Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet i Linux Ubuntu  (Przeczytany 6540 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Piciu
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika


W końcu nowy GIMP.


Zobacz profil
« : 20.07.2010, 20:40:44 »

Obecnie posiadam jeszcze system Windows 7, ale z kilku powodów zamierzam przenieść się na Linux'a, dokładniej Ubuntu 10.06 PL (64-bit). Zastanawiam się nad kupnem tabletu do pracy graficznej, by choć troszkę podnieść poziom swoich prac. No i jedno pytanie, a w sumie kilka.
1. Czy tablety, w których sterowniki w zestawie są tylko dla systemu Windows lub Windows i Macintosh będą działały w systemie Linux? Jeśli tak to jak je ustawić? Czy tak samo jak w Windowsie?
2. Czy tablet polecony w Vobis'ie (Pentagram ThinType P 2006 - 2000dpi, 254x158mm (ob. roboczy), 200pkt/sek, 1024 poziomy nacisku, 0,42mm dokładności odczytu, 10mm maksymalnej wysokości odczytu pióra) będzie dobry dla początkującego (jego cena nie jest zbyt wysoka, 229zł to nie dużo).
Żeby odpowiedzieć na drugie pytanie proszę najpierw odpowiedzieć na pierwsze, ponieważ ten tablet posiada sterowniki dla systemów Windows i Macintosh. Mrugnięcie

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Czekam również na Wasze propozycje.
PS: Jeśli trzeba przenieść temat to bardzo proszę. Mrugnięcie Nie wiedziałem gdzie napisać, a tematów pasujących do tego nie znalazłem za pomocą opcji szukaj.
Zapisane
mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 20.07.2010, 21:32:51 »

Wczoraj zainstalowałem UBUNTU STUDIO 10.04. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu otworzyłem GIMP'a i w zakładce Edycja->Preferencje-> Urządzenia wejściowe mogłem już wybrać ustawienia dla mojego Wacom Bamboo. Wszystko działa tak jak trzeba, bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników- nie wiem jak z innymi tabletami.
Chcę zaznaczyć, że pod XP miałem z tabletem i Gimp'em problemy. Chichot
Zapisane
Piciu
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika


W końcu nowy GIMP.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.07.2010, 22:37:14 »

Wczoraj zainstalowałem UBUNTU STUDIO 10.04. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu otworzyłem GIMP'a i w zakładce Edycja->Preferencje-> Urządzenia wejściowe mogłem już wybrać ustawienia dla mojego Wacom Bamboo. Wszystko działa tak jak trzeba, bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników- nie wiem jak z innymi tabletami.
Chcę zaznaczyć, że pod XP miałem z tabletem i Gimp'em problemy. Chichot
To fajnie, cieszę się. A może jest jeszcze ktoś inny, kto mógłby coś polecić i ewentualnie potwierdzić, że tablety działają na Ubuntu 10.06 lub chociaż na innym Linuxie. Mrugnięcie
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 20.07.2010, 22:38:57 »

Tak, ja mogę potwierdzić, że tablety firmy Wacom działają. Z innymi firmami jest różnie.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Piciu
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika


W końcu nowy GIMP.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.07.2010, 12:45:53 »

W takim razie jeśli Wacomy działają to najlepiej będzie jak zdecyduję się na jakiś z nich. Uśmiech
Co myślicie o tym sprzęcie. Dodam, że zależy mi na większym obszarze roboczym, a na tablet mogę wydać 800zł.
http://www.vobis.pl/produktpdf.aspx?symbol=895361
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 21.07.2010, 13:38:52 »

Ja mam właśnie ten. Nie działa on od razu po podpięciu do komputera z Ubuntu. Trzeba trochę pokombinować, ale warto.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Piciu
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika


W końcu nowy GIMP.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 21.07.2010, 13:41:49 »

Fajnie Mrugnięcie
Jakby co mam nadzieję, że coś pomożesz.
Dziękuję za odpowiedzi, temat do zamknięcia.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 21.07.2010, 13:53:05 »

Pewnie pomogę, ale dopiero po wakacjach, bo od niedzieli nie będę miał internetu. Tymczasem polecam: HOW TO Set Up the Bamboo Pen & Touch in Lucid
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet i Linux Ubuntu
Skocz do: