Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Szklany obiekt  (Przeczytany 1419 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
k
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

k


Zobacz profil
« : 23.04.2007, 23:38:40 »

Pomyślałam sobie, że ciekawy byłby taki oto efekt:
stworzenie szklanej butelki.. szukałam całkiem przeźroczystego rendera z butelką, jednak nic nie znalazłam. Więc zaczęłam kombinować z wycinaniem;)
// ( renderek już mam. )
Nie wiem czy jestem zrozumiała, odnośnie efektu, może spróbuję tak:
Chciałabym zrobić np. na ciemnym tle szklany obiekt np. butelkę tudzież szklankę, tak aby boki szklaneczki były jakby z gradientu (biały + przeźroczysty) i żeby przez tą niby "szklaną" szklankę przenikał kolor tła. Kompletnie nie mam pomysłu jak ugryźć ten problem. Kombinowałam z trybami warstw, cuda na kiju, jednak nie znam jeszcze wszystkich możliwości tego programu i jestem w kropce. Szukałam również na forum jakiegoś podobnego zapytania, i nie znalazłam.
Bardzo proszę o pomoc Mrugnięcie z góry dziękuję Mrugnięcie
Zapisane
Johny
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 439
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.04.2007, 23:47:16 »

Wycinałem kiedyś okulary ze zdjęcia, oczywiście okulary należało wyciąć tak, by na każdym tle wyglądały super. Mrugnięcie A wiadomo, że grubsze okulary to nie wystarczy dla szkieł zrobić 50% krycia i koniec. Bo tam są z boku jeszcze widoczne krańce itp. Jak to zrobić? Połączyć dwa różne rozwiązania:
- Ileś % krycia dla tej butelki
- Uwaga: kolor na alfę Uśmiech

Tak więc robimy zdjęcie butelce na jednolitym białym tle (dobrze naświetlić zdjęcie, albo potem trzsnąc poziomy), wyciąć ją za pomocą ścieżek, usunąć tło wcześniej pobierając jego kolor. Zduplikować warstwę z butelką, na górnej warstwie ustawić z 15% (jeśli ktoś uważa mniej to mniej, zależy od fotki) krycia, a na dolnej warstwie zamienić wcześniej pobrany kolor tła na alfę. Połączyć warstwy.

Oczywiście można się z tym bawić tak, żeby przygotowany obrazek wyglądał dobrze i na jasnym i na ciemnym tle, oraz duuużo innych rzeczy robić, wszystko zależy od zdjęcia, ale na tym co napisałem na górze opiera się wycinanie szkieł. Uśmiech


Widziałem też tutorial do PS-a jak namalować szklankę z sokiem. Język
Zapisane

No brain, no pain.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Szklany obiekt
Skocz do: