Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Pierwsze kroki za płoty w klimatach Postapokalipsy
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pierwsze kroki za płoty w klimatach Postapokalipsy  (Przeczytany 2270 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Holden
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


Are you Threating me? xD


Zobacz profil WWW
« : 30.06.2009, 02:43:44 »

Są to dwie prace (a w zasadzie 1,5 ~~) do których znalazłem inspiracje, wstępnie chciałem zrobić coś realistycznego a wyszło o 360 stopni inaczej, tak czy siak postanowiłem stworzyć ten temat bo są to pierwsze moje prace, które zaczynają mi się podobać i warto by było ostro dostać po tyłku za wpadki ;p

Miniaturki:





W ramach samo krytyki, o ile w pierwszej pracy razi pewna pustka (trudno mi było znaleźć coś co by dobrze się wkomponowało) to w drugiej razi pewna sztuczność (przedni koło samochodu, którego brakuje wyszło trochę sztucznie). Tak czy siak czekam na wasze komentarze.
Zapisane

sajlenc
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika

sajlenc

począteczki :D


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.06.2009, 09:27:38 »

podoba mi się tylko jak sam oceniłeś te przednie koła i ta grafika na aucie mi się nie podoba 9/10 wg mnie
Zapisane

Battlefist
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.06.2009, 09:34:00 »

Druga praca lepsza ale:
a) rzeczywiscie przod samochodu wyszedl bardzo sztucznie - sprobuj go pocieniowac troche
b) dziwnie wyszla chmura tuz nad samochodem; w pierwszej chwili myslalem, ze to pekniecie w scianie Mrugnięcie
Zapisane
jadziex_21
Gość
« Odpowiedz #3 : 30.06.2009, 11:11:03 »

A może spróbuj dać cień pod ten samochód, bo teraz to wygląda jakby sobie tak wisiał w powietrzu  Mrugnięcie
Zapisane
Holden
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


Are you Threating me? xD


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 30.06.2009, 12:43:52 »

Okej spróbowałem zrobić cień (jest to trudniejsze niż myślałem ;p) ale jak na pierwszy raz nie wyszło chyba aż tak źle... wszystko rozbija się o to koło hmm

Zapisane

Battlefist
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.06.2009, 12:56:55 »

Jest jeszcze problem swiatla padajacego na samochod. Przy poczatku przednich drzwi (kierowcy) cien znika i zaczyna sie miejsce oswietlone.
Troche to dziwnie wyglada, sam nie wiem...
Zapisane
jadziex_21
Gość
« Odpowiedz #6 : 30.06.2009, 13:19:24 »

Jest jeszcze problem swiatla padajacego na samochod. Przy poczatku przednich drzwi (kierowcy) cien znika i zaczyna sie miejsce oswietlone.
Troche to dziwnie wyglada, sam nie wiem...

Masz rację. Światło jest tak jakby z tyłu, a samochód jest oświetlony z boku.
Zapisane
Holden
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


Are you Threating me? xD


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 01.07.2009, 01:50:06 »

Hmm ten efekt powstał trochę przez przypadek, na zdjęciu którego użyłem światło padało na bok samochodu i w zasadzie przez przypadek (a może podświadomość) tak go umieściłem w obrazku że zgrał się z jaśniejszą częścią tła, może dodanie trochę światła coś zmieni, tutaj zapodaje pewną próbę, ale szczerze mówiąc pierwszy raz robię takie rzeczy i to jest pełen eksperyment Język



Edit: chyba nie wyszło to jednak za dobrze.
« Ostatnia zmiana: 01.07.2009, 02:35:53 wysłane przez Holden » Zapisane

jadziex_21
Gość
« Odpowiedz #8 : 01.07.2009, 10:59:15 »

A jakbyś spróbował po prostu przyciemnić to światło padające na samochód? Więcej pomysłów nie mam  Uśmiech
Zapisane
Holden
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika


Are you Threating me? xD


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 02.07.2009, 14:01:31 »

Problem w zasadzie jest w oryginalnym zdjęciu które było robione o zachodzie słońca i promienie padają tak a nie inaczej (może odpowiednia edycja przed zabawą z kolorami dało by pożądany efekt - niestety nie mogę znaleźć pliku xcf ;p).

Generalnie to w zdjęciach samochodów występuje problem padania słońca na samochód, szczególnie jak ten jest czysty to np na masce obija się całe niebo jak na zdjęciu tego malucha, jest jakiś skuteczny sposób by sobie z tym poradzić tzn zniwelować takie oświetlenie?
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Pierwsze kroki za płoty w klimatach Postapokalipsy
Skocz do: