Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jakość zapisu oraz ustawienia okien i narzędzi - GIMP 2.6.11
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jakość zapisu oraz ustawienia okien i narzędzi - GIMP 2.6.11  (Przeczytany 2913 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ryjek001
Gość
« : 11.01.2011, 14:42:18 »

Nie wiem jak ustawić na stałe okna w GIMP-ie 2.6.11.
W wersji 2.4 był pasek z zakładkami u góry okna z narzędziami, tam klikało się PLIK/PREFERENCJE/ZARZĄDZANIE OKNAMI, a tutaj w ogóle nie ma tego paska zakładek.
Poza tym mam problem z jakością zapisu.
Gdy klikam PLIK/ZAPISZ to wyskakuje mi okno jakości zapisu i jakość ustawia się na 90% albo 98%, nie wiem od czego to zależy.
Chciałbym ustawić to na stałe na 100%.
« Ostatnia zmiana: 15.03.2013, 13:32:21 wysłane przez bea » Zapisane
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.01.2011, 02:50:54 »

1. Ja też nie wiem, ale ja tego problemu nie mam bo używam GIMPa 2.4. I jak Cię męczy 2.6. to też radzę powrócić na 2.4. (2.6. wcale nie jest taki fajny jak mówią)
2. Mam dobrą wiadomość: tym suwakiem da się przesuwać i ustawiać na dowolną jakość. Nie wiem jak skonfigurować GIMPa żeby zawsze było 100%, ale wiem, że przesunięcie go za pomocą kursora zajmie jakieś 0,2 sekundy. Co do samego suwaka, to od niego zależy jakość zapisanego obrazu oraz (co za tym idzie) jego rozmiar. Dobra rada: zapisuj w .png, jakość będzie dużo lepsza (no i tam nie ma żadnych suwaków).
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 13.01.2011, 22:19:19 »

Nie wiem jak ustawić na stałe okna w GIMP-ie 2.6.11.
W wersji 2.4 był pasek z zakładkami u góry okna z narzędziami, tam klikało się PLIK/PREFERENCJE/ZARZĄDZANIE OKNAMI, a tutaj w ogóle nie ma tego paska zakładek.


Edycja>Preferencje

Cytuj
Gdy klikam PLIK/ZAPISZ to wyskakuje mi okno jakości zapisu i jakość ustawia się na 90% albo 98%, nie wiem od czego to zależy.
Chciałbym ustawić to na stałe na 100%.


Ustaw na 100 i kliknij "Zapisz jako domyślne". Potem jak będziesz miał inne ustawienia kliknij "Wczytaj domyślne"
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jakość zapisu oraz ustawienia okien i narzędzi - GIMP 2.6.11
Skocz do: