Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Sygnatury By ZemstaJeżozwierza.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sygnatury By ZemstaJeżozwierza.  (Przeczytany 1094 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zemstajezozwierza
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 24.12.2010, 16:17:53 »

A więc, jest to moje pierwsze dzieło w gimpie, a poza tym, pierwsza sygnatura w życiu :

Mam nadzieję, że powiecie mi, co jest nie tak, i ocenicie ją w skali 1 - 10.
Jeśli się spodoba, zacznę robić ich więcej, jeśli powiecie mi, jakie są błędy, będę robił kolejne sygnaturki, aż się nauczę Mrugnięcie

@Edit :

Kolejna sygnatura, tym razem motyw z anime Death Note:

Zapraszam do Oceny.
« Ostatnia zmiana: 25.12.2010, 11:48:42 wysłane przez zemstajezozwierza » Zapisane

zemstajezozwierza
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.12.2010, 14:37:51 »

Nowa sygnaturka, tym razem motyw z Naruto:

Na prawdę serdecznie was proszę o ocenę... Bo dostałem już 50 wyświetleń i ani jednego komentarza. Moje sigi są aż tak złe, że nie ma czego w nich oceniać?
Zapisane

Exilion
Użytkownik

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 457
Galeria Użytkownika


Fight dead, fear the living!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.12.2010, 16:44:05 »

Zacznę od tego, że w twoich pracach jest monokolor co nie jest mile widziane. Nie ograniczaj się tylko do jednego koloru. Rendery niby są wtopione, ale musisz nad tym jeszcze popracować. Staraj się stosować więcej C4D, ale bez przesady nie wal ich gdzie popadnie rób to z namysłem. Stosuj również tekstury czasami bardzo się przydają, też z nimi nie przesadzaj. Baw się tzw. adjustmentami. Stosuj GM, bardzo potrafią pomóc, pamiętaj też o jasności i kontraście, krzywych.
Zapisane

zemstajezozwierza
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28.12.2010, 17:51:10 »

Dzięki za rady Mrugnięcie Jak już pisałem, są to moje pierwsze sygnatury, więc o taką właśnie pomoc mi chodziło.
Jeszcze raz dzięki Mrugnięcie Postaram się dostosować do twoich rad Mrugnięcie



W tej sygnaturce pojechałem po całości. Tutaj zamieszczam oryginał, a pod spodem zamieszczę zabawę z kolorami itd. Mam nadzieję, że mi się udało. :
1.a. (Original):

1.b. (Light):

1.c. (Brutal):

1.d. (Contrast):

1.e. (LightPink):

1.f. (Green/Orange):

1.g. (Pink/Purple/Blue):

Kedzoj, dzięki Tobie chociaż trochę otworzyłem oczy Uśmiech Wiem, że nie zastosowałem się do wszystkich twoich rad, ale myślę, że jest lepiej, choć jak dla mnie sygnaturka jest za jasna Mrugnięcie Tak jak mówiłeś, wykorzystałem rozsądniej C4D, oraz jasność i kontrast. Na PW musisz mi wyjaśnić co to adjustmenty i GM, oraz jak wykorzystać tekstury Uśmiech Dziękuje za pomoc Mrugnięcie Zapraszam do oceny nowych prac Uśmiech
A jeśli chodzi o jakość, to zła jest tylko i wyłącznie dlatego, że zapisałem w .jpg zamiast w .gif. Ale mam projekt każdej sygnatury, więc w razie czego mogę zapisać w .gif ! Uśmiech
P.S: Według mnie Brutal wyszła mi najlepiej Mrugnięcie

Cloud: Nie dubluj.
« Ostatnia zmiana: 28.12.2010, 21:24:09 wysłane przez Cloud » Zapisane

Exilion
Użytkownik

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 457
Galeria Użytkownika


Fight dead, fear the living!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28.12.2010, 19:59:37 »

Po pierwsze sygnatury zawsze zapisuj w .png tak nie stracą na jakości. Znowu panuje monokolor, brak głębi i brzydki napis. Staraj się stosować większe rendery bo ostatnia praca jest pusta. Leży kompozycja tła, używaj jakiegoś stocka pasującego do rendera wtedy będzie to jakoś wyglądało, bo na razie twoje prace świeca pustką. GM inaczej gradient mapy. Textury na nową warstwę, a następnie bawisz się trybami warstw. Na przyszłość nie ma sensu wklejać 10 wersji jednej pracy, lepiej zrobić jedną dobrą niż 10 różnych.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Sygnatury By ZemstaJeżozwierza.
Skocz do: