Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Szkice noł lajfa  (Przeczytany 953 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« : 25.07.2010, 13:27:45 »

Hm. Rysuję już od małego, właściwie kiedy byłem mały (4-5 latek) ojciec rysował i mnie tym zaraził. Postanowiłem wziąść tyłek w garść i wrzucić wszystkie prace (których jest około 30) na to forum.


Pośród poniższych prac niektóre są mojego ojca zaś niektóre moje. W komentarzach do pracy będę pisał informacje o autorze.


Na początek król polski którego zrobiłem ja, rysując króla znalezionego w podręczniku gimnazjalnym:




A tu już kobieta stworzona przez mojego ojca sprzed 5-7 lat Uśmiech


« Ostatnia zmiana: 30.07.2010, 09:41:56 wysłane przez Noł Lajf » Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 25.07.2010, 13:50:21 »

To Krzywousty? Albo Łokietek, nie wiem.
W każdym razie ma za wielkie i za wąsko ustawione oczy, poza tym chyba dałeś mu zbyt długą szyję no ale może taką miał.
Nad koroną powinieneś zdecydowanie trochę jeszcze popracować - jest dziwnie umieszczona względem tych włosów po bokach, jest dość mocno zdeformowana i prawdopodobnie ma zbyt ostry łuk, a te cienie są zupełnie niezrozumiałe.
Fajnie byłoby też zobaczyć ten obraz bazowy, łatwiej byłoby wskazać błędy.
No i jeszcze takie sprawy techniczne: generalnie nie rozcieramy paluchem, są pewne specyficzne sytuacje, w których to fajnie działa, ale poza nimi używaj chusteczek albo pałeczek higienicznych.
I teraz to już może trochę się czepiam, ale co to w ogóle za kartka jest? Buzia na kłódkę Takie rzeczy też wpływają na estetykę pracy. Rozumiem, że wykorzystujesz papier do końca, ale taką poplamioną i zapisaną z drugiej strony kartkę mogłeś zostawić na notatki.



@Down: Dzięki. Wiesz, nie każdego to pociąga... I trochę interpunkcji proszę, chociaż odrobinę.
« Ostatnia zmiana: 30.07.2010, 22:08:38 wysłane przez Sooly » Zapisane

BlackBerry1
Gość
« Odpowiedz #2 : 30.07.2010, 08:38:51 »

Sooly pogratulować znajomości historii Polski przecież to Bolesław Chrobry  a co do obrazka to korona do poprawy ma zdecydowanie za ostre krawędzie powinna być ładnie zaokrąglona druga sprawa to szyja jest nadnaturalnie długa i nieco przekrzywiona no i ucho po lewej stronie jest raczej kiepskie uff to by było na tyle.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Szkice noł lajfa
Skocz do: