Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Ile jest warta praca grafika
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ile jest warta praca grafika  (Przeczytany 9803 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 06.10.2013, 18:35:05 »

jak najbardziej, chociaż i tak uważam, że wszystko zależy od pracy, bo jeżeli była by to godzina góra  dwie to można robić, ale nie w takim dziadowskim konkursie gdzie zrobisz, a nie wiadomo czy ci zapłacą ... to jest dobre dla hobbystów (jak pisałeś) można poćwiczyć, nie ma tutaj mowy o żadnym korporacyjnym wykorzystaniu. Takie herby za taką kasę to sobie można robić, dla prywatnego forum, coś podobnego ... góra dla miastowego sklepiku z bananami.

Robiłem kiedyś top na stronę, za darmo robiłem z około 2 godzin, wysłałem, a potem parę emailów bo kolor nie taki, bo ta postać za mała i tak jeszcze pare razy. Za każdym razem odpalaj program, poprawiaj co burzy cały układ i na nowo, potem zapis i wysyłka (ładowanie) ... wiem wyliczam drobiazgowo i się może czepiam, ale jak policzycie to przy takim czymś bardziej upierdliwym niż pracochłonnym tracisz 5 godzin. Wiem co mówię.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 06.10.2013, 20:10:28 »

@Dree:
Finalny wybór podesłałem we wcześniejszym poście Mrugnięcie
IMO nie można przeliczać prac takich jak grafik, muzyk czy programista na czas spędzony przy projekcie, bo początkujący będzie siedział 2 godziny nad projektem i nie zrobi czegoś co nawet warto zapisać, a profesjonalista zrobi coś co się podoba w niecałą godzinę
Zapisane



Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 06.10.2013, 20:14:46 »

Gdyby grafikowi się płaciło za godzinę, a nie za projekt, to by o wiele więcej zarabiał, bo tak na prawdę ta praca pochłania ci każdy dzień, nawet jeśli nic nie ruszysz w programie graficznym to ciągle się zastanawiasz co i jak mógłbyś zrobić, to tak jakbyś ciągle pracował Język.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 06.10.2013, 20:23:33 »

Gdyby grafikowi się płaciło za godzinę, a nie za projekt, to by o wiele więcej zarabiał, bo tak na prawdę ta praca pochłania ci każdy dzień, nawet jeśli nic nie ruszysz w programie graficznym to ciągle się zastanawiasz co i jak mógłbyś zrobić, to tak jakbyś ciągle pracował Język.
to prawda, ale ja juz ująłem sytuację, że niby wszystko masz na gotowo zaplanowane tak jak w tym przykładzie, tylko poskładać składnie te części. No i biorę pod uwagę, że czasem coś robimy na godziny, jakieś proste wyrobnictwo, tak jak kiedyś np robiłem banerki na stronę, wszystkie takie same tylko napis się zmieniał. No ale tak czy inaczej czasami jednak pewne prace lepiej rozliczać na godzinę.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Ile jest warta praca grafika
Skocz do: