Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Który edytor najlepszy?  (Przeczytany 19677 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ludek Wladek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 29.11.2009, 22:31:21 »

Chciałbym się dowiedzieć, który edytor jest najlepszy:

Ager Web Edytor

EdHTML

Edytor Znaczników HTML - ezHTML

HateML Pro

kED

PSPad

Web Edit
Zapisane

Ludek Wladek on DeviantArt
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.11.2009, 22:38:34 »

HateML Pro - wg mnie i moich kumpli ze szkoły.
Zapisane
Ludek Wladek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.11.2009, 22:45:38 »

HateML Pro - wg mnie i moich kumpli ze szkoły.

Na innym forum też mi ten program polecili... czyli wychodzi na to, że jest on najlepszy.
Zapisane

Ludek Wladek on DeviantArt
Adamos
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: theadam0s(znaczek o nazwie m-a-ł-p-a)jabbim.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 436
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.11.2009, 22:47:48 »

Pod jakim względem najlepszy?
Zapisane

Ludek Wladek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.11.2009, 22:57:54 »

Pod jakim względem najlepszy?

Najlepszy darmowy edytor dla początkujących.
Zapisane

Ludek Wladek on DeviantArt
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 29.11.2009, 23:02:23 »

Ja używałem kED'a, prosty, przejrzysty, nie wiem czy najlepszy, bo oprócz niego tylko EdHTML używałem, ale to ten pierwszy mi najbardziej przypadł do gustu.
Zapisane

pozdro & poćwicz

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 29.11.2009, 23:07:31 »

Bluefish
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Daffy
√ ι ק

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 29.11.2009, 23:16:13 »

ja używam EdHTML, ale dużego porównania z innymi nie mam Język
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #8 : 30.11.2009, 01:09:55 »

Aptana Studio i Eclipse, najlepsze jakie kiedykolwiek powstały. Sam używam i polecam wszystkim Uśmiech
Zapisane
Ludek Wladek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 30.11.2009, 08:41:21 »

A jeśli mielibyście wybrać między HateML Pro, a kED to który byście wybrali?
Zapisane

Ludek Wladek on DeviantArt
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 30.11.2009, 19:30:28 »

Od siebie polecam gorąco PsPad. Podkreśla błędy, nie raz używałem. Przyjemny w użytkowaniu. Jedyny minus, który trzeba wyeliminować to niemożność używania liter jak ć i Ś. Lecz można zmienić to w ustawieniach i dalej już leci bezproblemowo  Uśmiech 2
Zapisane
Ludek Wladek
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 30.11.2009, 22:02:35 »

Ściągnąłem sobie HateML Pro i jestem z niego zadowolony.
Zapisane

Ludek Wladek on DeviantArt
nerr
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika


i'm falling like a domino


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 30.11.2009, 22:52:30 »

Używam Web Edit. Czemu? Bo nie trzeba za dużo pisać, program sam proponuje wiele elementów. Mrugnięcie

Co do prostych edycji, to cenię sobie Notepad++. Mrugnięcie
Zapisane

jest we mnie tyle dramatu, że można by otworzyć teatr
Luczi
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 81
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 05.12.2009, 22:28:35 »

Ja głównie do pisania prostych stron używam w/w Notepada++. Do jakiś większych projektów polecam produkty adobe - dreamweaver, ale wiadomo są płatne. Z darmowych to używałem trochę HateML i FOX edytora.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 14.12.2009, 19:20:37 »

Ja używam Notepad++, chyba że coś naprawdę małego, wtedy to zwykły notatnik wystarczy.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
NomenOmen
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

NomenOmen


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 14.12.2009, 20:38:56 »

Jak masz Notepad++ to po co używać Notatnika, który w ogóle nie nadaje się do pisania kodu?
Moje zdanie jest takie: nie da się powiedzieć który edytor jest najlepszy. To zależy od tego czego oczekujesz po dobrym według Ciebie edytorze czyli od twoich wymagań i upodobań. Np. czy musi być po polsku, czy w grę wchodzą też wersje anglojęzyczne. Najlepiej spróbować kilku (to najczęściej nie są duże programy) i zobaczyć co przypadnie do gustu. Czasem lubię popisać w Notepad++, pod Linuksem na szybko korzystam z gEdita (plus wtyczki), korzystałem z Bluefisha (może być), z Vima (ale nie polecam go początkującemu, bo jest trudny do opanowania), QuantaPlus (też bardzo fajny i rozbudowany, ale darmowa wersja się nie rozwija, no i tylko pod Linuksa) no i w końcu Aptana Studio. Ten ostatni jest chyba najbardziej rozbudowany i ma według mnie wszystko czego potrzeba do pisania stron i nie tylko. Są wersje na różne platformy, jest aktualizowany, wspiera różne języki programowania, można go sobie rozbudować według potrzeb (różne wtyczki). Ważne też jest, że udostępnia go duża firma, która ma zasoby i możliwości nieco inne niż największy nawet pasjonat pisania edytorów, który notorycznie cierpi na brak wolnego czasu. Do Aptany masz aktualizacje  (co oznacza np. że rozwija się razem z językami i nowymi trendami w programowaniu). Jego wadą jest to, że zabiera trochę więcej zasobów niż poprzednio wymienione (coś za coś), nie ma polskiej wersji językowej no i poznanie go zajmie ciut więcej czasu niż np. Bluefisha czy gEdita. Ale to nie jest tylko edytor, ale całe IDE. Rzeczy typu HateML, EzHTML, EdHTML itp nie próbowałem, więc niczego o nich nie napiszę.
« Ostatnia zmiana: 14.12.2009, 21:31:36 wysłane przez NomenOmen » Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 14.12.2009, 21:26:48 »

Ja mogę polecić Visual Web Developer 2008 EE, mnie  bardzo się podoba, ale pewnie tylko z przyzwyczajenia do interfejsu Visual Studio (taki nawyk od programowania w C++ i C#), bo to jest raczej ciężka aplikacja.
A z lżejszych programów to na pewno Notepad++ Uśmiech

Cytuj
Jak masz Notepad++ to po co używać Notatnika
Ja w sumie też lubię czasami używać notatnika - żadnych podpowiedzi, żadnych kolorków, tylko ja i kilobajty kodu Uśmiech 2.
Zapisane
NomenOmen
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

NomenOmen


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 14.12.2009, 21:33:28 »

... żadnych podpowiedzi, żadnych kolorków, tylko ja i kilobajty kodu Uśmiech 2.
Ej, no nie utrudniajmy sobie życia  Mrugnięcie
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 14.12.2009, 21:50:01 »

Ej, no nie utrudniajmy sobie życia  Mrugnięcie
Dlaczego utrudnianie życia, po prostu czasami dla własnej satysfakcji trzeba zrobić coś trudniejszego, sprawdzającego co się umie bez podpowiedzi Język.

Aha, z wcześniejszego posta:
Cytuj
po co używać Notatnika, który w ogóle nie nadaje się do pisania kodu?
A właśnie, że notatnik jak najbardziej nadaje się do pisania kodu, każdy edytor tekstu do tego się nadaje Język, pod warunkiem, że nie dopisuje do pliku czegoś "od siebie".
Zapisane
NomenOmen
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

NomenOmen


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 15.12.2009, 00:25:27 »

Hmmm. Ja tam wiem swoje. Czas to pieniądz, jak powiadają, a za sprawdzanie swoich umiejętności w Notatniku nikt mi nie płaci. Jakikolwiek edytor z choćby minimalnym wsparciem dla programisty jest 100x lepszy niż Notatnik, bo oszczędza masę czasu (koloruje składnię, robi ładne wcięcia, podświetla błędy, podaje podpowiedzi kontekstowe). Wklej sobie kilkuset linijkowy kod w Notepadzie i znajdź brakujący nawias czy kropkę albo w HTMLu nie zamknięty tag. Życzę szczęścia. Oczywiście
można w tym pisać, ale dziękuję za takie pisanie. Dlatego z mojego punktu widzenia nie nadaje się do pisania stron. Poza tym o ile pamiętam (nie wiem na pewno czy to się nie zmieniło) notatnik lubi dodawać swoje txt na końcu nazwy pliku. Co może umknąć zwłaszcza gdy masz w Windzie ukryte rozszerzenia znanych typów plików. No i pomyśl o Byte-Order Mark, czyli o tym "czymś od siebie", które notatnik dodaje do pliku. Walidator tego nie przepuści. A jak piszesz coś w PHP, to może się zdarzyć, że strona nie wyświetli się tak jak tego sobie życzysz. Idę spać, bo mi się literki w oczach dwoją a Administrator zaraz da mi po uszach, że zamiast o Gimpie to piszę tutaj o Notatniku.
« Ostatnia zmiana: 15.12.2009, 00:54:19 wysłane przez NomenOmen » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 15.12.2009, 20:40:21 »

vim :]
Zapisane
Jostys
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 225
Galeria Użytkownika


Kame_sennin ^^


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 26.12.2009, 01:56:56 »

hee a ja używam Notatnika ...
a pomaga mi książka i strona kurshtml (nie wiem czy wolno podawać linki wiec nie podaje)
uczyłem się na tym ...
Zapisane

Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 10.01.2010, 00:21:45 »

Ho ho ho, to ja, naczelny nekromanta gimpuj.info.

Zwykły Notatnik chyba nie nadaje się do pisania HTML-a - trochę głupio, żadnych snippetów itd, poza tym słyszałem, że Unicode to w nim UTF-16...

Obecnie używam vima - masz go po prostu wszędzie, ma ogromne możliwości, ale... jeśli chcesz w nim pisać tylko w HTML-u, to chyba nie ma na razie zbyt dużego sensu uczyć się jego obsługi (która nie jest zbyt trudna, do podstawowego używania wystarczy zaznajomić się z jego trybami i kilkoma skrótami).

Kiedy zaczynałem, to używałem HateML i w zupełności mi do HTML/CSS wystarczał. Słyszałem też pozytywne opinie o Notepad++.

Jeśli chodzi o Linuksa, to nie polecam jakiejkolwiek dystrybucji, bo tam do edycji plików używa się seda, awk i innych wytrychów, strasznie to wszystko ograniczone Smutny Niby jest vim, emacs, geany, gedit, kate... Ale wtedy nie czuć tego smaczku "konsoli" - no po prostu nie czujesz się jak haksior.

Cytuj
Aptana Studio i Eclipse

Cytuj
Visual Web Developer 2008 EE

Polecacie IDE do zwykłego klepania HTML-a? Chichot
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #23 : 10.01.2010, 00:40:28 »

Aptana Studio jest wygodna, ma podpowiadanie i kolorowanie składni, dlaczego nie nadawałaby się nawet do zwykłego kodzenia w HTMLu? Za ciężka? Nie, moim zdaniem nadaje się idealnie do dużych projektów jak także dla początkujących użytkowników, no ale jak kto woli.

Z resztą to zwykłe kodzenie w HTMLu może się przerodzić w kodzenie w HTMLu, XMLu, CSSie i JSie, a wtedy już się przydaje porządne IDE a nie jakieś barachło typu notatnik czy edHTML Mrugnięcie
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 10.01.2010, 01:48:55 »

IDE jest najbardziej przydatne dla języków pokroju Javy czy C#, gdzie korzysta się z debuggerów i innych rzeczy tego typu.

Owszem, dla wygody można korzystać z IDE przy innych językach, ale IMHO nic nie zastąpi śmigającego i lekkiego edytora. Dla Ruby/Ruby on Rails używam podobnej konfiguracji i wymiata się na tym naprawdę nieźle. Mogę sobie zainstalować NetBeans, ale po co? Wszystko jest wbrew pozorom o wiele wygodniejsze, na dodatek vim wygląda mniej skomplikowanie niż NetBeans :> Mnie irytowałoby to, że muszę odrywać rękę od klawiatury.

Cytuj
Z resztą to zwykłe kodzenie w HTMLu może się przerodzić w kodzenie w HTMLu, XMLu, CSSie i JSie, a wtedy już się przydaje porządne IDE a nie jakieś barachło typu notatnik czy edHTML.

Racja, racja, aczkolwiek jak już pisałem wcześniej, można po prostu skorzystać z bardziej zaawansowanych edytorów. Dla leniwych polecam cream - taki vim, ale dużo bardziej windowsowy (skróty klawiszowe są 'znormalizowane').

Cytuj
Aptana Studio jest wygodna, ma podpowiadanie i kolorowanie składni, dlaczego nie nadawałaby się nawet do zwykłego kodzenia w HTMLu? Za ciężka? Nie, moim zdaniem nadaje się idealnie do dużych projektów jak także dla początkujących użytkowników, no ale jak kto woli.

http://docs.aptana.com/docs/index.php/Setting_memory_usage_configuration

Cytuj
By default, Aptana Studio allocates 128M to start (the -Xms128M parameter), and uses a maximum of 384MB (the -Xmx384M parameter), of Java heap memory, which is usually enough for most development tasks.

...w chwili, gdy vim zużywa zwykle mniej niż 10MB. IDE to fajna rzecz, ale kiedy przesiądziesz się na porządny edytor, to naprawdę nie będziesz chciał go porzucić ;-)
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #25 : 10.01.2010, 02:06:20 »

Pamięć, myślę, w dzisiejszych czasach raczej nie stanowi dużego problemu bo 1GB warte jest nieco ponad 100zł.

Vim jest całkiem fajny, miałem okazje go używać na linuxie, ale szczerze powiedziawszy tak już się przyzwyczaiłem do Aptany, że nie jestem raczej skory do zmiany edytora/IDE. Jest dla mnie najwygodniejszą opcją, ma wszystko czego potrzebuje (zaznaczam, że nie pisze tylko w htmlu,js'ie czy css'ie).

Takie pytanko, vim ma podpowiadanie, formatowanie i kolorowanie składni? (kolorowanie chyba ma bo coś mi się kojarzy).

edit: w dobrze skonfigurowanym IDE nie trzeba przecież odrywać ręki od klawiatury podczas kodzenia, inna sprawa podczas debuggingu, chociaż i tam pewnie można by się poruszać klawiaturą Język

edit2: ciekawostka, ostatnio dorwałem bardzo ciekawy projekt ze stajni Mozilli, do kodzenia w każdej chwili, wystarczy tylko przeglądarka z obsługą HTMLa 5 Uśmiech http://bespin.mozilla.com. Świetna sprawa Uśmiech
Zapisane
Cyryllo
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 10.01.2010, 02:13:07 »

Ja używam aptana Uśmiech jest naprawdę fajny Język
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 10.01.2010, 02:17:51 »

Cytuj
Takie pytanko, vim ma podpowiadanie, formatowanie i kolorowanie składni? (kolorowanie chyba ma bo coś mi się kojarzy).

Ma formatowanie i kolorowanie, od podpowiadania są zdaje się jakieś wtyczki, ale szczerze mówiąc, nie jest mi to potrzebne.

Cytuj
w dobrze skonfigurowanym IDE nie trzeba przecież odrywać ręki od klawiatury podczas kodzenia, inna sprawa podczas debuggingu, chociaż i tam pewnie można by się poruszać klawiaturą Język

W vimie wszystko robię za pomocą klawiatury, co strasznie mi się podoba Chichot Debugować w Ruby nie muszę (to nie taki język, wystarczy napisać testy, np. w "Ogórku" http://cukes.info/), w vimie chyba to nawet nie jest możliwe, ale właśnie IDE są od debugowania, a w takim HTML-u czy CSS-ie się tego nie robi Mrugnięcie

Oczywiście szanuję Twój wybór - skoro piszesz jeszcze w czymś innym, to normalnym jest, że używasz tego samego edytora także do innych języków.

Cytuj
ciekawostka, ostatnio dorwałem bardzo ciekawy projekt ze stajni Mozilli, do kodzenia w każdej chwili, wystarczy tylko przeglądarka z obsługą HTMLa 5 Uśmiech http://bespin.mozilla.com. Świetna sprawa Uśmiech

Kiedyś istniało coś takiego jak Heroku Garden - pełne środowisko zawarte "w przeglądarce" do pisania aplikacji Ruby on Rails. W sumie niezły pomysł, no ale nic nie zastąpi edytora/IDE "na localu". Po jakimś czasie zmienili ten projekt w hosting projektów opartych o Ruby.
Zapisane

Andref
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Andref


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 10.01.2010, 02:32:12 »

a ja polecam pod Linuksem edytor tekstowy Gedit Chichot moim zdaniem najlepsze
Zapisane
swistaku
Gość
« Odpowiedz #29 : 10.01.2010, 13:25:12 »

Cytuj
Kiedyś istniało coś takiego jak Heroku Garden - pełne środowisko zawarte "w przeglądarce" do pisania aplikacji Ruby on Rails. W sumie niezły pomysł, no ale nic nie zastąpi edytora/IDE "na localu". Po jakimś czasie zmienili ten projekt w hosting projektów opartych o Ruby.

Zgodzę się, że nic nie zastąpi edytora/IDE na własnym kompie, jednak jak potrzebujemy na szybko dostęp do kodu to bespin jest moim zdaniem niezastąpiony, mamy szybki dostęp do kodu z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet (pliki przechowywane są w chmurze) z dowolnego komputera który tylko obsłuży przeglądarkę z HTML5 (np. ff 3.5). Dla mnie świetne rozwiązanie gdy mam w szkole chwile wolnego czasu na informatyce, nie zdołam zainstalować żadnego porządnego IDE to używam bespina, no i jeszcze mam dostęp do kodu który już napisałem wcześniej w domu. Cudo Uśmiech

Cytuj
Ma formatowanie i kolorowanie, od podpowiadania są zdaje się jakieś wtyczki, ale szczerze mówiąc, nie jest mi to potrzebne.

Pełen podziw, ja nie potrafię obyć się bez podpowiadania składni, strasznie drażni mnie to, że, na przykład we Flashu muszę pisać całe cośtam.addEventListener zamiast napisać cośtam.add i kliknąć ctrl + spacje by wyświetlić listę dostępnych możliwości.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 10.01.2010, 13:44:41 »

Ja tam używam pajączka Język.
Zapisane

Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 10.01.2010, 14:19:10 »

Cytuj
[...] na przykład we Flashu muszę pisać całe cośtam.addEventListener zamiast napisać cośtam.add i kliknąć ctrl + spacje by wyświetlić listę dostępnych możliwości.

Są snippety, co mi wystarcza Uśmiech

Szczerze mówiąc, to chyba podpowiadania składni w vimie nie ma (http://www.google.pl/search?q=vim+podpowiadanie+składni). Swoją drogą, jak na podpowiadanie składni mówi się po angielsku? :x

Ja czekam na RadRails 3 ze studia... Aptany Chichot Graficzna integracja z wszelkimi VCS jednak rlz, chociaż dla mnie wystarczałby sam git.

Cytuj
Zgodzę się, że nic nie zastąpi edytora/IDE na własnym kompie, jednak jak potrzebujemy na szybko dostęp do kodu to bespin jest moim zdaniem niezastąpiony, mamy szybki dostęp do kodu z każdego miejsca na świecie gdzie jest internet (pliki przechowywane są w chmurze) z dowolnego komputera który tylko obsłuży przeglądarkę z HTML5 (np. ff 3.5).

W zasadzie mam to samo: loguję się na swojego shella, gdzie mam vima z własnym configiem. Swój kod mogę zassać z repozytorium z GitHuba i wszystko gra.

Edit:

Tutaj masz o podpowiadaniu składni w vimie: http://www.goldenline.pl/forum/vim/1290200/s/1#24995734
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 10.01.2010, 23:45:44 »

Cytuj
Pełen podziw, ja nie potrafię obyć się bez podpowiadania składni, strasznie drażni mnie to, że, na przykład we Flashu muszę pisać całe cośtam.addEventListener zamiast napisać cośtam.add i kliknąć ctrl + spacje by wyświetlić listę dostępnych możliwości.

Ctrl + R (jeśli się nie mylę).
Zapisane
Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWątek: Który edytor najlepszy?
Skocz do: