Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mój skromy blog  (Przeczytany 24750 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #70 : 27.06.2007, 19:58:31 »

 Zły stopki brak,
 Zły menu zupelnie nie czytelne
 Zły co to za dziwna przerwa miedzy topem a trescia?!
 Zły przydalyby sie naglowki
 Zły kolorystyka lezy
 Zły tekst nieczytelny
 Zły jak chcesz rozciegnac strone w pionie?
 Zły ogolnie caly layout do wymiany

 ^-^
Zapisane
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #71 : 27.06.2007, 20:10:11 »

^-^
Hehe, to chyba tu nie pasuje *_*
Zapisane
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #72 : 28.06.2007, 10:49:59 »

No, a co sądzisz o tym?

P.S. Ozziuss, jak cięcie tego layouta o C++?


* portfolia.png (86.3 KB, 900x600 - wyświetlony 237 razy.)
Zapisane
GeNeX
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 40
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : 29.06.2007, 15:19:56 »

Widać dużą poprawę, ale ja ten tekst w news, przesunąłbym trochę w dół  <aniolek>
Zapisane

Last work in PhotoShop -

[]http://gnx-g.ugu.pl/last.png[/]

Po pierwsze czytaj regulamin, a po drugi, to forum o GIMPie.
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #74 : 18.07.2007, 22:31:36 »

Starałem się jak mogłem i jeszcze bardziej Mrugnięcie. Tydzień roboty Chichot. http://kapitan.blinkenshell.org/portfolio_grin.png
Zapisane
Ivellios
Gość
« Odpowiedz #75 : 19.07.2007, 00:50:43 »

Już nie jest źle, ale żeby to był tydzień roboty to nie wieżę Uśmiech
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #76 : 19.07.2007, 05:42:21 »

 Zły co tłem?! przecież ludzie mają większe rozdzielczości monitorów jak 900*600px
 Zły powtarzasz się z układem
 Zły stopki brak
 Zły jak na portfolio to TROCHE za mało

to jest raczej niedopracowany lay na bloga niż strona (portfolio)
Zapisane
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #77 : 22.07.2007, 17:33:17 »

Taki se layek na stronkę z moimi programami(na licencji GNU/GPL)... http://kapitan.blinkenshell.org/lay.png
Zapisane
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #78 : 26.07.2007, 13:52:54 »


Czemu nie oceniacie?
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #79 : 26.07.2007, 14:46:42 »

bo lay jest pusty, nie skończony, nie dopracowany.
Zapisane
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #80 : 31.07.2007, 17:18:30 »

A co sądzicie o nowym w mojej galerii(http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=578)?
Zapisane
marecki_
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: lethal2@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika

marecki_


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : 02.08.2007, 10:48:40 »

Jest znośniejszy od poprzednich. Ale nadal brakuje dobrego wyczucia. Pochodź po sieci, pooglądaj profesjonalne layouty. I ćwicz Uśmiech
Zapisane
SasQ
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: gamecreator@chrome.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : 16.10.2007, 00:48:24 »

Cytat: Kapitan_hak1995

Czemu nie oceniacie?

Bo nie ma za bardzo czego ;J
Ale że inni nie dają ci zbyt wiele wskazówek, to może ja coś podrzucę...

Postaraj się używać kontrastu do kierowania uwagi czytacza na właściwe treści, w kolejności według ważności. Najważniejsza dla czytacza jest oczywiście treść główna, a zaraz po niej nawigacja i logo. Do sprawdzania kontrastów warto używać podglądu w odcieniach szarości, bo wtedy dobrze widać różnice w intensywności kolorów.

Prostokąty z tekstem dałeś szare na białym tle, jednak te ciemniejsze obszary są o wiele większe od jasnych. Oko będzie więc miało skłonność skupiać się na tych małych jasnych fragmentach, zamiast na tekście. Odwrotny układ kolorów powinien dać lepszy efekt.

Nie używaj teł, które mają dużą dynamikę kolorów [rozpiętość między jasnymi i ciemnymi odcieniami], bo zgubisz kontrast z tekstem. Używaj stonowanych teł. Jeśli już koniecznie ma być obrazek w tle, niech będzie jedynie lekko widoczny, tak żeby nie rozpraszał czytania tekstu.

Projektując layouty pamiętaj o tym, że to nie obrazek, tylko layout strony, więc musi być przygotowany na rozszerzanie się zależnie od ilości tekstu. Najważniejsze jest rozszerzanie w pionie, zgodnie z kierunkiem przepływu treści. Rozszerzanie na szerokość może być korzystne, jednak nie przesadzaj z rozpiętością linii tekstu, bo trudno się będzie czytać. Unikaj scrollowania w poziomie.

Jeśli chodzi o dobór kolorów, to poczytaj trochę o teorii kolorów i kole barw. Na początek warto wybierać kolory leżące obok siebie na kole barw, bo na pewno będą pasować i trudno będzie je popsuć ;P Dla elementów, które mają mocno kontrastować, używaj zmiany wartości koloru [jasności], albo weź kolor dopełniający, czyli leżący dokładnie naprzeciwko twojego głównego koloru na kole barw.

Unikaj ostrych i tandetnych "plastikowych" gradientów. Przyjrzyj się ładnym gradientom stosowanym w layoutach fachowców.

Nie rób obszarów o jednolitym kolorze różniących się drastycznie kolorem [np. dwóch kolorów dopełniających obok siebie], bo będą się gryźć i "wibrować". Jeśli już koniecznie musisz to zrobić, zrób między nimi jakąś ramkę, która zapewni łagodniejsze przejście z jednego koloru w drugi. Możesz też kłaść obok siebie kolory, które są obok siebie w kole barw, wtedy nie będą się gryźć.

Staraj się trzymać spójną kolorystykę i motywy graficzne na całej stronie.

Nie przesadzaj z niepotrzebnymi ozdobnikami. Komunikuj, nie dekoruj.

A co do tematyki strony... Jeśli na C++ znasz się tak samo, jak na tworzeniu layoutów, to może przemyśl jeszcze ten temat i poszukaj czegoś, na czym znasz się lepiej ;J Internet dużo bardziej na tym skorzysta ;J
Zapisane
Kapitan_hak1995
Gość
« Odpowiedz #83 : 23.04.2008, 19:00:38 »

Oceniajcie Mrugnięcie

Jest to layout mojego bloga(jeszcze nie pocięty, tekst będzie wyjustowany). Co nim myślicie? Co w nim poprawić? Z góry dzięki za oceny. k_h <ninja>
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Mój skromy blog
Skocz do: