płatny rywal Uśmiech ) filtrów, które ograniczą użytkowników tylko do przesuwania suwaczków. Będą znane z programów graficznych tryby malowania etc.

Szukam jednak rady na jedno z zagadnień:
pokażę najpierw może zdjęcie:


Moje pytanie brzmi: Jaki rodzaj z tych trzech widocznych dać w programie?
Opisze je nieco może by rozjaśnić sytuację:
Wariant 1.)
Ten interfejs jest znany z PhotoShopa. W białej kontrolce mamy wylistowane kanały na, których możemy operować. Wybieramy kanał z listy i działamy za pomocą suwaków.
Wszystkie kanały posiadają te same suwaki.

Wariant 2.)
Analogicznie jak wyżej, różnica polega tylko na braku białej kontrolki zastąpionej przyciskami wyboru.

Wariant 3.)
Tu sprawa wygląda nieco inaczej. Każdy suwak dotyczy osobnego kanału. mamy możliwość ich scalenia tak by wszystkie przesuwały się jednocześnie lub nie. Brak tu listy wyboru i przycisków lecz ten wariant powoduje zwiększenie liczy suwaków.

Jak myślicie, który wariant wybrać?

Postanowiłem zapytać na tym forum, gdyż userami tu są graficy, którzy często korzystają z takich programów. ja zaś jako twórca takiego oprogramowania nie mam wystarczająco dużo obiektywizmu by wybrać ten wariant, który jest najwygodniejszy.

Będę wdzięczny za pomoc.

aha:
obok suwaków będą oczywiście białe kontrolki edycyjne z liczbą na którą aktualnie wskazuje suwak, oraz co również bardzo istotne, pojawi się mały panel wyboru trybu filtru, ponieważ w moim programie filtry takie jak kontrast, rozjaśnienie i wszystkie inne dzielić się będą na kilka grup. Każda będzie wywoływać inny efekt Uśmiech
I ostatnia zmiana, której nie widać na obrazku to rada innych ludzi z innych for, aby usunąć "obrazek przed" ponieważ i tak będzie on widoczny na innym oknie. Zaoszczędzi się w ten sposób miejsce a użytkownik i tak będzie widział efekty i różnice.

Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie i prośby. Pragnę zaznaczyć, iż program ów będzie skierowany do fotoamatorów a nie profesjonalistów.

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.05.2011, 18:11:15 »

Witaj, miłego GIMPowania życzę - tak, to jest temat do powitań, do pytań jest "Pomocna Dłoń".
Jak dla mnie to chyba najwygodniejsza będzie opcja trzecia - bo nie trzeba się przełączać między kanałami.
« Ostatnia zmiana: 13.05.2011, 18:42:59 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
polaczek17
Gość
« Odpowiedz #2 : 13.05.2011, 18:30:02 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź Uśmiech
Nie wiedziałem właśnie do jakiego działu dać temat mimo, że zapewniam - przejrzałem forum dokładnie.

No i co do 3 wariantu to wygląda na to, że jest najpopularniejszy, bo również na innych forach ta opcja jest właśnie zalecana Uśmiech
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 13.05.2011, 20:16:43 »

Do mnie również przemawia opcja 3. Ewentualnie 2, ale na pewno nie pierwsza.
Powodzenia przy projekcie Mrugnięcie
Zapisane

davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.05.2011, 10:09:58 »

Również polecam wybrać opcję 3. Wydaje się najwygodniejsza.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
polaczek17
Gość
« Odpowiedz #5 : 14.05.2011, 14:27:25 »

Jeszcze raz dziękuję za rady. Na razie wychodzi na to, że KAŻDY jest za opcją nr 3. Nie tylko na tym forum. Tak też zrobię i chętnie "zareklamuję" tu mój program graficzny jak już będzie gotowy Uśmiech Może będzie miłą odskocznią od Gimp-a, albo dobrym uzupełnieniem do niego.
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 14.05.2011, 20:20:17 »

Ciekawą opcją byłoby stworzenie tego jako dodatek do GIMPa.
I też jestem za układem 3 Uśmiech.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 06.07.2011, 18:36:20 »

Ja się nie znam ale program chętnie bym wypróbowała:)
Swoją drogą gdybyś był grafikiem to byłbyś w bardzo komfortowej sytuacji-mógłbyś pisać programy na podstawie własnych obserwacji i w miarę potrzeby dodać coś co uznałbyś za potrzebne:) Taka samowystarczalność:)
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: Hej - nowy program - porady
Skocz do: