Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Który edytor najlepszy?  (Przeczytany 19679 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Andref
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Andref


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 10.01.2010, 02:32:12 »

a ja polecam pod Linuksem edytor tekstowy Gedit Chichot moim zdaniem najlepsze
Zapisane
swistaku
Gość
« Odpowiedz #29 : 10.01.2010, 13:25:12 »

Cytuj
Kiedyś istniało coś takiego jak Heroku Garden - pełne środowisko zawarte "w przeglądarce" do pisania aplikacji Ruby on Rails. W sumie niezły pomysł, no ale nic nie zastąpi edytora/IDE "na localu". Po jakimś czasie zmienili ten projekt w hosting projektów opartych o Ruby.

Zgodzę się, że nic nie zastąpi edytora/IDE na własnym kompie, jednak jak potrzebujemy na szybko dostęp do kodu to bespin jest moim zdaniem niezastąpiony, mamy szybki dostęp do kodu z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet (pliki przechowywane są w chmurze) z dowolnego komputera który tylko obsłuży przeglądarkę z HTML5 (np. ff 3.5). Dla mnie świetne rozwiązanie gdy mam w szkole chwile wolnego czasu na informatyce, nie zdołam zainstalować żadnego porządnego IDE to używam bespina, no i jeszcze mam dostęp do kodu który już napisałem wcześniej w domu. Cudo Uśmiech

Cytuj
Ma formatowanie i kolorowanie, od podpowiadania są zdaje się jakieś wtyczki, ale szczerze mówiąc, nie jest mi to potrzebne.

Pełen podziw, ja nie potrafię obyć się bez podpowiadania składni, strasznie drażni mnie to, że, na przykład we Flashu muszę pisać całe cośtam.addEventListener zamiast napisać cośtam.add i kliknąć ctrl + spacje by wyświetlić listę dostępnych możliwości.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 10.01.2010, 13:44:41 »

Ja tam używam pajączka Język.
Zapisane

Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 10.01.2010, 14:19:10 »

Cytuj
[...] na przykład we Flashu muszę pisać całe cośtam.addEventListener zamiast napisać cośtam.add i kliknąć ctrl + spacje by wyświetlić listę dostępnych możliwości.

Są snippety, co mi wystarcza Uśmiech

Szczerze mówiąc, to chyba podpowiadania składni w vimie nie ma (http://www.google.pl/search?q=vim+podpowiadanie+składni). Swoją drogą, jak na podpowiadanie składni mówi się po angielsku? :x

Ja czekam na RadRails 3 ze studia... Aptany Chichot Graficzna integracja z wszelkimi VCS jednak rlz, chociaż dla mnie wystarczałby sam git.

Cytuj
Zgodzę się, że nic nie zastąpi edytora/IDE na własnym kompie, jednak jak potrzebujemy na szybko dostęp do kodu to bespin jest moim zdaniem niezastąpiony, mamy szybki dostęp do kodu z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet (pliki przechowywane są w chmurze) z dowolnego komputera który tylko obsłuży przeglądarkę z HTML5 (np. ff 3.5).

W zasadzie mam to samo: loguję się na swojego shella, gdzie mam vima z własnym configiem. Swój kod mogę zassać z repozytorium z GitHuba i wszystko gra.

Edit:

Tutaj masz o podpowiadaniu składni w vimie: http://www.goldenline.pl/forum/vim/1290200/s/1#24995734
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 10.01.2010, 23:45:44 »

Cytuj
Pełen podziw, ja nie potrafię obyć się bez podpowiadania składni, strasznie drażni mnie to, że, na przykład we Flashu muszę pisać całe cośtam.addEventListener zamiast napisać cośtam.add i kliknąć ctrl + spacje by wyświetlić listę dostępnych możliwości.

Ctrl + R (jeśli się nie mylę).
Zapisane
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWątek: Który edytor najlepszy?
Skocz do: