Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obrót obrazu (obiektu?)  (Przeczytany 7929 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Yantar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 10.05.2007, 03:55:53 »

Mam taki maly idiotyczny problem, zachcialo mi sie przerobic troche jedno theme pod Ubuntu. Pech jest taki, ze suwaki okien sa zrobione w formacie .svg
Pelen wiary w swe mozliwosci zainstalowalem Inkscape jakos umordowalem pionowy suwak. Za to poziomy to zupelna kaplica.
Suwak pionowy jest zrobiony w stylu "szklana rurka" za to poziomy ma jednolity beznadziejny kolor.
Sprawa wydawala sie prosta "wystarczy obrocic horyzotnalnie pionowy zapisac i gotowe, a tu zonk. Normalnej rotacji calego obrazu jako takiej w Inkscape nie ma. Dalem zaznaczenie na obrot przekrecilem, ok. Skopiowalem, zrobilem nowy obraz w potrzebnych mi wymiarach wkleilem, zapisalem i zonk. Dostaje jednolity obraz bez gradientow (malo tego w dodatku przeswituje). Probowalem chyba na trzy rozne metody rotacji obrazu w Inkscape i zawsze to samo koncowy efekt to jednolity kolorystycznie obraz znikaja wszelkie gradienty rurki. Zostaje poziomy prostokat z zaokraglonymi koncami :/

Ps. Chyba problem dotyczy wyswietlania przez system. Wczesniej nie patrzylem ale otworzylem teraz w Inkscape orginalny plik .svg tej poziomej rurki z theme i wyglada wtedy normalnie. Za to na miniaturach, w podgladzie przegladarki systemowej i w oknach widac ja jako jednolity pasek, w przeciwienstwie do tej pionowej.
« Ostatnia zmiana: 10.05.2007, 04:20:34 wysłane przez Yantar » Zapisane
Chlor
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

Chlor


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.06.2007, 22:05:19 »

Prawdopodobnie chodzi o rozmieszczenie warstw. Efekt szklanej rurki to poprostu parę obiektów nałożonych na siebie w różnej kolejności. Spróbuj pogrupować rurkę (Ctrl+G) obrócić i taką też wkleić. Jak dalej będą problemy to zamieść ten plik *.svg.
Zapisane

Tak wiem, że to forum Gimpa
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Obrót obrazu (obiektu?)
Skocz do: