Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak dopasować ubrania do awatara?  (Przeczytany 7041 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Emily09
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.02.2011, 18:43:25 »

Chodzi mi o coś takiego:

Poziom: łatwy.
Użyłam: stempla, narzędzia skalowania, różdżki, lasso, zaznaczenia kwadratowego, przesunięcia, gumki, pędzla. W niektórych przypadkach przydaje się tylko różdżka, skalowanie. Ale ten tutorial ma wyjaśnić jak dopasować zupełnie niepasujące ubranie.
Bardzo proste Uśmiech
Dobrze, podam parę innych przykładów.
To jest jak najbardziej uniwersalne - tutaj ludzie dowiedzą się, jak przesuwać itd. - jak już się dowiedzą to będą mogli robić wiele innych rzeczy.
Spodnie:

Rękawiczki:

Mogę opisać jak zrobić te trzy rzeczy, jeśli mogę.
Z rękawiczkami to się napracowałam xD Myślę, że to wielu osobom pomoże.
Są np. spódnice - tam wystarczy wymazać tło, zmniejszyć. Ja chciałabym pokazać, jak zupełnie niepasujące ubranie przerobić tak, żeby pasowało na awatara. To się wydaje proste, ale takie nie jest; koszula miała zupełnie inaczej wygięte rękawy, spodnie miały nogawki proste, rękawiczki były pokazane przodem więc tutaj użyłam też odbicia lustrzanego, nachylenie też może się przydać. Buty wychodzą mi trochę gorzej, ale jeśli Wam nie zależy na perfekcyjności też mogę pokazać, może ktoś sam dopracuje buty. Są strony, gdzie można być projektantem i trzeba dać plik z etykietą do sklepu i z samym ubraniem. Obydwie rzeczy są proste, dosłownie banalne, może trochę nad wyglądem etykiety trzeba popracować. Do zrobienia etykiety przydał się tutorial jak zrobić zdjęcie w kilku ramkach. Jest to bardzo proste; wystarczy zrobić jedną ramkę, a nie 4 czy tam ile ktoś robi. Ja jestem projektantką na dwóch stronach internetowych (kupują prawdziwi gracze, nie są to gierki, gdzie z dnia na dzień automatycznie dolicza się jakaś liczba sprzedanych egzemplarzy). Jestem w tej dziedzinie doświadczona. Prawdę mówiąc, teraz projektuję w Adobe Photoshop, ale w Gimpie nie opanowałam jeszcze tylko animacji, bo brakuje mi dodatku GAP. To tyle, co chciałam powiedzieć. Rozpisałam się xD
Rozmiar (38 dziewoja) na pierwszym obrazku wymazałam, na pozostałych dwóch zapomniałam, są to awatary z pewnej gry Chichot
« Ostatnia zmiana: 04.02.2011, 21:18:21 wysłane przez Emily09 » Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.02.2011, 19:03:03 »

Chcesz napisać czy prosisz?:d
Zapisane

Emily09
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.02.2011, 19:07:09 »

Chcesz napisać czy prosisz?:d
Chcę napisać xD
Przecież to dział, gdzie daje się propozycje tutoriali... Chyba umiem czytać xD Jeśli nie to skasuję i przeniosę do tego drugiego działu.
Zapisane
Przemo15
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 59
Galeria Użytkownika


Pesymista to dobrze poinformowany optymista.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.02.2011, 19:09:53 »

No ja bym tego turtorialem nie nazwał... same wypisanie narzędzi? To jakaś kpina?
Zapisane

Emily09
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.02.2011, 19:11:35 »

No ja bym tego turtorialem nie nazwał... same wypisanie narzędzi? To jakaś kpina?
Jak zaakceptują to napiszę tutorial w dziale Gotowe tutoriale. Tak, jak pisało w opisie działu xD
To jest tylko propozycja.
Zapisane
Przemo15
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 59
Galeria Użytkownika


Pesymista to dobrze poinformowany optymista.


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.02.2011, 19:15:33 »

Taa? Ja myślałem, że działa to w ten sposób: piszesz turtorial-> wytykają błędy/akceptują/nie akceptują/, jak działo to w sposób przedstawiony przez Cb to przepraszam...
Zapisane

Emily09
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.02.2011, 19:17:44 »

Prawdę mówiąc działa i tak i tak xD Niektórzy piszą od razu, a niektórzy nie chcą tracić czasu, bo ich tutorial może nie zostać zaakceptowany i wtedy cała praca na marne xD Tak jak wcześniej napisałam - to propozycja, chociaż chyba nie ma takiego tutorialu, a niektórym mogłoby się przydać...
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.02.2011, 20:35:00 »

Nie, to nie działa tak i tak, i nie myśl, że regulamin ominiesz. Tutaj przedstawiasz projekt, wtedy otrzymujesz ewentualne pozwolenie do pracy w fabryce, tam, po korektach może trafi do gotowych tutoriali, może do śmietnika. Później długo leży w gotowcach, aż go dodadzą. Każdy tutorial, który nie przeszedł pierwszego etapu został uzgodniony prywatnie ze mną i otrzymał zezwolenie na napisanie go w fabryce.
Ja osobiście jestem na tak, często wpadają tu zapaleni allegrowicze i pytają o pierdoły typu jak ubranie wyciąć itp.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 02.02.2011, 22:06:58 »

Taa? Ja myślałem, że działa to w ten sposób: piszesz turtorial-> wytykają błędy/akceptują/nie akceptują/, jak działo to w sposób przedstawiony przez Cb to przepraszam...

Ty, w przeciwieństwie do pani, nie przeczytałeś regulaminu, stąd Twoja niewiedza.

Ja w zasadzie też byłbym na tak, ale nie rozumiem zbytnio zastosowania tego efektu. Narzędzia wymieniłaś, owszem, ale co zrobiłaś tutaj? Połączyłaś dwa rendery, manekina i koszuli? Rozwiń swoją myśl.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Przemo15
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 59
Galeria Użytkownika


Pesymista to dobrze poinformowany optymista.


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.02.2011, 22:14:52 »

Od razu nie przeczytał... ja bym powiedział, że nie doczytałem bo coś tam zaglądałem...;P

A no i racja pomysł super;D
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.02.2011, 18:05:22 »

INSEKT: Zastosowanie to ja ww do aukcji na allegro. Nie rzadko się tu zdarzają ludzie szukający czegoś na temat dopasowywania ciuchów do grafiki.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 03.02.2011, 18:53:30 »

Dlatego pytam, czy dopasujemy tylko cuch w takiej perspektywie konkretnie na taki akurat model, czy będzie to bardziej uniwersalne...
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 03.02.2011, 20:59:09 »

Emily09, pokaż więcej przykładów, żeby zobaczyć czy tutorial faktycznie będzie uniwersalny, czy będzie przydatny tylko w tym jednym konkretnym przypadku. Spróbuj też z innymi częściami garderoby np.: spodnie albo rękawiczki (co może być trudniejsze).
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Emily09
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 06.02.2011, 21:35:35 »

To co, mam coś pisać...?
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 06.02.2011, 21:55:10 »

Dobra pisz (;
Zapisane

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Jak dopasować ubrania do awatara?
Skocz do: