Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Nie mogę użyć narzędzi i otworzyć edytora tekstu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nie mogę użyć narzędzi i otworzyć edytora tekstu  (Przeczytany 9327 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rataja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 06.07.2010, 14:14:27 »

Witam, jestem nowa na forum jak i pierwszy raz mam do czynienia z GIMP'em więc proszę o wyrozumiałość  Uśmiech A mój problem jest następujący:

Chciałam zrobić sygnaturę wszystko ładnie szło, do czasu, aż musiałam zrobić tekst. Z tego co wiem po kliknięciu na obraz powinien się wyświetlić edytor tekstu a tu kicha, klikam raz, dwa razy, prawym przyciskiem mszy, lewym i nic. Tak samo mam przy  innych narzędziach nie wiem dlaczego, ale raz wszystko chodzi idealnie, a następnym razem nie mogę ich w ogóle używać... Nie wiem co jest grane, jaki błąd robię? Wiem, że zadaję banalne pytania...  Smutny Długo myślałam czy stworzyć ten temat. W końcu jednak postanowiłam się Was poradzić. "Pomocna dłoń" chyba została stworzona również, aby pomagać początkującym  Mrugnięcie I żeby nie było niedomówień wszystko chodzi oprócz narzędzi... Aha i jeszcze jedno, prowadnice w ogóle się nie poruszają, CIĄGLE są na 0 :/ Co?

Pozdrawiam:
Monika  Uśmiech 2
« Ostatnia zmiana: 07.07.2010, 22:56:03 wysłane przez Rataja » Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 06.07.2010, 14:22:09 »

Możliwe, że okienko gdzieś się ukrywa. Pamiętam, że ktoś miał podobny przypadek i okienka wyskakiwały gdzieś na dole ekranu, tak, że widać było tylko, kawałek dekoracji okna zza paska na dole ekranu.
Napisz może jaką masz wersję GIMP-a, jaki system operacyjny, możesz dać też zrzut Twojego ekranu.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.07.2010, 14:38:37 »

A ja...

Ostrzeżenie
Zapisane

Rataja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.07.2010, 14:43:46 »

mmiicc:

Mam GIMP'a 2.6.6 i Windows XP, okienka nigdzie nie dojrzałam, ale jeszcze poszukam Uśmiech A może to jakiś błąd? :/

Adarn:

Tak może być?  Mrugnięcie
Zapisane
Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.07.2010, 14:45:17 »

Wywal te kropki z nazwy i jeszcze troch pomyśl nad tytułem, będzie git.
Zapisane

Rataja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06.07.2010, 14:46:17 »

Spoko.

A tak po za tematem

Adran - ty tak każdemu każesz "zmieniać temat na bardziej treściowy i zgodny z regulaminem" ? xD

// Danyeru: Każdemu, kto źle tytułuje wątek. Poza ty, nie dubluj postów, używaj opcji edycji posta.

Oki, oki

« Ostatnia zmiana: 07.07.2010, 13:39:57 wysłane przez Adarn » Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 06.07.2010, 16:20:16 »

Możesz spróbować zresetować ustawienia GIMP-a. Menu: Edycja>Preferencje i na dole przycisk "Resetuj".
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Rataja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 06.07.2010, 18:41:55 »

To nic nie dało  Smutny Nie miałam niczego przestawionego i nadal nie mogę wykonać żadnego zadania przy pomoc narzędzi ehh... A może po prostu ja coś robię źle, bo najczęściej tak jest, że ludzie wymyślają niestworzone rzecz a to najprostszy błąd. Jak wykonywałam tutki z You Tube to wszystko oprócz napisu mi wychodziło więc może popełniam jakiś banalny błąd nad którym Wy byście się nie zastanawiali, także pomyślmy... Co mogę robić nie tak, obecnie wykonuję -> (http://www.gimpuj.info/sygnatury/tech-sig-gimp-t858.0.html) napiszę jeśli czegoś nie będę mogła wykonać może dzięki temu będzie Wam łatwiej się domyślić co robię źle :/ I tak w ogóle mmiicc:
Dzięki za to, że chcesz mi w ogóle pomóc  Uśmiech

Pozdrawiam:
Monia  Uśmiech 2


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

No i co by to nie było do chodzę do rozdziału 2, gdzie nie mogę użyć pędzla, ale nie wiem czy to dobrze robię bo nie znalazłam tej całej czerwonej linii xD

"Ze wzgledu na to , iz posiadamy czarne tlo , zmieniamy kolor ktorym bedziemy mazac, na bialy... (podwojnie klikamy w miejscu oznaczonym czerwona linia, nastepnie przeciagamy wskaznikiem myszki na kolor nas interesujacy)"

Więc tu może być pies pogrzebany gdyż ja zmieniam kolor pierwszoplanowy na biały i pewnie to nie tam trzeba go zmienić Uśmiech Także powiecie gdzie ta "czerwona linia"?   Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 06.07.2010, 19:05:01 wysłane przez Rataja » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 07.07.2010, 09:40:46 »

U mnie Gimp działa bez zarzutu, ale podobny problem występuje za to w inkscape. Jeżeli włączę inkscape wraz z podłączonym tabletem mogę tylko zmieniać narzędzia, ale nie mogę ich użyć. Problemu nie ma kiedy najpierw włączę program, a później tablet. Może w twoim przypadku też związane jest to z urządzeniem sterującym? A tak w ogóle radziłabym ci zainstalować wersję 2.6.8 lub 2.6.9. Może uaktualnienie programu rozwiąże problem?
Zapisane

Rataja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 07.07.2010, 16:34:28 »

Niestety, w nowszych wersjach programu pojawia się ten sam problem. Może masz rację co do urządzenia sterującego... W sumie to ja również mam podłączony tablet, zobaczę czy odłączenie go coś zmieni.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 07.07.2010, 16:44:09 »

Jeżeli masz podłączony tablet, to myszą nic nie narysujesz.
Zapisane

Rataja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 07.07.2010, 22:41:29 »

A no widzisz, mogłam na samym początku to napisać, ale nie myślałam, że to ma jakieś znaczenie. Ale w sumie najpierw podaje się fakty, a potem dopiero myśli  ;)Dziękuję za odpowiedź  Uśmiech 2 Zobaczę czy po odłączeniu tableta będzie chodzić...

=============================================

Bardzo dziękuję za pomoc mmiicc'owi, oraz hasi wszystko chodzi idealnie  Uśmiech 2

Pozdrawiam:
Monia Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 07.07.2010, 22:55:32 wysłane przez Rataja » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Nie mogę użyć narzędzi i otworzyć edytora tekstu
Skocz do: