Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rewolucja Sygnaturowa!  (Przeczytany 24306 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 23.08.2009, 21:02:35 »

A wydawało mi się że część osób komentujących przeciw jeszcze niedawno popierała akcję Chichot Myślę, że jak każda rewolucja, ta również, zakończy się albo sukcesem, albo porażką, ale w końcu zakończy się. Jednakże to nie oznacza, że przez ten czas nie mozecie cwiczyć fotomanipulacji, layoutów itd. Celem zamkniecia tego działu jest motywacja uzytkownikow do robienia innych prac, gdyż za wielu użytkowników wciągneło się w sygnatury aż za bardzo.
Zapisane

afk
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 23.08.2009, 21:09:45 »

A ja wam powiem, że lepiej być pro, a nie anty. Dlatego zamiast blokowania sygnatur widziałbym promocję ambitniejszych prac, która owszem jest- może za mała?
Zapisane

N3
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 140
Galeria Użytkownika

N3

T3kst


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 23.08.2009, 21:16:49 »

ps.
popatrzcie sobie na chociażby deviantART i pomyślcie dlaczego w najlepszych pracach, pracach dnia itp nie ma sygnatur? może nikomu to już nie imponuje?
I co niby początkujący potrafi zrobić coś imponującego!?
Może wam, lepszym grafikom, ten pomysł się podoba, ale tej słabszej(i większej) części forum to nie przypadło do gustu. Mi także.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 23.08.2009, 21:22:06 »

Kiedyś się zakończy. W to wątpić nie można. Na razie jednak może warto zamiast robić sygnatury spojrzeć na pulpit swojego komputera i zastanowić się: "hej, a może ja sobie tapetę zrobię"?
Zapisane
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 23.08.2009, 21:23:25 »

N3, myślisz, że robiąc sygnatury podszkolisz się w np robieniu layoutów?
Ci lepsi też kiedyś zaczynali, nie od razu byli świetni.
Zapisane

pozdro & poćwicz

N3
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 140
Galeria Użytkownika

N3

T3kst


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 23.08.2009, 21:47:15 »

"hej, a może ja sobie tapetę zrobię"?
Właśnie sobie zrobiłem. Uśmiech
@caje: Ja lubię robić sygny, chcę się w tym podszkolić. Nie chcę mi się już mówić, do czego się może to przydać, bo idę spać, jutro tu zajrzę. :p
Zapisane

Domaxi
√ ι ק

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika

Domaxi


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 23.08.2009, 22:12:31 »

Teraz wychodzi jak piękne mamy społeczeństwo tego forum, nietrudno zauważyć ze wypowiadają się Ci, którzy oddawali do oceny po kilka sygnatur na dzień... Najbardziej to oni są oburzeni tą cała sytuacją. No bo przecież nikt nie komentuje ich ukochanych sygnaturek. Jak i nie mogą oddać kolejnych do oceny...

Kilka razy do dnia otrzymuje wiadomość typu "Przepraszam, ale chyba coś jest z forum bo nie mogę założyć tematu w Galeria -> Sygnatury". Wtedy mam ochotę odpowiedzieć "O BoShe!! I cIo TerAz ZrObiMy!>>!>!??!?!". Ludzie powiedzcie mi ileż można machać pędzlem, wycinać rendry i ciapciać C4D na obszarze roboczym nieprzekraczającym 350x150? Nie macie ambicji? Czy nie macie więcej czasu i cierpliwości żeby przysiąść do pracy, która wymaga więcej wysiłku i czasu?

Tak macie racje od czegoś trzeba zacząć, ale czy to zawsze muszą być sygnatury?

Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 23.08.2009, 22:20:33 »

ymmm sygny sygny.... Wszystko dzieję się wokół galerii syganturkowe szaleńśtwo forum ożyło co się dzieje nie nadążam? Nie macie galerii? Zacznijmy od tego naczym polega nasza forumowa galeria:
1. Wykonać sygnę
2. Wrzucić do galerii która nie ejst zablokowana
3. Skopiować link do teamtu
4. Męczyć ludzi żeby oceniali
Po tym całym wysiłku nikt nie ma siły zajrzyć do SotWa - działa tak samo jak galeria - jesteście poddawani ocenie a w dodatku możecie wygrać logika, proste... 

Tworzycie bezsensowne posty, oburzacie się a nie pomyślicie o WSZYSTKIM co możliwe żeby się pochwalić tą sygnaturką.
Ahh, macie łatwy temat - strzał. Gdzie tu trudność nie jestem INSEKT że wymyślam tematy z kosmosu...
Zapisane

ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 23.08.2009, 22:24:23 »

Nie każdy siedzi na forum 2 lata ( Mrugnięcie )
Sygnatury są jedną z najłatwiejszych form grafiki i nic dziwnego, że początkujący często od niej zaczynają. Wydaje mi się, że w całej tej rewolucji zapominacie o początkujących właśnie. Tworzycie pewien zamęt - przypominam, że dział z sygnaturami został zamknięty bez ostrzeżenia. Zdecydowana część użytkowników nie wiedziała o co chodzi i nic w tym dziwnego. Poprzez takie działanie bardziej zrażamy użytkowników do forum.
Problem tkwi w tym, że ludzie popadają w rutynę i nie próbują nic innego. Poza tym niezły syf się zrobił w galerii sygnatur, ale to bardziej zmartwienie moderatorów. Pytanie tylko takie, czy rewolucja sygnaturowa to dobry sposób na zażegnanie tego problemu? Mam nadzieję, że to tylko tymczasowe rozwiązanie i będziemy pro, a nie anty, jak to ujął Lsr.
Zapisane

lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 23.08.2009, 22:27:00 »

jak to ujął Lsr.

Ahh szkoda że go tu nie ma na codzień, nauczyłby was wszystkich jak robić dobre grafiki w GIMPie  Uśmiech 2
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 23.08.2009, 22:38:02 »

O, widzę że liczba "spamu sygnaturkowego" sięgnęła apogeum. I dobrze bo to co potrafili robić niektórzy (kilkadziesiąt stron sygnaturek z monotonicznymi odpowiedziami) przechodziło pojęcie fizjologów.
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 23.08.2009, 22:39:25 »

Cytuj
Kilka razy do dnia otrzymuje wiadomość typu "Przepraszam, ale chyba coś jest z forum bo nie mogę założyć tematu w Galeria -> Sygnatury".

Również często dostaję takie wiadomości.
Osobiście popieram akcję.

Cytuj
Dlatego zamiast blokowania sygnatur widziałbym promocję ambitniejszych prac

Nawet jeżeli dział nie został by zablokowany, a zaczęlibyśmy promować większe prace, to wątpię aby ludzie zaczęli je wykonywać. W końcu jest przy tym więcej roboty i trzeba się wysilić.

Cytuj
Mi jeszcze sygnatury do końca nie wychodzą, a mam robić strony internetowe?

Jedno nijak ma się do drugiego. To, że ktoś robi świetne sygnatury to nie znaczy, że będzie potrafił zrobić dobry layout czy zaprojektować ładne logo. Nie twierdzę, że sygnatury nie zwiększają umiejętności grafika, wręcz przeciwnie. Ale wszystko z umiarem.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 23.08.2009, 22:49:07 »

Do galerii się daje coś co ma podlegać ocenie. Jeśli chcesz się doszlifować, bo WIESZ, że robisz źle, a próbowałeś ok. 20 tutorial'i to zapytaj CO robisz źle i TO popraw. Jak zaczniesz robić podobające się TOBIE sygnatury to robisz coś co wyraża ciebie i dajesz do podpisu (signature = podpis). Usuwasz wątek z galerii i mówisz "dziękuję państwu - już umiem" i starczy. Z czasem zaczniesz się zmieniać, polubisz coś to zrób nową sygnaturę i wstaw do podpisu. Nikt NIE MUSI oceniać czegoś co ci się podoba, bo jeśli TECHNICZNIE jest dobre to reszta nie ważna bo to wyraża ciebie. A nie, że chcecie mieć tytuł pracy tygodnia zdobyty czymś, co każdy by zrobił - bo to tylko wklejki i pędzelki.
Tak jak Sebastian napisał: "to co potrafili robić niektórzy (kilkadziesiąt stron sygnaturek z monotonicznymi odpowiedziami) przechodziło pojęcie fizjologów". To tak jakby było kilkadziesiąt CIEBIE. A ty masz być jeden i dobry.
Strony i sygnatury to gdzieś 8 kg różnicy. Chociaż przydają się TECHNIKI (których w sygnaturach niewiele), to myślenie inne.
Zapisane
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 23.08.2009, 23:07:49 »

   Jakieś echo do mnie dotarło na temat tej całej farsy zwanej 'Rewolucja sygnaturkową'. Skrobnę kilka swoich myśli na ten temat. Po pierwsze, dlaczego tyle chaosu, zachodu, uwagi wobec tak małych prac jakimi są tagi ? Sami piszecie, że jest to mała, nie ambitna forma wyrażenia swoich uczuć artystycznych, a więc ? Po co od razu nazywać rewolucją ? Nie za duże słowa ?

Jako, że sam zaczynałem od mniejszych prac, które zostawiłem na rzecz - według was, bardziej ambitnych prac, mogę wypowiedzieć się  zupełnie obiektywnie. Jak przed chwilą napisałem, sam zaczynałem przygodę z GIMP'em po przez robienie graficznych podpisów. Najpierw forum gry online Battleknight, gdzie poznałem kilku nowych, interesujących ludzi, którzy tak samo jak ja wchodzili w swiat grafiki komputerowej. Jedną z takich osób był Lsr. znany wtedy jako Laserdance. Potem dzięki namowom Lsr. przyszedłem tutaj.

Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością za moje słowa mogę napisać, że gdyby nie sygnatury, nigdy nie zainteresowałbym się grafiką. To one pozwoliły mi nabyć ogłady w Gimpie, nabrać wprawy w posługiwaniu się nim, wyrobić sobie dobre nawyki w kompozycji czy doborze palety kolorów. Na nich też ćwiczyłem pierwsze próby matte paintingu, fotomanipulacji. Dzięki sygnaturom, byłem gotowy by pójść dalej.

Czemu zrobiłem krok dalej ? Szczerze powiedziawszy to chęć samodoskonalenia się. Nie zmusiłby mnie nikt do tego, żadnym blokowaniem galerii, czy bojkotowaniem sygnatur ... Najwyżej przeniósłbym się na inne forum; tak też zrobi większość nowych użytkowników, którzy nie są związani z tym forum. To, że niektórzy kończą swoją przygodę z grafiką na sygnaturach to zupełnie normalne. To jak wakacyjna miłość, coś co się wspomina w zimne, mroźne dni. Nie każdy czuje powołanie do robienia AMBITNYCH projektów, stron www, tapet, czy rysowania komputerowego. Tylko mały odsetek z tych co zaczynają robić tagi, kończą jako webmasterzy, czy digital painterzy. Oni jednak decydują sami, nikogo na siłę, nie wolno uszczęśliwiać ...

Także, podsumowując skutkiem waszej "REWOLUCJI" będzie odejście wielu userów na inne fora lub zupełne porzucenie grafiki, zostanie stara gwardia i będziemy sami bawić się w tej wielkiej piaskownicy Sygnatury są sitem, które przesiewa tych, co odchodzą od grafiki a tych  którzy zostają przy grafice i samoczynnie (ci którzy dochodzą do mistrzostwa w robieniu tagów) przechodzą często najpierw do fotomanipulacji, potem do innych rzeczy.

Także, skończcie tą akcję, lepiej wcześniej niż później. Przyniesie ona więcej szkód niż pożytku dla forum.

Pozdrawiam Mrugnięcie



« Ostatnia zmiana: 23.08.2009, 23:54:22 wysłane przez Sheep » Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Rewolucja Sygnaturowa!
Skocz do: