Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Debata na temat ramek w pracach ...
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Debata na temat ramek w pracach ...  (Przeczytany 5044 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« : 10.04.2007, 08:52:24 »

Chciałbym przenieść debatę na temat ramek z Galerii Laserdenca aby nie posądzono nas o SPAM.

P.S.
Skopiuję przebieg tej o to debaty, aby miano pojęcie o czym dyskutujemy. Podmiotem kłótni jest ta oto sygnatura, a dokładniej jej ramka:



Przebieg debaty:

popieram przedmówcę że lepsza by była sama z boku a ja nawet bym dał jedną grubszą z boku i drugą cieńszą w drugim boku (żem nagmatwał Język)

eee, nastały czasy szybkiego rozwoju technologicznego największych mocarstw światowych takich jak USA, Rosja, Chiny itd. więc czemu i ramki nie mogą być poddane takiemu rozwojowi, ramka też chce być zauważana, nie być ciągle z boku, myślę, że przekonałem Was swoją opinią

prof. dr. hab. Laserdance- expert do spraw rozwoju, anatomii i dyskryminacji ramek

prof. dr. habilitowany, a zdanie od eee zaczyna Uśmiech

ok to ja też spróbuję coś sklecić xD

Ramki lubia byc zauważane, zgodzę się z przedmówca, ale nie wszystkie. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że jej prawa (ramki) są pogwałcane! Ta ramka nie powinna być tak mocno nałożona na tą sygnaturkę, iż biedna czuje się przez tą sygnaturke wykorzystana. Nie pozwólmy sygnaturkom panować nad ramkami! Mam nadzieję, że uda się doktorowi opanować tą chorą sytuację.

                                                                  Z wyrazami szacunku działacz Ramkitas Polska Leopold Kulosław Ramkiewicz

Niestety nie mogę się zgodzić z pańską opinią, na pierwszy rzut oka widać, że większość ramek lubi dominację, może porównanie do kobiet nie jest zbyt dla nich miłe, lecz trafne. Ta właśnie ramka ma w sobie chęć dominacji, co dodatkowo podkreśla render. Tak, podkreśla...Smoker znaczy "palacz". A palenie to zło tego świata, największe. Ramka ta chce to zniszczyć. Spójrzmy chociażby na jej kolor, czarny. Czarny oznacza śmierć papierosów! Grubość także idealnie podkreśla jej zamiary. Chce połknąć papierosa. A jak w tej sytuacji spisałaby się ramka 1px? Odpowiedź jest prosta- nijak. Papieros pokonałby ją samą masą. Masa ma wpływ jak wiemy na siłę grawitacji, co doskonale potwierdza fakt, że ów papieros zostanie przyciągnięty do ramki tak mocno, że rozbije się o nią tak jak kilkanaście lat temu pewna kometa o Jowisza. Zainteresowanych odsyłam do mojej nowej książki- "Nie bójmy się kosmosu" wydanej przez PWN i podpisanej przez prezesa MENSY Polska. Myślę, że tak długie, dokładne i skrupulatne wyjaśnienie pojmie nawet muchomorek.

prof. dr hab. Laserdance- politolog, fizyk naczelny ośrodka w Toruniu, astronom, pisarz-noblista, posiadacz IQ 235, w wolnych chwilach zbiera grzyby

Niestety ja także nie mogę się zgodzić z pańska opinią. Dlaczego? Ramki są istotami niezwykle wrażliwymi, muchy (nie mylić z muchomorkiem) by nie skrzywdziły. One nie cierpia wojen i walk, więc dlaczego miały by walczyć z tymi paskudztwami (papierosami)? Nawet jesli jakaś ramka próbowała by się zmierzyć z tymi wytworami szatana (666), to z pewnością nie chciała by się znaleźć na papierosie - przeciez ramki nie są warzywami i czują ból! To dowodzi o notorycznym pogwałcaniu praw ramek. Myślę, że moje wypociny, które zrozumiałby nawet niejaki Żwirek z Bogdańca zmienią pańskie zdanie na ten temat.

Z wyrażami szacunku wybitny działacz Ramkitas Polska, zastępca Ojca Dyrektora Leopold Kulosław Ramkiewicz (posiadacz IQ 236 - haha).

Z przykrością muszę stwierdzić, że jest pan w błędzie, przez co pana IQ spada o 2 punkty, ale to nieważne. Ramki wcale nie są wrażliwe, chociaż może na takie wyglądają, ale pozory mylą. Przykładem może być znana nam dobrze (nie tylko z legend ludowych) ramka filmówka. Tak- filmówka. Dla niewiedzących- pasek u góry i u dołu sygny. Jak sama nazwa wskazuje, kojarzymy ją z filmem. Oczywiście nazwa jest potoczna, lecz społeczeństwo ma duże wyczucie w takich sprawach. Wróćmy jednak do filmu, bo nawet ja się mogę zgubić w swoich dokładnych opiniach. Filmy przeszywa brutalność, erotyka i nijak im do tak pięknej ludzkiej cechy jaką jest wrażliwość. Oczywiście są takie filmy jak przyrodnicze, czy naukowe, ale i tam dwie pszczółki robią trzecią, czy piorun uderza w człowieka. To są filmy dla dorosłych albo nawet i dla Boga. Zero w nich wrażliwości, prawdziwej miłości (nie mylić z seksem), która powoli zanika. Dam jeszcze jeden przykład zanikania uczuć. Świat niedługo zostanie opanowany przez bezuczuciowe roboty. I co wtedy z nami będzie. Każdy będzie się bał za przeproszeniem o swój tyłek i nie będzie czasu na uczucia.
Zajmijmy się teraz dogłębną analizą kolejnej ramki- jednopikselówki. Jej wymiary mogą wskazywać na wielką delikatność, ale nie dajmy się zmylić. Ktoś, kto wymyślił nazwę jednopikselówka popisał się inteligencją niedużo mniejszą niż moja. Bowiem wysłuchując słowo "jednopikselówka"  w mowie odwrotnej słyszymy nic innego jak "Rydzyk". Kto nie wierzy, może sam zrobić eksperyment. A gdzie tutaj naszemu ojczulkowi do wrażliwości, miłości, no chyba, że w stosunku do pieniędzy, ale GIMP, program wspaniały, jest za darmo. I tutaj dochodzimy do tego, że i z wytworem szatana jakim jest Radio Maryja mogą skutecznie walczyć.
Na koniec małe sprostowanie: żadne prawa ramek nie zostały pogwałcone.

prof. dr hab. Laserdance- znawca kodeksu praw i obowiązków ramek, expert w dziedzinie ramkologii, badacz mowy odwrotnej, grafik TVNu


widziałem na innym forum bardzo podobna ale to bardzo podobna sygne (nie identyczna) wiem ze tamten koleś robił swoja w Photoshopie, niewiem co o tym sądzić...
chciałbym dowiedzieć na czym sie wzorował autor ;]

słucham Cię kolego? jakiś kompleks, możeś za dużo systemów dekoracyjnych a la powtórzenie się naoglądał? polecam łóżko i cztery ściany, czasami leczy kaca jak nic na tym świecie

prof. dr hab. Laserdance- dekorator wnętrz, pracownik izby wytrzeźwień, samowystarczalny, spamer Uśmiech (dop. Kulok)

Otóż, drogi Watsonie (tfu, Laserdance) myslę, że doszliśmy do pewnego kompromisu, otóż ustalilismy, że tak naprawdę nikt nie ma racji, tylko ś.p. Kukabura (powieszony na drzewie), który poświęcił, większość swojego życia jako bot kanału irc gimpuj.info, proponuję w tym momencie odetchnąć trochę, pogodzić się oraz odczekać w milczeniu minute ku chwale tego wspaniałego bota. Zakończmy tą kłótnię, pogódźmy się jak Muchomorek ze Żwirkiem, jak Kiler z Rybą, jak Lala z Po, jak Osama z Bushem, cieszmy się każdą minutą swojego nędznego życia!


Z wyrażami szacunku wybitny działacz Ramkitas Polska, zastępca Ojca Dyrektora,  Leopold Kulosław Ramkiewicz (sprzedam tanio kosiarke 225 zł - http://www.kosiarka-poldka.allegro.pl).

Tak, szacunek i zgoda w dzisiejszych czasach to podstawa, bo bez przyjaciół Smutny no, ale niektórzy są samowystarczalni Uśmiech
tą puentą pozwolę sobie zakończyć wypowiedź

prof. dr hab. Laserdance- samowystarczalny, kosiarka mu zbędna

Ja uważam, iż ramki nie są integralną częścią sygnatury, czy renderu. Ramki powinny być wolne i cieszyć się nią. Powinny emanować niezliczonymi kolorami oraz abstrakcją. W dzisiejszych czasach ramki są tylko linią oznaczającą kiedy masz przestać malować. W zamierzchłych czasach ramki były wręcz czczone niczym bogowie. Teraz ich rola stała się zerowa(albo jednopikselowa). Ramki nie chcą wojen, nie chcą delikatności, one chcą wolności!

Prof. mag. Freddy Kruger; obrońca praw ramek, wybitny filozof i fizjolog, pisarz bestselera "Ziemia-płaski pępek świata", czołowy działacz podziemia ramek pseudonim Ramstain (IQ nie będę straszył)

Nie mogę się zgodzić. Fakt, że ramka, jeśli uważana by była za obraz, przedstawiałaby najczęściej coś innego niż sygnatura, ale w końcu musimy spojrzeć na wymiary. I co? Dokładnie otacza sygnatura, przynajmniej w przypadku jednopikselowej. Zawsze zamyka sygnaturę w jakiś określony sposób. Poza tym można to co napisałeś, bo pisałeś także o zamierzchłych czasach, porównać do okopu jakiegoś tam grodu. Jeśli nie byłby jego częścią- byłby 100m nad ziemią i krótko mówiąc gówno by dał. Jeśli zaś byłby "ramką" przypominającą miasto (tutaj porównanie do ramek rozjaśnianych, ale przypominających sygnaturę), po prostu jego siła byłaby zerowa. Tą dogłębną analizą obaliłem już wszystkie mity, dziękuję za uwagę.

prof. dr hab. Laserdance- ekspert PWN do spraw wulgarności wyrazów, szef komisji orzekającej słowo gówno niewulgarnym, napisał pierwszy słownik wyrazów obcych, University of Miami

Muszę się wtrącić do dyskusji w/w prof. itp. A więc wyróżniamy kilka rodzajów ramek: ramka zwyczajna (1 px - lówka), ramka filmówka (wspomniana wcześniej), następna to potocznie mówiąc ramki abstrakcyjne, tzn. Jedna "gruba" z jednej strony pracy, jedna "gruba" i jedna cienka po obydwóch stronach pracy oraz w/w ramka "od papierosów". Każda z nich ma swoje poglądy, potrzeby oraz swoją duszę. Weźmy na pierwszy ogień ramkę 1px - lówkę. Nadaje się ona idealnie do prac z renderami anime/manga. Nie lubi na siebie zwracać uwagi i idealnie "podkreśla" piękno prac twórców mangi/anime. Filmówkę natomiast używa się z renderami postaci realistycznych lub kojarzących się z kinem, telewizją, teatrem itp. One są jako znak "!" w pracach, PRZYPOMINAJ! nam o pochodzeniu rendera/stocka. Ostatnim punktem mojej wypowiedzi są ramki abstrakcyjne. Zaczęto ich używać w pracach "prostych" w tzw. minimalistycznych po to by kontrastowały z ubogością tła/rendera/stocka. Powinny być one stanowcze, nie tylko w czarnym kolorze, jednak w w/w pracy o "palaczach" jest błędnie użyta forma ramki abstrakcyjnej, twórca zbyt mocno przesadził z "grubością", która zakrywa całą pracę i jest ona dyskryminowana. Porównam to do przejawu dyskryminacji w społeczeństwie ludzkim. Na początkach naszej cywilizacji aż do początków XX wieku, płeć męska dominowała jednak z powodu kilku kobiet w XX wieku tzw. feministek kobiety powoli zaczęły przejmować role płci męskiej. Lecz one były mądrzejsze i powiedziały (wmówiły) że jest to równouprawnienie. Mam nadzieję, że wszyscy wyciągnęli wnioski z tej historyjki. Chciałbym podziękować za wysłuchanie i pozwolenie wygłoszenia mojego słowa w tych czasach zwanymi czasami "równouprawnienia".

prof. dr hab. Sheep - pracownik na Uniwersytecie Jagielońskim na stanowisku woźnego, stolarz i murarz (poszukuje pracowników na budowę, tel. kontaktowy: 0700880965)

Przypis autora przemówienia:
W historyjce płeć męska to sygnaturki, natomiast kobiety to ramki.

Nie mogę się zgodzić. Grubość nie jest wcale przesadzona. Ramki nie mogą być dyskryminowane, prześladowane etc. Natomiast wątek innych ramek omówiłeś pan prawie idealnie. Uważam iż nie ma potrzeby się tutaj rozpisywać.

prof. dr hab. Laserdance- rockman, lekarz bezłapówkowy

Dziękuję, że zgodził się pan ze mną co do 2 kwestii jednak w 3 nadal utrzymuję że ramka POWINNA być cieńsza o 2-3 px

prof. dr hab. Sheep - szukam pracowników na budowę (tel. kontaktowy: 0700880965)

Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.04.2007, 10:49:47 »

Proponowałbym przesunąć debatę do HydeParku gdyż tą dyskusję należy traktowac z przymrużeniem (czy tam zamuleniem) oka Uśmiech

Należy uwzględnić też głos Freddiego Krugera:P
Zapisane
ubivbehwbcvjh
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 182
Galeria Użytkownika

ubivbehwbcvjh


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.04.2007, 11:01:45 »

Ja proponowałbym zostawić debatę w moim temacie, gdyż otacza go ona dobrą aurą, atmosfera staje się cieplejsza, można uciec od obowiązków codzienności (czyt. oceniania prac).

prof. dr hab. Laserdance- autor książki "Aura między ludźmi płci przeciwnej", wykładowca Hamline University
Zapisane

Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.04.2007, 12:15:36 »

A więc są tutaj 3 głosy. Pójdźmy za przykładem mojego mistrza Ferdynanta Kiepskiego i zorganizujmy ogólnopolskie referendum gdzie debata ma być odbywana.

prof. dr hab. Sheep - stosunki między-płciowe, autor książki: "Seks jest dobry"
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Freddy Kruger
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 414
Galeria Użytkownika


Gimpowid


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.04.2007, 12:20:55 »

Osobiście mojej skromnej osobie nie przeszkadza ani w tym temacie ani w temacie pana Laserdancea. Jedak Hydepark byłby najlepszy do tego typu potyczek słownych.

Prof. mag. Freddy Kruger; twórca zestawu edukacyjnego "Seks i ty"(do zestawu nie dołączone są baterie i pompka)
Zapisane

jokerwader
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 130
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.04.2007, 07:53:19 »

Ja zaś uważam, że całą przeprowadzoną debatę należy umieścić w miejscu "wszechlenstwu" widocznym. Są tu ciekawe spostrzeżenia, które mogą pomóc "małym gilbertusiom" w doborze "tego co dla renderków najlepsze",
Zapisane

Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 25.04.2007, 08:14:47 »

Drodzy panowie! Każda ramka ma prawo do ochrony rozmiaru od narodzin [czyt. od wygimpowania] do naturalnej śmierci [czyt. wywaleniem jej z komputera autora i serwisów typu imageshack.us]. Można iść za ideologią inżyniera Krzysztofa Kononowicza i zrezygnować ze wszystko - nie będzie się o co kłócić. Każdy autor ma prawo wybrać sobie taką ramkę, jaka mu odpowiada. I może go, za przeproszeniem  :Uśmiech "ch** go obchodzić opinia innych". Oczywiście nie odpowiednie jest zrobienie ramki na pół sygnatury. Zobaczmy co powie głos mas.

Prof. dr hab. Ra-v   autor książki i tutoriala "Twoja sygnatura"[kup teraz a otrzymasz pakiet brushy w prezencie]
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Debata na temat ramek w pracach ...
Skocz do: