Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: 70 grafików - 1 praca  (Przeczytany 11442 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« : 26.10.2006, 01:42:18 »

Z pewnością wielu z was już to widziało. Jedna wielka praca wykonana przez 70 różnych grafików połączona w całość. Niesamowite przedsięwzięcie. Przy niektórych grafikach nie da się oderwać oczu.
Sprawdzie sami: http://worm.bluesfear.com/index2.html

Tak sobie myślę, mamy przecież pod ręką wszystkich nas na forum, może zrobimy coś takiego. Może i nie będzie to tak górolotne, ale chyba będzie przy tym dużo frajdy i projekt może być zawsze odtwarty. Co Wy na to? Każdy zrobi ładne przejście z poprzedniej grafiki do swojej, bez względu na umiejętności.
« Ostatnia zmiana: 28.10.2006, 17:46:34 wysłane przez @cakper » Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
muchomorek
Gość
« Odpowiedz #1 : 26.10.2006, 10:15:13 »

IM wyszło to super, ale na tym forum wątpie żeby udało się coś takiego zrobić:)
nie mamy tu nawet 20 zdolnych grafików, który umieli zrobić by coś podobnego:P
takie moje zdanie, ale jak coś będziecie chcieli robić ja się przyłącze (jeśli będzie miejsce^^)
Zapisane
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 26.10.2006, 12:20:02 »

Ciekawy pomysł. Ich praca jest naprawdę świetna (nieźle się musieli narobić). Myślę, że w przyszłości  użytkownicy naszego forum będą mogli zrobić coś podobnego Mrugnięcie

Edit: Ja, jakby co, to jestem gotowy wykonać jakąś prackę Mrugnięcie
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
Sławek
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika


Artist


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.10.2006, 12:26:08 »

Uczestniczyłem kiedyś w podobnym przedwsięwzięciu, ale to był pixelartowy totem. Za bardzo nie wypaliło.
Do tego mogę się zgłosić. I mam też propozycję. Na forum tibia.pl (kilku użytkowników zna to forum) isnieje grupa most talented artist. Jest to grupa uzdolnionych grafików. Można by było z nimi polączyć siły. Same to forum jest o grze tibia, jednakże jest ono tak ogromne (50 tys użytkowników), że stworzone są działy nie tylko o tej grze. MTA to grupa dosyć elitarna, ponieważ z tych 50 tys użytkowników tylko kilkunastu jest w MTA. Druga propozycja, to żeby nasz projekt miał 2x mniejszą wysokość. Łatwiej będzie to zrobić, a napewno pomoże w zrobieniu dużej długości. Moja propozycja wymiarów to 250 wysokości i 800 szerokości
Zapisane
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 26.10.2006, 17:47:09 »


@muchomorku
Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy dziecmi w piaskownicy w porównaniu z tymi gościami, ale mi bardziej chodziło, żeby to było bardzie zabawą połączoną ze wspólnym przedsięwzięciem. Nie musi być to ładne, ważne żeby nam frajdę sprawiło. Podejść do tego na luzie w stylu "Caper ta Twoja zielona plama przysłania moją niebieską kreskę, tyle się nad nią nasiedziałam" Uśmiech Nie będziemy tego wysyłać na jakiś konkrus.

@Sławku
Sądzę, że wysokość jest całkiem rozsądna, a 800px można dać jako ograniczenie, żeby ewentualnie można było zrobić mniejszą pracę. Co do tibia.pl to chyba nie mamy oporów co? Ja też kiedyś trochę pykałam na Azurze i Isarze Mrugnięcie

Spróbujmy w weekend poświęcić temu trochę czasu i coś wrzucić na warsztat i zobaczymy efekty.
Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
domas
Gość
« Odpowiedz #5 : 26.10.2006, 23:28:10 »

Ja  jestem za. Nigdy nie wiadomo co wyjdzie ale myśle, że warto spróbować. Jak nie wyjdzie to nic sie nie stanie.
Zapisane
gewloh
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: gewloh@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 294
Galeria Użytkownika


Hello. I wanna play a game.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26.10.2006, 23:53:07 »

Dokładnie. To kiedy zaczynamy? Chichot
Zapisane

Początek przygody z GIMPem? Przeczytaj koniecznie!      Nie pomagam poza forum i kanałem IRC.
mono
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 123
Galeria Użytkownika


I am what I am


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 27.10.2006, 04:21:30 »

Niestety mi link nie działa. Zresztą nie jestem zdolny wiec i tak bym sie nie nadawał Język
EDIT: Link już działa. Super grafika ale ciężkow b było coś podobnego zrobić.
« Ostatnia zmiana: 27.10.2006, 04:30:30 wysłane przez mono » Zapisane

Wojt
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: WojT@gimpuj.info
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


WojT


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 27.10.2006, 11:49:15 »

A może zdecydowani aby takie cudo utworzyć polosują kolejność zamieszczania - czy też dołączania swoich prac Chichot aby zachowana była jakaś ciągłość ?? - ewentualnie założyć nowy post dotyczący tego zadanka i po pierwszy zdecydowany robi grafę - następny tworzy dokładając swoją cegiełkę i tak po kolei ??
Zapisane
Coolinka
Gość
« Odpowiedz #9 : 27.10.2006, 13:10:10 »

Jestem za Uśmiech Niech ktoś otworzy temat, najlepiej Cattiusha, bo to ona wymyśliła Uśmiech
Zapisane
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 27.10.2006, 15:34:14 »

Ja dla odmiany proponuję, aby nasza praca była podłużna... w pionie Mrugnięcie
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 27.10.2006, 17:25:48 »

To ja się wypowiem Chichot
Praca i pomysł bardzo mi się podobaja, a co do naszej pracy to wolałbym zorbić ją jednak w poziomie - łatwiej sie wg mnie boki postaci wykańcza niż np nogi rendera, których często nie posiadają Mrugnięcie

No to czekam na info i jak będzie cos wiadomo to zrobię stronę na to Uśmiech
Zapisane
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 27.10.2006, 17:36:51 »

No w sumie racja cakper. Nie pomyślałem o tym...
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 27.10.2006, 22:19:36 »

To ja się wypowiem Chichot
Praca i pomysł bardzo mi się podobaja, a co do naszej pracy to wolałbym zorbić ją jednak w poziomie - łatwiej sie wg mnie boki postaci wykańcza niż np nogi rendera, których często nie posiadają Mrugnięcie

No to czekam na info i jak będzie cos wiadomo to zrobię stronę na to Uśmiech

Ja dla odmiany proponuję, aby nasza praca była podłużna... w pionie Mrugnięcie

Też na początku o tym myślałam, ale zrezygowałam z tego pomysłu. Zgadzam się z caperem. Nie tyle z powodu renderka, ale dlatego, że ludzki wzrok patrzy bardziej panoramicznie. Od góry do dołu trudniej by się to oglądało i także sądzę, że gorzej robiło. Pozatym sądzę, że renderki moglyby np przekraczać granicę 250px tak, że by sobie trochę wystawał (w szczególności mangowate  czupryny Uśmiech ) Oczywiście w granicach rozsądku załóżny 50% z 250px mogłoby wystawać.

A może zdecydowani aby takie cudo utworzyć polosują kolejność zamieszczania - czy też dołączania swoich prac Chichot aby zachowana była jakaś ciągłość ?? - ewentualnie założyć nowy post dotyczący tego zadanka i po pierwszy zdecydowany robi grafę - następny tworzy dokładając swoją cegiełkę i tak po kolei ??

Jestem za Uśmiech Niech ktoś otworzy temat, najlepiej Cattiusha, bo to ona wymyśliła Uśmiech

Pomyślimy o jakiś temacie na ten cel. Zbliża się weekend i wszyscy mają trochę czasu. Posiedźmy trochę. Ten kto się pośpieszy będzie miał zaszczyt zaczynać serię Mrugnięcie
Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
domas
Gość
« Odpowiedz #14 : 28.10.2006, 08:52:51 »

Moim zdaniem należało by przemyśleć wszystkie szczegóły tzn. czy bedzie jakieś ograniczenie czasowe na wykonanie swojej części, jak rozwiazać przekazywanie projektu następnym osobom, nie wspominając o wymiarach i sposobie zapisu pliku, zrobić jakiś harmonogram, który użytkownik jest następny w kolejce??

Lepiej jest postarać się prewidzieć wszytskie możliwe pytania i rozwiązać je teraz, bo potem zamiast walczyć nad projektem będziemy dyskutować co i jak mamy zrobić.

Tematu bym nie narzucał, dzięki temu każdy znas podejdzie indywidualnie do tego i praca nie będzię monotonna.

Trzeba też pamietać, że niektórzy z nas pracują (tak jest w moim przypadku, jeszcze dochodzi szkoła) i  poświęcenie 2h dziennie na ten projekt jest sporym osiągnięciem.
« Ostatnia zmiana: 28.10.2006, 09:26:27 wysłane przez piotros » Zapisane
Coolinka
Gość
« Odpowiedz #15 : 28.10.2006, 13:20:50 »

No tak, lepiej żeby nie było tematu. A co do ograniczenia czasowego... lepiej żeby go nie było, artysty się nie pośpiesza  Chichot

BTW widzieliście te małe napisy na tamtej pracy? That's begin itp... coś takiego też zrobimy?
Zapisane
HaMtArO
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

HaMtArO


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 28.10.2006, 17:34:22 »

da ktoś linka jeszcze raz? bo link w temacie przenosi mnie na stronę główną
Zapisane
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 28.10.2006, 17:46:57 »

link poprawiłem
Zapisane
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #18 : 28.10.2006, 22:39:52 »

Kiedy zaczynamy?Co?
Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 29.10.2006, 00:54:03 »

myślcie bardziej optymistycznie:) można poprostu założyc temat, a każda następna osoba dorabia do obrazku to co jest  powyżej, jeżeli jakaś grafika będzie brzydka lub poprostu nie będzie pasować to post z przeróbką usuwa moderator, czas minie gdy w projekt wejdzie naprzykład 50 forumowiczów:)
Zapisane
Kifer71
Gość
« Odpowiedz #20 : 29.10.2006, 01:08:15 »

Czas nie powinien mijać Kulok.
Po kilku tygodniach, miesiącach czy latach praca może zacząć wyglądać ciekawiej.
Zapisane
CaTTiusha
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
JID: cattiusha@ubuntu.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 90
Galeria Użytkownika


Looking for...


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 29.10.2006, 02:31:49 »


Nowy temat założony.
Zapraszam na tutaj
Zapisane

Moje Videotutoriale:
Screencast - PodstawyJak zrobić kulę?       Jak zrobić prosty guzik?
Moje Tutoriale:Obiekt Niemożliwy Jest Możliwy w GIMP'ie   |   Kula Zagnieżdzona w Tle  |
Mój GIMP Blog, gdzie znajdziecie Video Tutoriale do GIMP'a i nie tylko.n
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: 70 grafików - 1 praca
Skocz do: