Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Green Signature Tutorial  (Przeczytany 5145 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gandalfica
Gość
« : 16.05.2007, 20:02:57 »

Trudność: Łatwe
Outcome:
Wersja Gimpa: 2.3x (smudge)
Wymagane pliki: Scatter Banity36
Dzisiaj zrobimy sygnaturę. Mam nadzieję, że efekt się wam spodoba. Więc zaczynamy.
Krok 1
Wybieramy sobie tło. Ono MUSI być zielone, jeśli chcemy zyskać taki sam efekt jak u mnie. Naciskamy R. Wyświetli nam się to:

W polu Szerokość wpisujemy 370, a w polu Wysokość 135. Naciskamy oba przyciski z napisem Stałe. Zaznaczamy  wybrany obszar na tle i używamy Obraz -> Kadruj obraz. Jeśli wszystko będziemy robić tak, jak opisane, powinno wyjść coś takiego:

Jeśli macie obrazek w trybie indeksowanym, ustawiamy na tryb RGB - Kolory - > Tryb - > RGB
KROK 2
Wybieramy narzędzie rozmazywania: . Wybieramy Scatter Banity36 i zaznaczamy opcję Drganie i wpisujemy 2. Smudgujemy.

KROK 3
Wybieramy render C4D. Tak jak tło też musi być zielony. Ja użyłem rendera z paczki @Kuloka. Tryb warstwy z renderem: Wartość. Używamy Warstwa - > Dopasuj wymiary warstwy do obrazu.

KROK 4
Tworzymy nową warstwę. Pędzlem Gwiazdki (do ściągnięcia w załączniku) malujemy. Tryb warstwy: Miękkie światło, Krycie: 50% - 60%.

KROK 5
Wklejamy render. Ustawiamy tryb warstwy z renderem na Wydobycie ziarna. Wybieramy Warstwa->Przezroczystość->Kanał Alfa na zaznaczenie. Przełączamy się na warstwę z gwiazdkami i naciskamy Delete. Wciskamy Shift+Ctrl+A.

KROK 6
Łączymy warstwy z gwiazdkami oraz c4d. Kopiujemy połączone warstwy i wyłączamy widoczność warstwy z renderem. Kopiujemy 3 razy warstwę powstałą po połączeniu. Na pierwszej używamy Filtry->Szum->Wyciosaj z powtórzeniami na 30. Na drugiej używamy Filtry->Zniekształcenia->Falowanie. Parametry wg. uznania. Na trzeciej używamy Filtry->Zniekształcenia->Faluj. Tryb warstw: Falista: Mnożenie, Wyciosana: Pokrywanie, Falująca(stworzona przez Falowanie): Mnożenie. Łączymy.

KROK 6
Wybieramy sobie zielony fraktal. Tryb: Przesiewanie.

KROK 7
Przyciemniamy boki. Tworzymy nową warstwę. Malujemy po bokach kółkiem kolorem czarnym. Rozmywamy Filtry->Rozmycie->Rozmycie Gaussa o promieniu 15. Tryb: Miękkie światło. Kopiujemy 1 raz i całość spłaszczamy.

KROK 8
Robimy ramkę. Zaznaczamy wszystko (Ctrl+a) i zmniejszamy o 2 (Zaznaczenie->Zmniejsz). Naciskamy Ctrl+i i wciskamy ctrl+c i Ctrl+v. Tryb: Miękkie Światło. Kopiujemy 1 raz. Tworzymy nową warstwę. Zaznaczamy wszystko, zmniejszamy zaznaczenie o 1 i wciskamy Ctrl+I. Wypełniamy kolorem czarnym. Białą czcionką piszemy napis. Tryb: Miękkie Światło, kopiujemy 1 raz.
Gotowe!

* Gwiazdki.gbr (9.8 KB - pobrany 135 razy.)
« Ostatnia zmiana: 17.05.2007, 15:52:00 wysłane przez Buruś » Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.05.2007, 20:31:54 »

trochę za jaskrawe...
Zapisane

Gandalfica
Gość
« Odpowiedz #2 : 16.05.2007, 20:33:41 »

Wiem... Jakoś mi się nie udało powtórzyć efektu z mojej sygi...
Zapisane
matiusmm
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: matiusmm@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 581
Galeria Użytkownika


♫ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 16.05.2007, 20:54:50 »

proponuje jasność-kontrast
Zapisane


ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.05.2007, 21:07:01 »

Mimo że efekt końcowy budzi u niektórych zastrzeżenia, tutek oceniam wysoko. Powiało świeżością, jeśli chodzi o sposób na sygnatury. Ciekawy pomysł. Ładnie opisane wszystko, z tym że radziłbym kroki 6 i 7 rozpisać na drobniejsze, ale obfite w wskazówki podpunkty. Mógłbyś też zamieścić użyte przez Ciebie c4d i fraktal lub zaproponować miejsce szukania (to dla początkujących). Literówek i błędów nie znalazłem, ale mogłem coś przeoczyć.

8/10
Zapisane

Gandalfica
Gość
« Odpowiedz #5 : 16.05.2007, 21:24:41 »

Hm... wiem już! Trzeba zmienić krycie renderka. Muszę poprawić
Zapisane
T00kie
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

GIMP: 2.2
Wiadomości: 76
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.06.2007, 00:47:30 »

hmm może nie wyszło dokładnie tak jak powinno ale mnie sie podoba Uśmiech



Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Green Signature Tutorial
Skocz do: