Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: Oficjalne ogłoszenie deweloperów nt. GIMP-a 2.8
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Oficjalne ogłoszenie deweloperów nt. GIMP-a 2.8  (Przeczytany 4727 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 12.01.2011, 19:37:54 »

Na oficjalnej stronie GIMP-a możemy przeczytać, w związku z pojawiającymi się pogłoskami co do przyszłości projektu, wyjaśnienie deweloperów co do planów wobec GIMP-a 2.8.

Aktualnie programiści kończą pracę nad nowymi funkcjonalnościami, takimi jak: grupowanie warstw, ulepszona dynamika pędzli, nowe narzędzie do transformacji (Cage Tool), opcjonalny tryb jedno-okienkowy i inne. Napotkali oni jednak dwie duże przeszkody: braki w specyfikacji nowego interfejsu użytkownika i niedziałające wsparcie dla tabletów w GTK+.

Sporo czasu zostało przeznaczone na zmiany w UI i dynamice pędzli. Programiści doceniają ciągłe wsparcie ze strony społeczności, dlatego są zdecydowani wydać wersję 2.8, kiedy tylko będzie działać na tyle sprawnie, by każdy mógł z niej korzystać.

Po wydaniu wersji 2.8, programiści zamierzają skupić się na kompletnej integracji biblioteki GEGL - nowego rdzenia do bezstratnej obróbki obrazów. Otworzy to drogę do profesjonalnego użytkowania GIMP-a (co jest częścią wizji produktu). Jest dużo do zrobienia, ale nie ma wystarczającej liczby programistów, żeby zmiany pojawiały się szybko. Jeśli chcesz przyśpieszyć ten etap prac, zachęcam do dołączenia do grupy dyskusyjnej lub kanału IRC, gdzie możesz dowiedzieć się w jaki sposób pomóc w rozwoju GIMP-a.

Więcej na www.gimp.org
« Ostatnia zmiana: 13.01.2011, 00:30:20 wysłane przez mmiicc » Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.01.2011, 20:39:22 »

Programiści doceniają ciągłe wsparcie ze strony społeczności, dlatego są zdecydowani wydać wersję 2.8, kiedy tylko będzie działać na tyle sprawnie, by każdy mógł z niej korzystać.

Czyli odkładają w czas nieokreślony? Uśmiech Ale i tak będę czekał.
Zapisane
bartekx
Gość
« Odpowiedz #2 : 13.01.2011, 21:16:15 »

Już nie mogę się doczekać Uśmiech  Chętnie bym pomógł, ale niestety jestem zielony w sprawach programowania.
Zapisane
Sound
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

Sound


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.02.2011, 14:30:23 »

kiedyś gimp miał większy rozpęd, teraz nabiera zadyszki, mam nadzieje że przed nim świetlana przyszłość a nie zakurzona półka z coraz mniejszym fan-clubem. Przesuwają premierę od połowy roku 2010. W końcu nie zawsze się chce robić coś za darmo z takim zacięciem jak za kasę. Byłbym jak najbardziej za płatnym ale tanim zamiennikiem photoshopa który uprawia monopol na rynku grafiki 2d. Cmyk, więcej możliwości przekształceń geometrycznych warstw, możliwość pracy na dużych projektach (przez to byłem zmuszony kupić photoshopa) częste aktualizację. A tak, photoshop dyktuje trendy a gimp dalej - zamglony czarny koń. Trzymam kciuki za wytrwałość twórców.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: Oficjalne ogłoszenie deweloperów nt. GIMP-a 2.8
Skocz do: