Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Spiderman Sig Tutorial - bySheep: dla zaawansowanych l v.01
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Spiderman Sig Tutorial - bySheep: dla zaawansowanych l v.01  (Przeczytany 11717 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« : 05.05.2007, 19:15:35 »

Tutorial wykonany na prośbę Bizzar'a



Załączniki:
Stock: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4c78cbd6f2c7d1e.html
c4d: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79b124d314414d22.html



Wskazówka:

Jak wykonać Cliping Mask ?

 Na nowej warstwie rysujemy brushami (najlepiej splatter brushe, ale mogą być kółeczka, "kutaski etc.). Następnie dajemy w warstwach PPM na tej warstwie z brushami i klikamy "kanał alfa na zaznaczenie". Przechodzimy na warstwę ze stockiem/renderem dajemy kopiuj, tworzymy nową warstwę, wklejamy i przesuwamy gdzie chcesz mieć te "kawałki". Na końcu usuwasz warstwę gdzie maziałeś brushami.



TUTORIAL (3 części):






Wyrazy do wyszukiwarki:
stock, c4d, cliping masc, ramka, napis, światło, przyciemnianie boków




Tutorial wykonany przez Sheep. Autor zezwala na wykorzystanie tutoriala na innych serwisach jedynie za zgodą. Pisz, gg: 7486398 lub mail: Bogdan1966-1966@tlen.pl[/size]
« Ostatnia zmiana: 07.05.2007, 19:10:35 wysłane przez Sheep » Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
R Rufus
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika


Tekst osobisty


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05.05.2007, 19:55:50 »

co to cliping masc
Zapisane

Mykusz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: maxxd@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 248
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.05.2007, 20:01:21 »

Fajny efekt Uśmiech Tylko w niektórych miejscach czarny tekst jest na czarnym tle i nie widać co tam pisze  Mrugnięcie
Zapisane
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 05.05.2007, 20:01:42 »

co to cliping masc

Napisane tut dla zaawansowanych [...] Wytłumaczone tutaj: http://egrafik.info/index.php?showtopic=146&pid=978&st=0&#entry978
Mój post - któryś tam

Fajny efekt Uśmiech Tylko w niektórych miejscach czarny tekst jest na czarnym tle i nie widać co tam pisze  Mrugnięcie

Chyba w jednym miejscu na początku II części, ale chyba da rade Uśmiech (zmieniać mi się już nie chce Uśmiech
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
R Rufus
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika


Tekst osobisty


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.05.2007, 09:31:29 »

Napisane tut dla zaawansowanych [...] Wytłumaczone tutaj: http://egrafik.info/index.php?showtopic=146&pid=978&st=0&#entry978
Mój post - któryś tam

Chyba w jednym miejscu na początku II części, ale chyba da rade Uśmiech (zmieniać mi się już nie chce Uśmiech

ale jak zrobic ten cliping masc gdzie nacisnac??
Zapisane

Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06.05.2007, 13:37:06 »

No przecież link dałem [...] n/c
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 06.05.2007, 17:09:06 »

Jesli chcesz pomoc/pochwalic sie fajnym tutorialem, to dlaczego potem nie wykazujesz checi dalszej pomocy? Dales link do tematu z innego forum, a przeciez mozna bylo skopiowac odpowiednia czesc skoro ty juz wiesz gdzie to jest. Mozna takze troche mniej slangu i kolorowych ciagutek a wiecej dokladnosci i sympatii.
Ogladajac najnowsze tutoriale mam nieodparte wrazenie, ze ludzie probujac sie wzorowac na tutorialach w stylu photoshopowskim maja jakis kompleks, ktory nie pozwala im dokladnie i jasno poprowadzic Sztuki Pisania Dobrych Tutoriali. Jesli szkoda wam czasu na rzetelna prace to nie fatygujcie sie na robote po lebkach, wtedy zamiast pomocy wpedzacie innych w konsternacje.
Moze jest to krytyczne spojrzenie, ale mam nadzieje, ze wynikna z tego dobre wnioski. Material jest juz dobry, ale moglby byc super.
Zapisane
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 06.05.2007, 17:26:24 »

Ale ja z chęcią pomogę, tyle że nie lubię lenistwa. Podałem link, czy trudno jest przejrzeć 5 postów ? Podam przykład z innej beczki: pewien użytkownik pisze do mnie żebym mu podał linka do ściągnięcia Gimpa. To już małe przegięcie [...] To ja mam szukać nieznajomemu linka ?! Po drugie tutki są w różnych stopniach trudności. W temacie dodałem: "dla zaawansowanych" - to jeżeli on nie umie najprostszej rzeczy - pszeszukania jednego tematu to po jaką cholerę bierze się do tuta. Najpierw niech dobrze opanuje inne tuty jak np. tut kuloka dla newbie. Pozdrawiam cię Cali Mrugnięcie oraz leni którzy czekają aż się za nich odwali całą robotę.
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 06.05.2007, 17:58:15 »

Patrząc na ten tutorial, wnioskuję, że sam jesteś leniem... To co przedstawiłeś przypomina mi wypracowanie na polski z gimnazjum - jak najmniej tekstu napisanego ogromną czcionką tak, aby zajmowało to jak najwięcej miejsca, dając wrażenie, że się jednak napracowałeś. Mnie nie oszukasz i ja widzę, że z pisaniem to tutaj pracy żadnej nie miałeś. Na dodatek, nie dośc, że tekstu jest tak mało, to jeszcze nie zauważyłeś błędu typu "bogach". Tak Ci się spieszyło z wypuszczeniem tego tutka?
Kolejna sprawa jest taka, że nie lubię (tak jak wspomniała Calii) "photoshopowych" tutoriali. Ktoś już kiedyś wspominał, że osoby, ktore mają słabe łącze internetowe nie skorzystają z tutoriala tego typu. W przyszłości radziłbym stosować tradycyjną formę, a nie taki obrazek-gigant. Co do tego cliping mask: widzisz, kolejna zaleta tutoriala napisanego tradycyjnie - mógłbyś podać link, odnoszący się do niego.
Ja uważam ten tutorial za zrobiony niechlujnie. W dodatku nie lubisz lenistwa a sam w nie popadasz (przynajmniej ja mam takie wrażenie). Nie wiem jak wy "nowi" teraz robicie tutoriale, bo to pierwszy, ktory oglądam w tym roku, ale za czasów mojej zwiększonej aktywności na forum, pojawiały się same porządne, solidne tutki. A nad twoim dziełem propnuję posiedziec jeszcze raz - tym razem tradycyjnie i dokładniej.

Bez obrazy, wyraziłem tylko swoją opinię.

EDIT:
Dodawanie reklam w tutorialach uważam za nonsens i dziecinadę...

EDIT2:
Kto to jest E.Einstein z twojego podpisu?! o_O
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06.05.2007, 18:09:18 »

No to widać że długo nie siedziałeś na forum. Prawda, na tym forum jest dużo tutków pisemnych, ale nie lubię takich robić. Wole odpalić GIMPA i zrobić graficznego tuta - a dlaczego nazywacie go photoshopowym ? Po drugie wcale nie musiałem dawać linka jak zrobić cliping masc - był to wykaz mojej "dobrej" woli. Nie umiesz tego robić ? Ja ci nie każę. Wielkość czcionki nic nie ma wspólnego, że chciałem żeby objętość była duża a jedynie spodobało mi się taka. Gdy proszono mnie o ten tut napisałem że to tylko zabawa z cliping masciem i tyle. I po raz wtóry piszę: TO JEST TUT DLA ZAAWANSOWANYCH i nie opisuję tutaj krok po krok co zrobić. I wcale nie piszę, że napracowałem się przy tym tut'u - zajął mi on około 20 minut.

Cytuj
Na dodatek, nie dośc, że tekstu jest tak mało, to jeszcze nie zauważyłeś błędu typu "bogach"

ke (?)

Cytuj
EDIT:
Dodawanie reklam w tutorialach uważam za nonsens i dziecinadę...

Trudno jestem dzieckiem, ale ty już jesteś "dzadkiem" [...] W dzisiejszych komercyjnych czasach, każdy sposób na zareklamowanie forum jest dobry.


A co do wolnych łączy, sam takie mam (256 MB) i daję sobie radę.

Cytuj
EDIT2:
Kto to jest E.Einstein z twojego podpisu?! o_O

Mój dziadzia ;P (można się pomylić prawda ? Albert - no dobra duża pomyłka Język)

P.S.

Specjalnie, jutro dla gewloh'a poprawię błędy i zrobię dodatkowy tut jak zrobić clipping mask
« Ostatnia zmiana: 06.05.2007, 18:21:36 wysłane przez Sheep » Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 06.05.2007, 18:44:38 »

Widze, ze wyrazone wprost dotarlo takze przeslanie z mojego posta. Co z tego ze jest napisane dla "zaawansowanych" jak w tym tutorial'u idziesz na skroty [po bogach napisales zamiast po bokach], z bledami i uzywanie angielskich instrukcji w nieodpowiedni sposob. Sorry ale wlasnie to sprawia, ze praca wyglada na robia z wielkiej laski. Zdecydowac mozne by sie w koncu czy to jest Clipping Masc, Cliping mask, clippingowanie, czy cos innego, W taki sposob zapisywanie nie moze byc potem latwo w miare znalezione a prezentujac to innym - pokazuje sie nie swoj poziom PRO, tylko braki. Tutorial moze byc fajny, moze zrobic wiele dobrego - wiec szanujmy tych, ktorzy beda to czytac bez wzgledu na ich poziom i doswiadczenie. Jak widac mozna nie tylko rozwijac sie w wiedzy na temat programu i efektach jakie mozna nimi uzyskac, ale takze jak lepiej postepowac i dzialac. Nigdzie nie czytalam, zeby istniala zasada, im krotszy 'tut' tym lepszy. Jakosc w tym wypadku w ilosci i dokladnosci niezaleznie od zaawansowania jest najlepsza wizytowka. Wtedy tutorial moze zostac szybko przeniesiony z propozycji do tych zatwierdzonych juz tematow.
Dlaczego tutorial w obrazku nazywany jest photoshopowym? hmmm.. latwo chyba odgadnac. Taka forma nie jest zla, ale bardzo latwo mozna ja spierniczyc, co spotykane jest nader czesto a potem tlumaczone "nie dla noob'ow/newbie" Standardowy wykret po prostu Smutny
Zapisane
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 06.05.2007, 19:36:20 »

Na taką obronę, że tut nie jest beznadziejny (jutro poprawię dzięki konstruktywnej ocenie) pozwolę zamieścić sobie ałtkom Jehramin'a:



I mój opis wytłumaczenia co to clip(p)ing masc(k)wystarczył - i czy to ważne jak się to pisze ?

P.S.

Coś mu się pomieszało z formatem zapisu [...]
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 06.05.2007, 20:22:17 »

Tutorial nie jest  beznadziejny, ale z niepokojem mozna spostrzec negatywny minimalizm, pseudoprofesjonalnosc w takich wlasnie pracach, a poniewaz jestes osoba wydaje sie po komentarzach rozsadna i zdolna do rozmowy o slabszych stronach - to pozwolilam sobie na szczerosc mozliwe zbyt gorliwa, ale w dobrej wierze. Jesli moja krytyka i wytkniecie slabych punktow moga pomoc to bede sie cieszyc, jesli beda odbierane jako flame'ing, czyli podrzeganie do klotni,  to bede niepocieszona.

Pracka Jehramin'a nie jest wg mnie najlepsza reklama tego tutoriala, [pomijam oczywiscie fakt ze zapisal w gifie] to sam outcom jest raczej poligonem doswiadczalnym niz reklama. Chodzi mi o pokrzywienie postaci w nieatrakcyjny sposob. Ciekawa jestem za to pracki, jaka ktos zrobi na podstawie tego tutoriala, ale z innymi materialami.

Oczywiscie ze wazne jest jak sie pisze nazwe efektu czy narzedzia lub skryptu.

Moze dodam jeszcze tylko, ze z dobrze zrobionego tutoriala do danej sygnaturki mozna zrobic [uzywajac terminologii bardziej polskiej] cos jak samouczek bardziej, poniewaz tutorial stanie sie uniwersalny i nie bedzie to tylko Spiderman Sig Tutorial, ale moze nawet Cliping Mask [niestety nadal nie znam orginalnej pisowni] Tutorial, ktorego wartosc bedzie przewyzszac wklad tutka podyktowanego moda idanym trendem.

W tym tutorialu widze taki potencjal i nie wydaje mi sie abym sie duzo mylila. Pozdrawiam serdecznie Sheep
Zapisane
Brak_talentu
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.2
Wiadomości: 86
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 06.05.2007, 20:47:27 »

to tak aprpops posta Calii ... wolna interpretacja ... chcialem pobawic sie troszeczke tym efektem:
Zapisane

Exp'
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1
Licencja: Copyright
Wiadomości: 70
Galeria Użytkownika

Exp'


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 06.05.2007, 21:03:39 »

Ekhm..Jak mogę się wtrącić.Ja nic nie mam do tego jak ten tutorial napisał Sheep.Może nie jest zbyt jasny, ale jeżeli naprawdę chcemy zrobić dobrą prackę, musimy włożyć w to troszkę pracy.Sheep podał link w którym jest wyjaśnione co to cliping masc.Wystarczy sobie na podstawie tego troszkę pokombinować.I ta moja praca to czysta kombinacja.Newbie nie jestem, ale chyba nie dorosłem jeszcze do poziomu średnio-zaawansowanego, a z tutem dałem radę.Tka jak mówisz to "poligon doświadczalny" może kolejne prace tego typu wyjdą mi...A że zapisałem w gifie to przymusowo, ponieważ nie chciał zapisać w jpgu[?].No trudno...Ale mi się mój ałtkom podoba, może ze względu na poprzednie moje prace...
Zapisane

gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 06.05.2007, 21:11:52 »

Cytuj
No to widać że długo nie siedziałeś na forum.
Przykro mi, ale muszę cię zmartwić Sheep - jestem 3 zarejestrowanym użytkownikiem tego forum Chichot Raczej niemożliwym jest, abym nie widział początków/narodzin PFUG. Może i teraz jest trochę tutoriali graficznych [nie wiem bo nie sprawdzałem teraz, na twój tutorial trafiłem czysto przypadkowo, bo byłem ciekaw co kombinują nowi], ale pisałem, że "za czasów mojej zwiększonej aktywności" nie było żadnych tutów graficznych. Był to akurat okres rozwoju forum, jeszcze w roku 2006. Tego mogłeś akurat nie wiedzieć, więc ci wybaczam Mrugnięcie
Wybacz, że tak potraktowałem ten tutorial, ale jestem osobą, ktorej zależy na dobrym wizerunku PFUG [w koncu nie na darmo mam rangę taką, jaką mam]. Twój samouczek - jak to sprytnie nazwała Calii - niestety wg mnie nie zagwarantowałby tego wizerunku. Nie lubię niechlujnej pracy, a taką prezentują graficzne tuty dosyć często... Jeśli już musisz zrobić to w tej formie, to przynajmniej zrob to porządnie [mniejsza czcionka, zero błędów, linki do potrzebnych dodatkowych tutów itp.].

Mówisz, że masz wolne łącze. Miałem na myśli raczej "modemowców".
I cieszę się, że postanowiłeś poprawę.
Szkoda tylko, ze E. Einstein pozostał Język


Cytuj
Sheep podał link w którym jest wyjaśnione co to cliping masc
Właśnie o to chodzi, iż ten link powinien znajdować się w pierwszym poście z tutorialem.
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 06.05.2007, 21:17:42 »

no kiedyś zrobiłem outcome z w sumie identycznego tuta do photoshopa

nawet nie tyle outcome, co robienie z pamięci, bo takich samych/podobnych tutków naczytałem się dużo

tyle, że ja się w outcomie nie bawiłem aż tak clipping maskami



wolę jednak sygny typu tej w moim podpisie Język
Zapisane

Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 07.05.2007, 18:54:49 »

Argh! Co za świetny efekt końcowy!

Mój outcome:

Zapisane
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 07.05.2007, 18:58:50 »

Dziwne troszkę Język

Edit. Tut poprawiony Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 07.05.2007, 19:11:23 wysłane przez Sheep » Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
R Rufus
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika


Tekst osobisty


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 08.05.2007, 18:33:45 »

Mój outcome:
Zapisane

mat3o
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika


GIMP ruuulez!


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 02.07.2007, 14:44:06 »

spoko Chichot
Zapisane

Niektórzy ludzie uzywaja photoshop'a...
Ja osobiscie ich szanuje. GIMP ruuulez!!
[]http://www.gimpuj.info/replacement.png[/]
Przekroczenie dopuszczalnej wysokości podpisu
Mucosolvan
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

Mucosolvan


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 06.07.2007, 03:53:16 »

Jak zrobic te "kreski"??
Zapisane
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Spiderman Sig Tutorial - bySheep: dla zaawansowanych l v.01
Skocz do: