Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Mój pierwszy ala Plakat :)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mój pierwszy ala Plakat :)  (Przeczytany 2237 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
krzywy393
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

krzywy393


Zobacz profil
« : 18.12.2009, 22:25:00 »

Witam

Przygode z GIMPEM zacząłem wczoraj. Dużo przeczytałem turtoriali na tej wspaniałej stronce i porobiłem sobie ćwiczenia.

Dzisiaj zrobiłem plakat:

Proszę oceńcie czy dobrze jak na pierwszą styczność z tym programem.

Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 18.12.2009, 22:39:57 »

Przede wszystkim wyłożyłeś się na czytelności - tło strasznie utrudnia odczytanie napisów, które same w sobie są nieprzyjemne ze względu na czcionki, jakie wybrałeś.
Jak na zupełnie pierwszą pracę nie jest jakoś źle, dobrze że wziąłeś się za coś w miarę ambitnego. Uśmiech
Popracuj nad dobieraniem kolorów - tutaj masz takie absolutne podstawy, warto to przeczytać ale to tylko wstęp do teorii koloru.
Poza tym pamiętaj, że ty wiesz, co tam jest napisane - inni niekoniecznie więc warto zadbać o to, żeby mogli się dowiedzieć
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.12.2009, 22:42:50 »

czlowieku - nie dosc ze brzydkie to nieczytelne. tutoriale zapraszaja i to na dlugo.

Zapisane

Dorwać mnie można na:
krzywy393
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

krzywy393


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18.12.2009, 23:19:34 »

Dzięki Solly za wyjaśnienie Chichot Bo EN nie zrozumiał chyba że dopiero zaczynam (czytaj pierwszy post) -,-  Ten labirynt zrobiłem na wzór jednego z turtoriali i skojarzyło mi sie z PAC MANEM Chichot
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.12.2009, 13:11:56 »

Dobra przetrzezwialem to cos niecos Ci podpowiem nt. plakatow zeby sie zrehabilitowac Mrugnięcie
Po pierwsze w miejscach umieszczenia napisów musi być czytelny - najbardziej przy umieszczaniu daty i miejsca. Plakat ma inne wymiary - poszukaj jakie. "Only this summer" mogles wstawic nieco inaczej - np. tak jak sie wstawia informacje o wkladce do magazynu na jego okladce. Cena rowniez powinna byc czytelna. Co do wielkosci fontow - najwieksza nazwa eventu, pozniej artysci, a najmniejszym date, miejsce i cene.
Tlo powinno byc pasujace do tematu ale czytelne - starales sie ale nie tedy droga, gdyz nie zachowales czytelnosci. Nalezaloby tez zadbac o odpowiednia kolorystyke - sprobuj korzystac z palet kolorow.
No i chyba narazie tyle starczy Mrugnięcie
Zapisane

Dorwać mnie można na:
krzywy393
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

krzywy393


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.12.2009, 15:55:22 »

Ok zrehabilitowałeś się Chichot Ale tło nie jest nawet wcale najgorsze, ponieważ chodziło mi o efekt Pac Mana (wiecie tam labirynty takie) Chichot Dobra nie poddam sie i coś bedę kminił jeszcze

Pozdrawiam
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19.12.2009, 16:11:29 »

Dziadostwo d: byś chociaż zrobił kontur na literach, aby było cokolwiek widać d:
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 19.12.2009, 20:38:41 »

Solly

Jak zawsze...

Nie ma za co.
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.12.2009, 05:23:54 »

Ok zrehabilitowałeś się Chichot Ale tło nie jest nawet wcale najgorsze, ponieważ chodziło mi o efekt Pac Mana (wiecie tam labirynty takie) Chichot Dobra nie poddam sie i coś bedę kminił jeszcze

Pozdrawiam
To trzeba bylo gebe pacmana albo cos w ten desen a nie takie tlo czlowieku ogarnij sie bo gadasz jakby efekt pacmana byl efektem motyla (noga). Wez soobie wymysl jakas inna nazwe eventu i wtedy zobaczysz ze syf w tle zawsze bedzie syfem i bedzie odpychal od przeczytania tresci.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 28.12.2009, 15:55:32 »

Zainstaluj sobie Pac Mana demo Chichot  zrób screen'a i trochę go dostosuj do barwy tekstu. Możesz go wybladzić i takie tam.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Mój pierwszy ala Plakat :)
Skocz do: