Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyBitwy użytkowników (Moderator: Ziomioslaw)Wątek: !nico, Berguś, Joten, Sooly (Firma - logotyp i wyzytówka)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: !nico, Berguś, Joten, Sooly (Firma - logotyp i wyzytówka)  (Przeczytany 7417 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« : 02.09.2010, 17:47:59 »

Typ pracy: 1 logo (logotyp ?)+nazwa firmy. Dodatkowo wizytówka. Przód i tył.
Tematyka: firma zajmująca się do wyboru:
-zakładaniem ogrodów,
-transportem,
-webmasterką,
-kwiatami (kwiaciarnia)
-ochroną mienia i budynków,
-sprzedażą ziemi i kory,
-zakładaniem akwariów w domach klientów,
-grafiką komputerową, zleceniami graficznymi.

Wymyślamy nazwę firmy, wybieramy dziedzinę do której chcemy stworzyć logo i projektujemy logo z wymyśloną wcześniej JEDNĄ nazwą w dziedzinie, którą sobie upodobaliśmy.

Wymiary: Max 1000x1000px na logo+1500x1500px wizytówka.
Rozstrzygnięcie: do 10 głosów przewagi lub 14 dni.

A:
Logotyp: http://a.imageshack.us/img840/5104/titans.png
Wizytówka: http://a.imageshack.us/img840/5977/titanwizytowka.png

B:
Logotyp: http://www.gimpuj.info/replacement.png
Wizytówka: http://www.gimpuj.info/replacement.png

C:
Logotyp: http://www.gimpuj.info/replacement.png
Wizytówka: http://www.gimpuj.info/replacement.png

D:
Logotyp: http://www.gimpuj.info/replacement.png
Wizytówka: http://www.gimpuj.info/replacement.png
Od autora: "Jeśli nie będzie to mocno zalegało to chciałbym tylko dodać, że w pliku z moim logotypem jest napis ale biały bo palnąłem gafę i nie widać go, przepraszam. Z tego co pamiętam pisze tam "Demso" lub "Demso Transport" Czcionką z wizytówki."

Powodzenia.

A: 0
B: 0
C: 0
D: 0
« Ostatnia zmiana: 04.09.2010, 09:07:59 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Vil
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Vil


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.09.2010, 15:13:42 »

Nie wiem czy mój głos będzie liczony z racji tego ,że jestem na forum od nie dawna ,ale napiszę swoją opinię ,zwłaszcza dla tego ,że pojedynek jest tu już od pewnego czasu ,a nikt się w nim nie wypowiada.
Nim ,oddam swój głos ,napiszę wpierw kilka uwag ,co do wyglądu prac.
Logotyp A = Tu rzucają się w oczy ,niedociągnięcia przy logo jak i napisach ,zapewne związane jest to z rozdzielczością . W logo tym brakuje mi głębi ,czegoś co przyciągnęło by uwagę odbiorcy ,do tego nudne szare tło.

Wizytówka A = Teoretycznie uwagi takie jak w logo ,lecz przy wizytówce w przeciwieństwie do logo najważniejsza jest informacja . Tu ,jest karta ładnie wypełniona nią ,litery są wyraźne ,dobrze dobrany kolor co do tła, dobre rozmieszczenie znaków . Więc wizytówka wygląda całkiem nieźle.

Logotyp B =  Logotyp prosty ,lecz ładny ,logo fajnie wkomponowuje się w tło ,uwagę można zwrócić tu na kolor liter ,jest on słabo wyróżniający się na tle ,z bliska wygląda dobrze ,lecz z daleka ,ciężko by zauważyć co tam pisze. Logo powinno być czytelne jak najbardziej.

Wizytówka B = Wyszło fajnie ,właściwie bez uwag.

Logotyp C = Obraz ryby na niebieskim tle z różnymi odcieniami ,Jaśniejsza barwa środka logotypu na którym znajduje się logo ,otoczona ciemnym tłem wynosi je na pierwszy plan. O to chodzi . Przyczepić się tu można do tego ,że zdanie umieszczone pod logiem jest prawie tego samego koloru co tło i przez to jest niewidoczne.

Wizytówka C = Ładne przezroczysto niebieskie tło ,lecz informacja zawarta na nim jest słabo czytelna ,kolor liter jak i tła są zbyt białe. Nadanie przezroczystości literom byłoby dobrym pomysłem ,gdyby były one w innym kolorze.W tym przypadku informacja zostaje wciągnięta przez tło. Po za tym ,duża część wizytówki ,chodzi tu o lewą część od tekstu i prawą,jest pusta.

Logotyp D = Najsłabsza praca. Jaskrawe zielone logo na białym tle ,nudne ,puste i razi po oczach.

Wizytówka D = Informacja słabo czytelna ,uwagę zwraca jaskrawo zielony pasek ,z lewej strony wizytówki,który nic nie wnosi. Najważniejszy w wizytówce powinien być tekst ,ważne też jest logo ,tu tekst prawie nie wyróżnia się z tła ,loga brak ,no chyba ,że ten pasek ma do niego nawiązywać.Niestety tak jak w logotypie tylko razi po oczach.

Swój głos oddaję na Logotyp i wizytówkę B .Ale ten z butlasa też nie jest zły.

Ziomioslaw: nie będzie, ale zostawię go jako przykład;)
« Ostatnia zmiana: 10.09.2010, 19:08:48 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
bartekx
Gość
« Odpowiedz #2 : 10.09.2010, 20:43:00 »

A:0 - Logotyp mi się podoba, szczególnie żółty kolor. W wizytówce nie pasuje mi ten grecki wzorek, ale reszta dobra - czytelna i w ogóle.
B:1 - pomysłowo zrobiony logotyp na przyjemnym tle. W wizytówce też wszystko jest jak należy, bez zastrzeżeń. Całościowo ta praca IMO najlepsza.
C:0 - Widać, że się napracowałeś przy logotypie, nie tak pomysłowo wykonane jak B, ale ładnie wygląda. Lecz wizytówka gorzej - nie podobają mi się kolory (osobiście wolę "żywsze") i czcionka słaba.
D:0 - Tutaj autor najwyraźniej trzymał się reguły im prostszy logotyp tym lepiej. Niestety w tym nie widzę skojarzenia z działalnością firmy (może jest jakieś ukryte przesłanie?). Wizytówka estetyczna lecz czcionka i ludek mi się przejadły (dużo firm używa takich).
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 11.09.2010, 10:46:56 »

A: 0

Logotyp - dobry pomysł, niezbyt dobre wykonanie. Czarne kontury hełmu są bardzo "pikselowate", gradient na napisie sprawia wrażenie, że napis jest powyginany. Ja bym jeszcze zmienił odstępy między literami oraz kolor i rozmiar tła.

Wizytówka - w miarę dobrze rozłożenie tekstu i loga. Ten szlaczek grecki (?) zmieniłbym tak, żeby był na tej samej wysokości na obu stronach wizytówki i wtedy dopasował wielkości obrazków. Nie pisał bym też wszystkiego wielkimi literami, ciężko się wtedy czyta.


B: 1

Logotyp - podoba mi się, może tylko kolory są za nudne i mało kontrastują z tłem.

Wizytówka - jedna strona jest praktycznie taka sama jak logotyp, dodany tylko niepotrzebny gradient. Druga strona z informacjami jest ciekawsza, większy kontrast między treścią a tłem. Niestety, wszystko psują te poziome kreski trochę bezsensownie ułożone. Plus za ciekawsze zaprezentowanie wizytówek niż w przypadku A.


C: 0

Logotyp - rybka bardzo fajna, kolory dobrane do działalności firmy, za mało jednak miejsca między napisami

Wizytówka - po logotypie spodziewałem się czegoś weselszego a tu czcionka tekstów jest tak nudna jak IE6

D: 1

Logotyp - bardzo prosty i przez to najbardziej mi się podoba. Domyślam się, że przedstawia drogę transportu z jednego miejsca do drugiego. Szkoda, że autor zapomniał o tle.

Wizytówka - Najlepiej zaprezentowana wizytówka w turnieju. Na minus: nieczytelność ze względu na kolor i krój czcionki.


Choć wszystkie były na podobnym poziomie, mój głos idzie na ostatnią pracę ze względu na logotyp i prezentację wizytówek.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
psorek
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 95
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.09.2010, 18:16:35 »

Raz królikowi śmierć, niech też się udzielę.

A: 0
W logo wystają pixele, ale myślę że to kwestia rozdzielczości. Widzę nawiązanie do starożytności, a także do loga pewnej firmy produkującej oprogramowanie antywirusowe. Niestety na wizytówce logo trochę nie pasuje, za bardzo odcina się kolorystycznie. Poza tym wizytówka ładna, ale nie tu powędruje mój głos.

B: 2
Ładne tło, ładne kolorki, logo też przyjemne. nie mam chyba nic do zarzucenia. Tu właśnie idzie mój głos.


C: 0
Nazwa firmy pomysłowa, logo pasuje. Niestety wizytówka podoba się już mniej. Pomysł z tłem na podstawie loga wg mnie skopany, a sama wizytówka ma źle rozłożony tekst. Czcionka też nie tenteges. Zdecydowanie nie.

D: 1
Logo firmy fajne, tutaj nic nie zarzucę. Wizytówka bardzo ładna, wszystko poprawnie. Niestety napisy na wizytówce tak fatalnie nieczytelne, że wizytówka traci większość zalet. Do tego zbyt ciasny i nieczytelny kontakt. Niestety nie, choć projekt miał przyszłość.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 17.09.2010, 20:08:12 »

a: 0 - Zbyt proste. Kilka ścieżek, gradienty i to wszystko, jeżeli o logo chodzi. Żadnego dopieszczenia detalu ani nic, bo nawet piksele widać. Wizytówka już daje radę, ciekawa i estetyczna ale znowu, za prosta! Nie bój się eksperymentować i dopieszczać wszystkiego. To do druku nie idzie, wiec można szaleć.
b:2 - Profesjonalne, ładne i estetyczne, ale odcień zieleni mi nie pasuje. Patrząc na to, mam ochotę zadzwonić i coś zlecić.
c:0 - Logo mdłe strasznie, bez życia. Martwe rybki dobre nie są, ale wizytówka jest dobra, estetyczna i ciekawa, a zarazem prosta.
d:2 - Na pewno najlepsza prezentacja, ale ludzik, który w sumie jest najładniejszy, najprawdopodobniej zgarnięty z internetu, ale mogę się mylić. Całość bardzo nowoczesna, dobrze kojarzy się z prędkością dostaw i transportu.

Edit: Już poprawiłem. Nie obrazicie się jak zmienię głos? Nie zamieszam, a jak patrzyłem na wykonanie od kuchni, jednak ostatnia mnie przekonała.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 00:19:26 wysłane przez SECONDHEARTBEAT » Zapisane

kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 18.09.2010, 01:11:46 »

Mieszacie.. O ile dobrze widzę, to na SHB skończyło się głosowanie.

a: 0 -
b:2 -
c:0 -
d:3 - Najlepsza prezentacja. Porządnie dopracowane, zgrabne i estetyczne. Zaokrąglone rogi nie są spotykane i jako klient na pewno zapamiętałbym taką wizytówkę
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25.09.2010, 22:23:20 »

Zwyciężył:

!nico

Gratuluję.
Zapisane
neeks
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika


panaroick


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 26.09.2010, 14:33:58 »

Dzięki chłopaki za walkę Uśmiech
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 26.09.2010, 15:16:03 »

Nawzajem i gratulacje.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyBitwy użytkowników (Moderator: Ziomioslaw)Wątek: !nico, Berguś, Joten, Sooly (Firma - logotyp i wyzytówka)
Skocz do: