Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Nowe "logo" Wojska Polskiego - 22000 zł. Kto zrobiłby je lepiej za 2200 zł?
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowe "logo" Wojska Polskiego - 22000 zł. Kto zrobiłby je lepiej za 2200 zł?  (Przeczytany 9624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MGorecki
Gość
« : 14.08.2009, 13:49:11 »


Jak w temacie. Bulwesująca jest cena w stosunku do efektu. Kto zrobiłby to lepiej? Może jakieś przykłady. Najlepiej bez żadnych wklejanek (czyt. renderów)
Zapisane
K-ja
Gość
« Odpowiedz #1 : 14.08.2009, 13:57:40 »

Takie coś to by każdy newbie zrobił. Chyba napiszę do Wojska że mogę im zrobić za jakieś 500 zł o niebo lepsze Uśmiech.
Zapisane
MGorecki
Gość
« Odpowiedz #2 : 14.08.2009, 14:11:24 »

No właśnie. Zrobi to każdy. Proponuję zawstydzić generałów i wrzucać tu propozycje na logosy po 200 zł :-)
Oczywiście profesjonalne logo to księga znaku, wersje wektorowe itp. Ale w tym logosie nie widać tych 22 000 złotych polskich.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 14.08.2009, 16:58:35 »

Różnice cen to kwestia zleceniodawcy, a nie wykonawcy. Powaga zlecenia przeważa o cenie. Po co się bulwersować, wiadomo, że wielu zrobiłoby lepsze "dla treningu".
Czytaliście chyba artykuł o nowej stronie prezydenta? To się dopiero w głowie nie mieści.
http://www.pcformat.pl/index.php/news/nid/4135/t/prezydent-wychodzi-naprzeciw-internautom

Wczoraj pisaliśmy o nowej stronie Prezydenta RP, zwróciliśmy uwagę na jej nowoczesny wygląd i nazwaliśmy ja krokiem w stronę młodych internautów. Ile taki krok może kosztować? Ta informacja może przyprawić o zawrót głowy! 10, 50, 100, 200 tys.? Więcej!   Wiadomo, że wykonawcami strony są: giełdowa spółka Qumak-Sekom S.A. wraz z IDEO sp. z o.o. Kancelaria Prezydenta zapłaci firmom 363.318,44 zł. Kwota wywołała liczne dyskusje na forach internetowych. Większość użytkowników sieci zgodnie twierdzi, że to zdecydowanie za dużo.   Tak wysoki koszt wykonawca uzasadnia usługami dodatkowymi, m.in. przygotowaniem angielskojęzycznej wersji serwisu, przeniesieniem treści z obecnej witryny na nową, oraz pełne wsparcie do 2010 r.   Wiadomo, że do przetargu stanęło tylko kilka firm, ponieważ warunki jakie musiał spełniać wykonawca były dość wysokie. Np. co najmniej trzy wdrożenia systemu odpowiadającego swym rodzajem przedmiotowi zamówienia (w zakresie aplikacji CMS) o wartości min. 100.000,00 zł brutto każda.
Ocenę sprawy zostawiamy naszym czytelnikom.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.08.2009, 17:34:10 »

A ta cena, to nie jest przypadkiem nie tylko za logo, ale jakieś tam plakaty, papiery, pieczątki.... etc, w sumie?
Poza tym, dział jest zły.
Dobrze by było, gdybyś podał źródło, bo jak na razie musimy Ci wierzyć na słowo, a szukać mi się nie chce.
Co do strony prezydenta, spuśćmy zasłonę milczenia na poczynania i budżet jego kancelarii.
Zapisane
Alvaroo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika


Inflamable


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.08.2009, 22:26:25 »

A co Wam się tak nie podoba w tym logo?
Jeśli chodzi o mój gust - jest o.k.
Zapisane

merlot_13
Gość
« Odpowiedz #6 : 14.08.2009, 22:50:33 »

dla mnie też :]
w sumie wy to artyści jesteście i byście je upiększyli, czy też nowe wymyślili (z różnymi wywijasami i w ogóle), ale w wojsku chyba chodzi o prostote, o jakieś piktogramy (proste znaki graficzne, jak np. znaki drogowe) Chichot
dlatego mnie pasuje
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 15.08.2009, 00:11:48 »

Jest slabe. Wyglada jak sprzed parunastu lat. Ja rozumiem ze prostota etc. ale to jest przesada.
Zle zeskalowane - jak to mozliwe? przeciez dostaja wersje wektorowe? wiec jakim cudem?
Ksiega znaku az tyle nie kosztuje, a biorac pod uwage range instytucji cena rosnie, ale for god sakesnie do takiej sumy Skwaszony
spokojnie mozna to bylo zrobic za 15k max. ale widac ktos chcial dac wiecej albo ktos chcial wziac wiecej albo obie rzeczy na raz. Nie wnikam bo jeszcze narusze powage urzedu Sztabu Glownego WP. Tak czy inaczej cena jest zbyt wysoka wzg. jakosci i swej realnej wartosci projektu.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 15.08.2009, 00:49:30 »

w sumie wy to artyści jesteście i byście je upiększyli, czy też nowe wymyślili (z różnymi wywijasami i w ogóle), ale w wojsku chyba chodzi o prostote, o jakieś piktogramy (proste znaki graficzne, jak np. znaki drogowe) Chichot

Coś źle kombinujesz. Artysta to musi Bóg wie co wymyslać? Bzdura. Nie muszą być wywijasy, by stworzyć coś fajnego i na czasie. A to tutaj pokazane jest po prostu nudne.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Alvaroo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika


Inflamable


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 15.08.2009, 09:40:42 »

Zacytuję Wam część mojej wypowiedzi z innego forum. Po pierwsze dlatego, że nie chce mi się od nowa pisać tego samego, po drugie dlatego, że nawet w podstawówce dzieciaki dostają pałki za 'opinię pozbawioną uzasadnienia'...

Start:

1. Logo nie jest do 'podobania się' Uśmiech. Jest podstawowym elementem IDENTYFIKACJI wizualnej i służy do identyfikacji [przedsiębiorstwa i jego wartości, filozofii, tożsamości względem innych etc.]. Dobre logo [wbrew pozorom] estetycznie powinno być neutralne - Pepsi i Coca-Cola przykładami.

2. Jeśli Orzeł z logo jest niezrozumiały to może poszukamy inspiracji...
Dla mnie inspiracje leżą w twardej męskiej grze, której kopacze soccera nie rozumieją [i dlatego też logo leży poza ich zakresem percepcji]:
http://www.sportslogos.net/images/logos/7/173/full/299.gif
http://www.seahawkshistory.com/images/logo_2002.jpg

3. BTW: podobną stylistykę sygnetu możemy już w Polsce znaleźć:
http://www.orzelsa.com/images/frontend/bg-logo.png [dodatkowo skopana typografia, kto się zna ten wie o co chodzi]

4. Pięcioramienna korona jak dla mnie pochodzi z flag powstańczych [mamy tradycję trójramiennych koron]:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/November_Uprising.svg (...)

5. Układ zwierza w literce 'P':
- przeciwny do kierunku czytania w naszej kulturze
- przeciwny do typograficznych zaleceń budowy litery P
- zgodny z Godłem Państwowym
- moim zdaniem dodaje 'element niepokoju', 'zadziorność'

6. Ze względu na powyższe uważam, że logo jest prawidłowe. Można było oczywiście z ułańską fantazją strzelić coś 'modnego', jeszcze lepiej w stylu web 2.0 – ładnego, ale 'pustego'...

7. Osobista opinia – podoba mi się. Ma 'ręce i nogi'. Tożsamość instytucji można za pomocą tego logo zidentyfikować i odróżnić ją od innych.

8. Pamiętamy, że wojsko pomimo że nie jest już instytucją, a firmą – pozostaje firmą dla ludzi 'specjalnie' myślących, i do takich skierowaną. Wojsko nigdy nie istniało ku uciesze gawiedzi.

9. Na koniec klasyka - narzekać każdy może, ale zrobić coś i powiedzieć 'ja to zrobiłbym tak' nie ma komu...
Zapisane

ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 15.08.2009, 10:18:37 »

To ja też sobie coś napiszę, bo niektórzy bezzasadnie się podniecają i ceną, i wykonaniem.

Logo jest nie złe, nie jakieś świetne, po prostu jest. Ja bym się bardziej zastanawiał po co Wojsku Polskiemu logo. Czy po to, że ostatnimi czasy posiadanie logo jest modne (via polskie miasta)? Zdecydowanie wolałbym, żeby poszukali motywów odnoszących się do godła, ale w oficjalnej postaci, w stylistyce wieńców laurowych i heraldyki, symetrii. Tak jak i uważam, że miasta powinny się przede wszystkim posługiwać herbami.

Jeśli chodzi o stronę to też sobie pozwolę skopiować moją wypowiedź z innego forum:

Warunki przetargowe były podobno całkiem wygórowane, takie, że zwykła agencja nie dałaby rady ich spełnić. Jednym z nich była bodajże wcześniejsza realizacja co najmniej 3 projektów o wartości 100 tys. zł.

W każdym razie- strona solidna, prosta i wygodna. Nie ma się co na siłę czepiać, dość dobrze dopasowana graficznie do tematyki, usability także okej. Nawet przechodzi walidację.

No i nie ma się co dziwić, że kosztowała tyle ile kosztowała, biorąc pod uwagę zakres obowiązków, rangę przedsięwzięcia i agencję wykonującą stronę (ideo.pl). Grafika to raczej tylko mała cząstka. Dochodzi utrzymanie, CMS (!), pensje dla pracowników itd.

Wiem, że da się to zrobić taniej. Niestety, liczy się też prestiż agencji i prestiż klienta. Agencja weźmie za grafikę do strony więcej niż freelancer, byle freelancer, który musi się utrzymać z projektowania weźmie za grafikę więcej niż ktoś kto robi to dla przyjemności czy jako dodatek i nie jest to jego główne źródło utrzymania. Agencja musi utrzymać biuro, zapłacić za licencje na programy, za soft, wreszcie zapłacić pracownikom. Nie oszukujmy się- strony tyle kosztują, nawet jeśli z zewnątrz tak to nie wygląda. Szczególnie strony takiej wagi, strona dla byle urzędu to mniejsze, acz też na pierwszy rzut oka porażające koszta.

Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 15.08.2009, 10:31:25 »

Ja bym się bardziej zastanawiał po co Wojsku Polskiemu logo. Czy po to, że ostatnimi czasy posiadanie logo jest modne (via polskie miasta)?

Nie zupełnie Laser, Wojsko Polskie kończy z poborem powszechnym, czy jak to się to tam nazywa. Chodzi o to, że od dziś do wojska nie idzie kwiat polskiej młodzieży, jak za starych lat, lecz tylko Ci którzy chcą. I tu pojawia się potrzeba reklam naszej Armii - a do tych reklam przydatne jest takie logo. Swoją drogą te reklamy już są i są tragiczne - a przynajmniej były. Być może wojskowi sprawę przemyśleli i próbują raz jeszcze.
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 15.08.2009, 10:39:31 »

Logo jest potrzebne, ale może niekoniecznie takie. Nie prezentuje wagi tej instytucji tylko można odnieść wrażenie, że jest to coś zwykłego. Fakt, że logo może się przydać i jestem jedną z ostatnich osób, która ma coś przeciwko temu, choć forma też się liczy. Tutaj nie mam pretensji do, chociażby, techniki, ale do pomysły na to logo.

Ten sam człowiek jest autorem tych plakatów, że tak dodam:

http://adamfido.republika.pl/zawod_zolnierz.jpg
Zapisane

merlot_13
Gość
« Odpowiedz #13 : 15.08.2009, 15:08:30 »

Cytuj
Coś źle kombinujesz. Artysta to musi Bóg wie co wymyslać? Bzdura. Nie muszą być wywijasy, by stworzyć coś fajnego i na czasie. A to tutaj pokazane jest po prostu nudne.

wcale tak nie napisałem, tylko dodałem jeszcze 'i w ogóle' więc nie tylko wywijasy i nie napisałem że musi być na czesie :]
a co do tego czy jest nudne, to bez tła by chyba było lepsze niż takie monotonne (w pewnym sensie tobie przyznam racje, ale nie do końca)

PS. takie logo to też kwestia gustu, a co do ceny, to ktoś sobie zdawał z tego sprawe, że są ludzie, którzy zrobią podobne za inna - mniejszą cene, ale to mu się najbardziej podobało Chichot
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Nowe "logo" Wojska Polskiego - 22000 zł. Kto zrobiłby je lepiej za 2200 zł?
Skocz do: