Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Brokatowy obrazek  (Przeczytany 6290 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lubella
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

lubella


Zobacz profil
« : 29.12.2009, 22:13:59 »

Mam pytanie czy w Gimpie można osiągnąć efekt brokatowego, błyszczącego obrazka?
Jak na tej stronie http://neo-times.blogspot.com/2009/12/obiecane-zdjatka.html


* miś błyszczący.gif (78.7 KB, 200x318 - wyświetlony 4155 razy.)
« Ostatnia zmiana: 21.01.2010, 20:44:04 wysłane przez Danyeru » Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.12.2009, 22:44:21 »

No po opanowaniu podstaw animacji to to nie powinien być problem... wystarczy duplikować warstwę z 3 razy i na każdej domalować takie błyskotki (można je domalować ręcznie lub ściągnąć specjalne pędzle) potem tylko zapisać to jako animację i... to tyle, wcale nie jest takie trudne jeśli tylko oswoisz się z tworzeniem animacji w Gimpie.
Zapisane
lubella
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

lubella


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.12.2009, 22:51:53 »

No to ''oswajanie'' to mi troszkę zajmie zwłaszcza z tymi animacjami ,a nie można wybrać gotowego błyszczącego tła? A co do pędzli to można je zdobyć gdzieś tu na forum?
Zapisane
AquaDeus
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 181
Galeria Użytkownika


...nuda...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.12.2009, 23:03:18 »

żeby się oswoić wystarczy że przeczytasz parę tutoriali żeby wiedzieć na czym polega tworzenie takich animacji.. a co do pędzli to wystarczą nawet te podstawowe, zwykła mała kropka (jak się przyjrzysz tym animacjom co pokazałaś to dostrzeżesz okrągłe białe plamki) oraz "Diagonal star" który powinnaś mieć w swoim Gimpie (w byle jakich miejscach maźniesz białe kropki i kilka gwiazdek)

@Edit
chociaż możesz też uzyskać taki efekt w inny sposób:

 Lime Point duplikować warstwę z 3 razy
 
 Lime Point zaznaczyć pole które chcesz żeby się błyszczało

 Lime Point i na każdej warstwie z osobna wybrać Filtry/ Szum/ HSV Szum (o ile się nie mylę bo obecnie korzystam z angielskiej wersji Język)
Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.12.2009, 20:42:49 »

Tak jak AquaDeus napisał, najlepiej jest obrazek bazowy zdupikować ze 3 razy i każdej warstwie oddzielnie narysować znaki gwiazdeczek, kropek. Potem należy zapisać to w formacie .gif i błyszczy.

Tak na szybko zrobiłam tego misia. Wiem - nie jest ładny ale żebyś zrozumiała o co chodzi ściągnij go sobie i otwórz w gimpie. Powinno Ci się wyświetlić jako warstwy. A jak nie to dałam jeszcze xcf.

Inny efekt to ten napis gimp. Kiedyś zrobiłam, trochę inaczej, ale chcę pokazać, że można i tak.




* miś.gif (287 KB, 350x350 - wyświetlony 318 razy.)
* miś.xcf (882.53 KB - pobrany 121 razy.)
Zapisane
lubella
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

lubella


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.12.2009, 21:19:36 »

Bardzo dziękuję za pomoc.
A i jeszcze jedno  czy ten szum to nie działa na wszystkich obrazach bo jak otworzyłam i chciałam go ustawić to się nie dało.
Zapisane
savaro
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 88
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.12.2009, 23:21:48 »

Efekt brokatu przy użyciu szumu: http://gimp.pdg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3:efekt-brokatu&catid=1:tutorial&Itemid=3

Szum działa na wybranej warstwie, zaznaczeniu itp.
Zapisane

Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 30.12.2009, 23:49:25 »

Rzeczywiście fajnie to wygląda i chyba dobrze opisane.
Jednak tak się zastanawiam, że w wielu przypadkach o wiele prościej jest skorzystać z pomocy takich stron jak glitery.pl i nie męczyć się z tymi warstwami i szumami.
Zapisane
Fleurette
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 31.12.2009, 19:41:47 »

ja dla mnie to efekt utworzony za pomocą brokatowego tła. Jak to zrobić? Wpisujesz w google brokatowe tła i szukasz jakieś strony/ bloga (polecam http://brokatowe-dodatki.blog.onet.pl/Brokatowe-tla,2,ID33959164,n). Zapisujesz takie tło. Otwierasz je w gimpie, przeważnie będą 3 warstwy. Teraz otwierasz jakiś obrazek. Zaznaczasz w którym miejscu ma być "brokatowo". Przechodzisz to tego tła i wchodzisz na 1 warstwę. Wciskasz Ctrl+A (zaznacz całość) a potem Ctrl+C (skopiuj. Przechodzisz na obrazek. W środku zaznaczenia klikasz prawym przyciskiem myszki Edycja-wklej do. I wklejasz klika razy aż zapełnisz pole. Dajesz nawą warstwę. Wchodzisz do tła. I kopiujesz 2 warstwę tak samo jak 1. wracasz do obrazka. Zaznaczenie będzie również na 2 warstwie i na niej wklejasz 2 tło. tak samo z 3. potem musisz pamiętać żeby zapisać w formacie gif Mrugnięcie 
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Brokatowy obrazek
Skocz do: