Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Stylizacja czcionki odręcznej na pisaną np. piórem
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Stylizacja czcionki odręcznej na pisaną np. piórem  (Przeczytany 3968 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
skibbbi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

skibbbi

Lepszy jest żywy pies niż martwy lew ...


Zobacz profil
« : 28.12.2010, 22:25:58 »

Witam,

Poszukuję tutka lub wskazówek jak czcionkę odręczną (znalazłem ich wiele) ustylizować tak by wyglądała na pisaną np. piórem lub długopisem.
Chodzi o to, że czcionka wypełniona np. kolorem atramentu (niebieski) wygląda płasko. Mimo, że kształt jest odręczny ale brakuje tej głębi, niedociągnięć, lekkich przebarwień na grubości linii.

Wiem, że można ręcznie bawić się np. przez smużenie ale może można zrobić to przy pomocy jakiegoś filtra czy cuś Uśmiech

Pozdrawiam,

Krzys
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.12.2010, 03:45:35 »

Poszukaj w filtrach "rozszarpywanie", albo po prostu dodaj szum HSV, weź wytłoczenie delikatne i pobaw się kryciem.
Zapisane

skibbbi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

skibbbi

Lepszy jest żywy pies niż martwy lew ...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.12.2010, 11:11:03 »

O taką inspirację mi chodziło ale może coś bardziej szczegółowo jakieś przykłady. Wieczorem postaram się pokazać co mi wyszło.

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Stylizacja czcionki odręcznej na pisaną np. piórem
Skocz do: