Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Imaginative Realism: How to paint what doesn't exist od pana Gurney'a
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Imaginative Realism: How to paint what doesn't exist od pana Gurney'a  (Przeczytany 2866 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 06.04.2010, 22:49:23 »



http://www.amazon.co.uk/Imaginative-Realism-Paint-Doesnt-Exist/dp/0740785508/ref=pd_ys_iyr_img

Wolne tłumaczenie: Zmyślony Realizm: jak malować to, co nie istnieje

Uwaga - książka jest po angielsku więc jeśli ktoś nie jest pewien czy sobie poradzi z czytaniem to radzę zaczekać na polską edycję.
Zakup zrobiłem - dlaczego wydałem Ł10 (ok. 40-50zł) na książkę w ciemno?
No nie do końca w ciemno, już objaśniam.

Jako, że jestem stałym czytelnikiem ImagineFX, widziałem kilka artykułów i warsztatów Jamesa Gurneya, które właśnie generalnie dotyczyły malowania tego, co nie istnieje (obrazów z przyszłości sci-fi itp.). W następnym numerze po jego wspaniałym warsztacie ukazała się recenzja jego książki, oceniona na najwyższe 5/5, generalnie tłumacząca czego się po niej spodziewać itd. Po tym kiedy zobaczyłem, że książka na Amazonie jest po ok. 60% ceny sklepowej (w sklepie też widziałem, Ł17) to kupiłem zaraz potem.

Uwaga - książka jest po angielsku więc jeśli ktoś nie jest pewien czy sobie poradzi z czytaniem to radzę zaczekać na polską edycję. A teraz moje prywatne wrażenia:









Sorry za jakość i wgl. zrobiłem je na szybko. No to najpierw o konstrukcji.

"Nie jest to książka o rysowaniu modelu, anatomii czy perspektywie. Nie jest to poradnik krok-po-kroku jak rysować dinozaury. Nie jest to też książka o technikach malowania, jakkolwiek wszystkie te tematy są po drodze zaadresowane. To czym jest ta książka to kompilacja przetestowanych przez doświadczenie metod, które według mnie są pomocne przy osiąganiu realizmu w obrazach z wyobraźni..." - cytat z "dwóch słów" autora na początku książki.
Radzę zobaczyć chociaż pierwsze zdjęcie z serii powyżej, zawiera ono spis treści.Na prawdę jest dużo do czytania, chociaż nie widać tego tak bardzo na zdjęciach (skupiałem się na kolorowych stronach, nie będziecie przecież czytać).
Na pierwszych stronach autor przedstawia nam sprzęt, którym się posługuje - rozdziały "painting media" i "drawing media" - to drugie brdz. przydatne dla mnie. Może i nie wymienił dużo z poza tego czego już o akcesoriach do rysowania nie wiedziałem, ale przynajmniej mnie upewnił Uśmiech. Macie tam zdjęcie gdzieś.
Dalej jest objaśniony proces jego pracy - także tricki, porady itd. Potem mały rozdział(y?) techniczny np. o tym do czego słóży linia poziomu wzroku/coś o perspektywie/jak skupić widza na czymś szczególnym itp. itd.
No i wreszcie zaczynają się kategorie jak np. motoryzacja,dinozaury,malowanie historii/przeszłości.. wszystko na pierwszym zdjęciu. Wszędzie po drodze techniki i porady w jaki sposób zrobić coś/osiągnąć to/namalować tamto. Autor pokazuje swoje metody na własnym przykładzie pokazując własny proces pracy...

Dodam jeszcze, że autor pracuje tradycyjnie i napisał książkę pod tym kątem ALE już na początku pisze, że wszystko tutaj opisane działa analogicznie przy pracy przy innych mediach/pracując cyfrowo. Odnosi się nawet do użytku oprogramowania po drodze w książce. Jak już zacytowałem, nie jest to zbiór technik malowania, tylko metody, jak osiągnąć realizm w obrazach z wyobraźni.
« Ostatnia zmiana: 20.04.2010, 20:58:19 wysłane przez HasiuK » Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 08.04.2010, 15:56:55 »

No jak tylko dojdzie, to zdaj relacje. Już mam kilka książek na temat malowania i z chęcią obczaił bym sobie też ten tytuł Uśmiech.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 20.04.2010, 20:59:53 »

Sorry, że dopiero teraz, no ale w końcu mniej więcej napisałem o co w tym wszystkim chodzi i do czego książka zmierza - jeśli ktoś chce więcej informacji to walić śmiało.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Imaginative Realism: How to paint what doesn't exist od pana Gurney'a
Skocz do: