Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rysunek  (Przeczytany 15070 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dadon08
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika


Wrócił Król


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 20.08.2009, 12:46:57 »

Na deviantart'cie jest pełno tutoriali. Nawet takie proste, ale bardzo przydatne. Sam czytając takiego tutka nauczyłem się fajnie rysować włosy. Jak znajdę to podrzuce.
Zapisane

HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 31.10.2009, 15:31:37 »

Jak chcecie się podzielić/skorzystać z wszelkich materiałów pomocniczych przy rysowaniu/digital paintingu to zapraszam tutaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,35295.0.html
Jeśli miejsce na to jest tutaj, to usuńcie tamten temat Uśmiech Mimo to... tejk e luk
Zapisane
aris
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 47
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 01.11.2009, 13:17:11 »

"Anatomia dla artystów fantasty" Glenn Fabry ciekawa książka pokazująca różne postacie fantasty od czarodziejek, aż po muskularnych herosów, goblinów i innych człekokształtnych  stworzeń. Również pokazuje nam jak narysować mimikę przy twarzach, układ mięśni itp.

"Rysunek dla początkujących" Francisco Asensio Cerver również ciekawa książka ucząca nas rysowania bardziej martwej natury, krajobrazów oraz perspektywy.
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 01.11.2009, 16:58:27 »

Ja tam rysyję od dawna, zbytnio mi to tak rewlacyjnie nie wychodzi ale rysuję... Czasem jak się ma natchnienie fajnie se pomazać Chichot.
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 01.11.2009, 18:59:23 »

"Anatomia dla artystów fantasty" Glenn Fabry
Też ją mam i muszę się zgodzić, że książka jest bardzo dobra. Poza tym polecam inne tego wydawnictwa - Lekcje rysowania i malowania fantasy i Fantasy bestie. Ta druga jest raczej dla bardziej zaawansowanych, nie tłumaczy właściwie nic od podstaw ale pokazuje ciekawe techniki przydatne przy kreowaniu fantastycznych stworów. Pierwsza jest świetna dla każdego, oprócz rysowania i malowania zawiera też rozdziały o grafice komputerowej, poza tym przy każdym temacie podano po kilka ciekawych ćwiczeń, które warto przerobić.
Zapisane

HasiuK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 143
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 01.11.2009, 19:42:00 »

Ja to rysuję maniakalnie od jakiegoś roku, wcześniej też rysowałem, ale nie tak często. Kupiłem sobie zestaw odpowiednich narzędzi i dodatkowych bajerów (tak, do rysowania) i kilogram makulatury i mam zajęcia na deszczowe popołudnia
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=51731 - Michael Jackson  Język
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 04.11.2009, 14:53:15 »

Cóż... Osobiście posiadam książkę "Kurs rysowania postaci" autorstwa Christophera Harta. Niby podstawy, ale poruszają w ciekawy sposób kwestie mimiki, dłoni itp, które ponoć należą do najtrudniejszych jeśli chodzi o narysowanie układu mięśni itp.

Reszta to już własna inwencja twórcza by stworzyć herosa, czy innego potwora, bo będziemy wstanie wyobrazić układ poszczególnych mięśni Uśmiech Sam spędzam z tą książką wolne chwile bazgrząc ołówkiem i węglem i powiem - nie żałuję i szczerze mogę tą książkę polecić Uśmiech

http://www.empik.com/kurs-rysowania-postaci-ksiazka,prod3090024,p
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 04.11.2009, 18:51:26 »

"Kurs rysowania postaci" autorstwa Christophera Harta
Ja bym tę książkę odradził osobą chcącym nauczyć się przede wszystkim realistycznego rysowania postaci. Autor pokazuje tu jak rysować ludzi w stylu typowym dla amerykańskich komiksów, książka ma za to jedną dość dużą zaletę - przekazuje w dobry sposób podstawy anatomicznie.
Mi osobiście nie przypadła do gustu. 
Rysunek zrobiony żywcem według "tutoriala" z tego podręcznika.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 04.11.2009, 19:05:49 »

"Kurs rysowania postaci" autorstwa Christophera Harta
Ja bym tę książkę odradził osobą chcącym nauczyć się przede wszystkim realistycznego rysowania postaci. Autor pokazuje tu jak rysować ludzi w stylu typowym dla amerykańskich komiksów, książka ma za to jedną dość dużą zaletę - przekazuje w dobry sposób podstawy anatomicznie.
Mi osobiście nie przypadła do gustu.  
Rysunek zrobiony żywcem według "tutoriala" z tego podręcznika.

I o to też chodzi. Potem można się poduczyć obserwując zdjęcia itp i dokładając nasze obserwacje do zdobytych doświadczeń. Mi akurat taki styl odpowiada i nawet narysowałem jedną mroczną elfkę i to nie w stylu amerykańskim, ale nauczenie się anatomii - książka ułatwiła tą sprawę.

Inaczej mówiąc - kwestia gustu i kto jak podchodzi do takich rzeczy. Po prostu dałem taką propozycję od siebie a każdy wybierze coś dla siebie Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 06.11.2009, 16:01:52 wysłane przez Dobrotek » Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 04.11.2009, 19:10:05 »

No dokładanie - ja tylko stwierdziłem, że mi się nie podoba. Uśmiech
Po prostu uważam, że lepiej jest najpierw nauczyć się rysować klasycznie, a dopiero potem bawić się w komiksy i takie tam.
Zapisane

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Rysunek
Skocz do: