Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Wycena za layout do gry przez przeglądarkę
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Wycena za layout do gry przez przeglądarkę  (Przeczytany 902 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Salluz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 23.07.2010, 18:26:05 »

Kompletnie nie wiedziałem gdzie tego posta zamieścić, a że proszę o pomoc w wycenie to umieszczam ten wątek w "pomocna dłoń".

Przechodząc do sedna, od dawna pracowałem nad layoutem do gry przez przeglądarkę, a że nie miałem deadline (bardzo komfortowa praca) to nie siedziałem nad tym dzień w dzień.
Łącznie zabrało mi to trochę ponad 30 roboczogodzin i nieco ponad 200 warstw, ale pomału kończę prace.

Moje pytanie brzmi: Ile początkujący grafik (mój pierwszy projekt) może dostać za roboczogodzinę pracy?
Dodam że zleceniodawca jest zadowolony z efektów.

Gra jest dopiero rozwijana i jej budżet jak mniemam jest niewielki, podejmując się zlecenia myślałem raczej o wpisie w CV a nie wielkim zbijaniu pieniędzy.

P.S Czy student od każdego zarobku musi odprowadzać podatek czy są jakieś progi, poniżej których nie trzeba odprowadzać podatku? (zwłaszcza że jest to zarobek jednorazowy)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 25.07.2010, 11:49:56 wysłane przez Salluz » Zapisane
Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.07.2010, 19:07:53 »

Powiem tak nie mówisz nigdy, że jesteś początkującym (taka moja rada Chichot ). Jeśli klient jest zadowolony to pytasz się na ile to wycenia on podaje Ci swoją cenę i się targujecie (może i się mylę ale bez odpowiednich preferencji nie wyceniaj pracy na roboczogodziny, możesz być bardziej lub mniej utalentowanym początkującym i nie ma sensu dawać coś za pół darmo). O podatkach raczej nie ma mowy jeśli są to zlecenia dla osoby prywatnej a Ty nie posiadasz firmy.

Ps. Jak ktoś nie jest wymagający i w dodatku nie ma dużej wiedzy na te tematy bo np. na kompie tylko gra to i największe "gówno" można wepchnąć za parę stów.
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 23.07.2010, 19:12:28 »

Cytuj
P.S Czy student od każdego zarobku musi odprowadzać podatek czy są jakieś progi, poniżej których nie trzeba odprowadzać podatku? (zwłaszcza że jest to zarobek jednorazowy)
Dopóki to jest między wami i nie wystawiasz żadnego rachunku czy faktury, to nie odprowadzasz podatku.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Wycena za layout do gry przez przeglądarkę
Skocz do: