Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Forum  (Przeczytany 3594 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
savaro
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 88
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 16.11.2010, 22:06:55 »

Forum wykonałem dla grupy fanek, sam nie jestem fanem osoby której forum dotyczy.
Oczywiście samo forum oparte jest na silniku SMF. Od strony graficznej jest to zmodyfikowana na potrzeby forum skórka od Dziner Studio.
I właśnie tej modyfikacji dotyczy moje pytanie.

Jak oceniacie wygląd od strony graficznej i co byście zmienili?

link:http://michaeljacksonforever.pdg.pl

Nie interesują mnie oczywiście opinie o osobie której forum dotyczy, tylko obiektywna ocena wyglądu forum.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24.11.2010, 19:38:48 »

Dość mroczny motyw jak na tak pozytywną (muzycznie) postać. Nie wiem jak sami fani, ale mnie ten fakt nie leży.

Dobrze by było, gdyby wszystkie elementy na stronie wykonać tą samą techniką/w tym samym stylu. A tymczasem przyciski 'Rejestracja' i 'Zobacz' są totalnie wybajerzone, podczas gdy menu wygląda przy nich dość biednie. Wydaje mi się, że dobrym wyjściem dla obu elementów byłoby znalezienie czegoś pośredniego (to samo tyczy się nagłówków działów).

Fioletowe obramowanie po bokach wygląda... brzydko. Spróbuj pozbyć się go całkowicie.

Logotyp trochę ginie w tym headerze. Powinien rzucać się w oczy bardziej lub przynajmniej tak samo jak napisy z prawej. Beżowe tło pociągnij jeszcze trochę w prawo, by tekst logotypu nie nachodził na szare tło.

Użyłeś zbyt wielu kolorów, które nie za bardzo ze sobą współgrają. O ile ciemny beż, szarość i fiolet w takich odcieniach można przecierpieć, to zielone teksty linków gryzą się z resztą totalnie. Zamiast tego spróbowałbym użyć tego samego beżu.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
savaro
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 88
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.11.2010, 21:58:43 »

Zgadzam się z Tobą INSEKT co do logotypu, jest trochę za krótki. Co do ogólnego wyglądu topu strony tęż nie bardzo mi coś w nim pasuje, administratorzy forum zaakceptowali go gdy forum było w wersji próbnej, ale osobiście bym go wymienił w przyszłości.

Cytuj
Dość mroczny motyw jak na tak pozytywną (muzycznie) postać. Nie wiem jak sami fani, ale mnie ten fakt nie leży.
Ogólna kolorystyka tła jest zbliżona do ich poprzedniego forum, jednak tam jedyny kolor poza tłem to był dosyć ciemny niebieski.

Przycisk zarejestruj celowo wyróżniłem, bardziej rzuca się w oczy niż przycisk rejestracja w menu, jest łatwiejszy w odnalezieniu. Pozostałe tzn. przycisk zobacz jest w banerze mającym zwracać uwagę, ale może faktycznie jest trochę przesadzony.

Zielony w linkach jest na zasadzie kontrastu z kolorystyką belek, chociaż może odcień zieleni powinien być trochę inny. Tak się zastanawiam czy ten beż w linkach nie byłby zbyt jakby to określić "mdłym" kolorem?

Dzięki za ocenę, krytyczna ocena często jest bardzo wartościowa.
Zapisane

sylwekqaz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.11.2010, 23:16:10 »

Przypomina mi to w budowie niektóre style pod phpbb x.xx. Szału nie ma, szczególnie kolorystyka taka jakaś dziwna tu fiolet tu kremowy (czy jakiś inny ja się nie znam)i jeszcze ten zielony trochę to razi. Jak sie bierzesz za przerabianie stylów pod twój silnik (tak mniemam) to wyznacz sobie kolorystyke:
- kolor tła
- 2 kolory pierwszoplanowe (albo jeden)
obrazek tła staraj się dobierać do kolorów pierwszoplanowych.
do obramowania użyj "-moz-border-radio" czy jakoś tak
3/10
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 25.11.2010, 20:02:59 »

Zielony w linkach jest na zasadzie kontrastu z kolorystyką belek, chociaż może odcień zieleni powinien być trochę inny. Tak się zastanawiam czy ten beż w linkach nie byłby zbyt jakby to określić "mdłym" kolorem?

Jeśli chcesz użyć koloru innego niż beżowy to próbuj. Po prostu beż i fiolet współgrają ze sobą, ale ta zieleń jest z zupełnie innej bajki.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
savaro
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 88
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25.11.2010, 22:08:40 »

Z innej, chociaż nie do końca. Zieleń jest kolorem kontrastowym, oczywiście jak pisałem wcześniej odcień tej zieleni powinien być trochę inny, ale uznałem że byłby zbyt jaskrawy jak na kolory linków.

sylwekqaz - nie jest to mój silnik tylko SMF, napisałem wyraźnie w 1 poście.
Zapisane

sylwekqaz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26.11.2010, 16:25:25 »

W SMF nigdy nie robiłem tylko w phpb i zauważyłem podobieństwo. poza tymi wadami które wypisalem wcześniej jest jak najbardziej ok.

P.S. http://www.gimpuj.info/index.php/topic,48394.0.html   skomentuj moje dzieło
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWasze stronyWątek: Forum
Skocz do: