Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Projekt: Najdłuższa GIMP'owa grafika
Strony: [1] 2 3 ... 15
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Projekt: Najdłuższa GIMP'owa grafika  (Przeczytany 127301 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« : 29.10.2006, 02:28:37 »

Tak jak obiecałam zaczynam nowy topic dla naszego projektu. Mamy za zadanie zrobić coś podobnego do tych czarodziejów z Bluesfear. Chciałabym, żebyście to potraktowali jako zabawę oraz propagandę GIMP'a jako doskonałego narzędzia graficznego. Nie jesteśmy żadnymi zawodowcami, bawimy się GIMP'em na tyle na ile potrafimy i czas nam pozwala. Nie są to żadne zawody, nie jest to żaden konkurs. Zróbmy prace takie jaki potrafimy, nikt się tu śmiać nie będzie, jak już to żartować Język . Wykorzystajcie całą zgromadzoną na forum wiedzę oraz pomoc innych użytkowników. Powodzenia

Link do naszego tasiemca


Zasady:

- dowolny temat
- oryginalność
- kategoryczny zakaz wstawiania jakichkolwiek sign'ów do grafik, żadnych 'Zenków', 'Jolek', nazwisk, numerów buta, stanika, rozmiaru członka, odcisków palców, nic. Sądzę, że nasze nicki mogą być umieszczone pod spodem.
- Wymiary pracy: wysokość 250px i szerokość max. 800px. Jeżeli dla kogoś są to za duże wymiary to może sobie zmniejszyć szerokość np. 250x400px. Wysokość MUSI być 250px i będzie to bardzo gorliwie przestrzegane, bo inaczej praca będzie dziwczanie wyglądać.
- tylko 1 render na całą prace. Nie wstawiajmy 5 renderów, to ma być nasza praca, a nie wycinanki Uśmiech
- format PNG
- zakazów nt. tematów jak narazie żadnych nie będzie. Sądzę, że raczej nikt nie będzie robił prac o tematyce prorasistowskiej ani agitować przeciw narodowości, orientacji seksualnej ect.
- dolnego progu wymagań co do prac jeszcze nie ma, jeżeli ktoś zgłosi naprawdę fatalną grafikę, sądzę, że możemy zrobić jakieś głosowanie (do ustalenia).
- dla urozmaicenia renderki mogą wychodzić poza granice grafiki (250px), np. głowa lub nóżki - zostawiam to Waszej wyobraźni  Duży uśmiech
(edited by CaTTiusha:)
- grafikę robimy tylko i wyłącznie w GIMP'ie
- czas nieograniczony, projekt nigdy się nie kończy
- można dać 2 pracę, po 10 kolejnych pracach licząc od swojej ostatniej (jeżeli nie rozumiesz o co chodzi w tym punkcie to zapraszam na 2 podstronę tego tematu)

Rady:
- Zanim rozpoczniecie pracę dajcie sobie chociaż 30px wolnego z przodu, żeby zrobić ładne przejście z poprzedniej prac do swojej. Koniec swojej pracy nie róbcie zbytnio skomplikowanej. Ja dla przykładu zostawiłam koniec biały, żeby nie było problemy z połączeniem.

Oto moja praca, która rozpocznie serię, ponieważ nikt przede mną nie zdąrzył jeszcze czegoś zrobić Uśmiech



Projekt ten odbywa się za pozwoleniem moderatorów forum, którego jeszcze nie mamy Chichot
Nie miałam także pomysłu, gdzie dać temat, jeżeli zrobiłam skuchę to przepraszam.

Jeżeli macie pomysł na nazwę projektu to zamieniam się w słuch.
« Ostatnia zmiana: 23.01.2007, 21:43:35 wysłane przez @cakper » Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.10.2006, 12:28:08 »

Mam nadzieję, że moderatorzy, nie wyrzucą tematu Uśmiech

No i coś odemnie:

Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 29.10.2006, 12:48:32 »

jeśli ktoś zrobi jakąs prace to niech wrzuca tylko swój element i łaczenie z poprzednim, bo później ta praca bedzie niewiarygodnych rozmiarów Uśmiech
Zapisane
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 29.10.2006, 13:01:27 »

Haha super, Kulok już coś dokleił Duży uśmiech

Dobry pomysł cakper.

Kulok daj tylko swoją pracę z przejściem, oki?
Zastanawiam się dlaczego po połączeniu ma to słabą jakość :/
« Ostatnia zmiana: 29.10.2006, 13:21:33 wysłane przez @cakper » Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 29.10.2006, 13:24:48 »

Okey Kulok znalazłam Twoją pracę na traxie i połączyłam.

Chyba troche mniej się rozmazało.


« Ostatnia zmiana: 29.10.2006, 13:38:11 wysłane przez CaTTiusha » Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 29.10.2006, 19:56:51 »

Okok sorqa, ze mnie wczesniej nie bylo, swoja droga to ten obrazek za nie dlugo bedzie musial bz na jakims wiekszym servie.
Zapisane
domas
Gość
« Odpowiedz #6 : 29.10.2006, 21:58:58 »

A co będzie jeśli np. 2 osoby dokleją swoją grafikę do tego samego , poprzedniego fragmentu?? Taka sytuacja moze sie zdazyć, jeśli 2 osoby będą pracoawać  w tym samym czasie nie wiedząc o tym nawzajem. Podeslą swoje prace odwołujące sie do tego samego fragmentu obrazu, i któryś (aś) z nich bedzie musiał (ła) zrobić raz jeszcze swoja wersje ?!

Zapisane
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 29.10.2006, 22:12:59 »

Okok sorqa, ze mnie wczesniej nie bylo, swoja droga to ten obrazek za nie dlugo bedzie musial bz na jakims wiekszym servie.

Jak będziemy mieli więcej prac doczepionych to będziemy o tym myśleć, jak narazie nie chce zawracać capera.

A co będzie jeśli np. 2 osoby dokleją swoją grafikę do tego samego , poprzedniego fragmentu?? Taka sytuacja moze sie zdazyć, jeśli 2 osoby będą pracoawać  w tym samym czasie nie wiedząc o tym nawzajem. Podeslą swoje prace odwołujące sie do tego samego fragmentu obrazu, i któryś (aś) z nich bedzie musiał (ła) zrobić raz jeszcze swoja wersje ?!



Dlatego niech dają sobie te 30px z porzodu rezerwy, żeby nie było problemu zrobienia innego przejścia. Pozatym po skończeniu niech szybko postnie swoje dzieło w temacie Uśmiech Nie ma sensu robić jakiejś kolejki, bo każdy pracuje swoim tempem.
Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
domas
Gość
« Odpowiedz #8 : 29.10.2006, 22:21:11 »

jeśli ktoś zrobi jakąs prace to niech wrzuca tylko swój element i łaczenie z poprzednim, bo później ta praca bedzie niewiarygodnych rozmiarów Uśmiech


Nie wiem czy dobrze rozumiem. Ale mamy wrzucać swoją pracę połaczoną tylko z ostanim, poprzednim  obrazem, a Ty połączysz ją z resztą ??
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 29.10.2006, 22:36:56 »

Mam małą uwagę co do kwestii łączenia grafik. Sklejanie obrazków nie jest dobrym pomysłem, lepszy jest sposób zastosowany na tamtej stronie. Po prostu dokładany obrazek do obrazka w kodzie html np. w tabelce. W ten sposób łatwo jest umieścić podpisy autorów. Lepiej będą się też wczytywały szczególnie przy większej ich ilości i znacznej szerokości.
Zapisane

noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 30.10.2006, 00:37:11 »

Oto mój klocek

Zapisane

@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 30.10.2006, 08:08:18 »

http://worm.gimpuj.info/

Pomyślcie o jakimś nagłówku Mrugnięcie
Zapisane
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 30.10.2006, 08:39:35 »

Nagłówek się przyda. Pomysł z tabelką - bardzo praktyczny, ładniej/szybciej będzie się wszystko ładowało.
Można by napisać parę słów o projekcie pod spodem i jakiś button, banerek forum. Postaram się coś skrobnąć.
Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 30.10.2006, 09:23:59 »

Cytuj
Rady:
- Zanim rozpoczniecie pracę dajcie sobie chociaż 30px wolnego z przodu, żeby zrobić ładne przejście z poprzedniej prac do swojej. Koniec swojej pracy nie róbcie zbytnio skomplikowanej. Ja dla przykładu zostawiłam koniec biały, żeby nie było problemy z połączeniem.

Cytuj
A co będzie jeśli np. 2 osoby dokleją swoją grafikę do tego samego , poprzedniego fragmentu?? Taka sytuacja moze sie zdazyć, jeśli 2 osoby będą pracoawać  w tym samym czasie nie wiedząc o tym nawzajem. Podeslą swoje prace odwołujące sie do tego samego fragmentu obrazu, i któryś (aś) z nich bedzie musiał (ła) zrobić raz jeszcze swoja wersje ?!

Jeśli można coś zasugerować: przejścia mogły by być np.: tylko białe lub tylko czarne - w ten sposób, nawet jeśli ktoś zrobił by prace z połączeniem białym, w między czasie ktoś by go ubiegł, to nie musiałby jej przerabiać, mógłby ją wrzucić, a dokleiło by się jak tylko pojawił się odpowiedni kolor na końcu...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 15
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Projekt: Najdłuższa GIMP'owa grafika
Skocz do: