Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Flash i podstawy  (Przeczytany 3697 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rkonik
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 12.07.2009, 21:39:06 »

Słuchajcie, mam do Was gorącą prośbę o nakierowanie mnie, a nie wyjaśnienie. Projektuje stronki oparte tylko na HTML-u i CSS, niestety rzeczywistość jest taka, że sporo firm i osób, dla których projektuję, chce posiadać takie "bajeranckie", że coś lata, coś się zmienia itd.

Flash-a w ogóle nie znam i nie miałem do czynienia, poza gotowymi komponentami, które jedynie wstawiam i jakoś tam działają.
Flash = Adobe = drogi soft - wyłożenie dla mnie 3tys na soft jest sporym wydatkiem, ale jak będzie trzeba to da radę.

Moja prośba do Was z pomocą jest taka: Czy ktoś może mi powiedzieć, czy istnieje u Adobe coś jak wersja okrojona Flash-a? (Chodzi mi o coś takiego, jak np Photoshop i Photoshop Elements) poza tym, o co chodzi z tym flex.
Jeszcze raz dodam, że z Flash-em nie miałem do czynienia ,więc jestem laikiem w tej dziedzinie.

Chyba, że znacie jakąś alternatywę w wersji Open Source. Chcę się tego Flash-a nauczyć, tylko chciałbym rozsądnie wydać pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 12.07.2009, 23:06:20 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 13.07.2009, 09:26:42 »

Za pisanie stron w całości we Flashu powinni wieszać. Nawet jeśli "coś ma latać i coś ma się zmieniać", to o wiele lepszym wyjściem będzie skorzystanie z JavaScriptu, a najlepiej jakiejś biblioteki (polecam jQuery). Jeżeli backend strony jest napisany w 'webowym' języku (Python, Ruby, no i może jeszcze PHP i inne), to warto dowiedzieć się co nieco o AJAX-ie.

Nie polecę Ci nic, chcę po prostu zwrócić uwagę, że Flash to zUo, o ile nie jest odtwarzaczem filmików czy przyciskiem do skopiowania kodu do schowka.

Jeśli stworzysz całą stronę we Flashu (czego nienawidzę), to całe usability pójdzie się automatycznie kochać :>
Zapisane

DarenDesigner
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.07.2009, 09:37:55 »

Za pisanie stron w całości we Flashu powinni wieszać.

Zależy jakie masz umiejętności i jaka jest tematyka strony: http://2advanced.com/ Mrugnięcie

Ale w większości masz rację - niektóre strony całkowicie w flash'u są okropne...
Zapisane


Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 13.07.2009, 09:46:53 »

Zależy jakie masz umiejętności i jaka jest tematyka strony: http://2advanced.com/ Mrugnięcie

Tutaj naprawdę nie chodzi o umiejętności. Gdyby na stronę wszedł użytkownik Opery Mini/linksa/dowolnej przeglądarki, ale bez zainstalowanego Flasha, to nie zobaczy nic. Poza tym Google dopiero od zeszłego roku indeksuje zawartość Flash, więc z SEO też jest gorzej.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.07.2009, 19:56:26 »

Nie cierpię fleshowych stron. Choć mam Flesha, to i tak jestem za tym, żeby za to wieszać. Pół biedy jak stronkę robił ktoś kto się na tym zna, albo strona, to np.: jaka tam galeria z minimalną ilością tekstu. Ale jeśli strona prezentować jakieś dane, jakieś teksty, to...

Jest chyba OpenSourcowy program zastępujący ten Adobe do Action Scriptu. Ale podobno jeszcze nie jest wystarczająco dobry.
Zapisane
rkonik
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 13.07.2009, 22:09:02 »

Nie chce robić całej strony na flash-u bo też go nie nawidzę dlatego robie wszystko aby go unikać. Jedynie do czego chce go wykorzystać to coś w rodzaju intra do strony które można szybko ominąć. Czasem menu ale to sporadyczne przypadki. Najczęściej będzie wykorzystywany do prezentacji fotografii. Dlatego chciałbym coś uboższego niż Flash pro. Nie zależy mi na tym aby strona była w całości flashowa (choć czasem takie prace wyśmienicie się sprzedają mimo że nie są dobre i praktyczne)
Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc jaki soft wykorzystać aby nie wydawać masy pieniędzy a pokazać zwykłe "migające fotki" lub proste intro.
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 14.07.2009, 08:48:19 »

Huehuehue, flashowe intro :> http://www.doineedaflashintro.com/

*Kiedyś* mignęła mi przed oczami strona pozwalająca tworzyć takie intra, jeśli naprawdę Ci na tym intro zależy, to możesz poszukać.

Chwila googlowania zwróciła jedynie program Flash for Linux (być może o tym mówił Ziomioslaw).
Zapisane

rkonik
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.07.2009, 10:42:52 »

Rozumiem waszą nienawiść do flasha mam taką samą. Światem rządzi pieniądz i niektórzy wymagają wstawienia takich animacji. Nie są nawet zainteresowani bo płacą i chcą nawet nie przechodzi im przez głowę że taką stronę będziemy mogli oglądać jedynie na kompie bo w urządzeniach przenośnych nie ma flash-a i cały efekt nie będzie widoczny. To ich nie przekonuje. I tak można do nich jak grochem o ścianę.
Czasem można użyć Javascript i niektóre efekty da radę. Ale jak wiecie znowuż nie wszyscy ją włączają ze względu na bezpieczeństwo.

Dlatego jestem zmuszony do użycia flasha nie dlatego że chce i mi się podoba. Dlatego że jest zapotrzebowanie chcą tego i płacą za to. (z czegoś trzeba żyć). Kolejne projekty które chciałbym złapać to projekty stron dla muzyków i fotografów.

Przykładem stron wykonanych tą techniką (nie moje oczywiście) to strona: De Mono, Marilyn Manson, (nie lubianego przezemnie) Feel-a, i wiele innych zespołów. I często używają do prezentacji swoich zdjęć fotografowie. Nie będe wymieniał stron aby nie zostać posądzony o jakąś reklamę.

Dlatego zrozumcie mnie ja chcę zaczaić flasha nie z własnej woli. Dlatego proszą o pomoc jak to zrobić tanim kosztem aby elementy strony czyli właśnie galeria była wykonana tą techniką.

Co do f4l to zapoznam się zaraz z tym zobaczymy co da radę z tego zrobić
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: Flash i podstawy
Skocz do: