Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Jak myślisz - forum staje sę nudniejsze?
Tak - 26 (63.4%)
Nie - 5 (12.2%)
Obojętne mi to, nie dłguo odejde - 6 (14.6%)
Nieeee wiem - 4 (9.8%)
Głosów w sumie: 32

Strony: 1 [2] 3 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zastój na forum  (Przeczytany 12374 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
muka[SpC]
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 131
Galeria Użytkownika


.: Molestant :.


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 15.05.2009, 16:52:37 »

Mnie wkurza to, że np. w galerii jakiś newbie zakłada temat, wrzuca 2-3 beznadziejne prace a na następny dzień ma 3 strony komentarzy. A np. ja i wiele innych osób które coś już więcej umieją z tego co widzę zakłada sobie galerie i ma w nim parę komentarzy.. Więc coś jest nie tak jeśli ludzie komentują galerie gdzie parce są na poziomie 0 zamiast w tych lepszych.. Ja żeby ktoś u mnie wstawił komentarz muszę cały czas bump'ować.. Co ludzie się boją oceniać tych lepszych? tylko wpisywać durne komentarze typu 'rób tuty, ćwicz' tym gorszym? Owszem galeria jest miejscem gdzie się ocenia, ale chyba coś jest nie tak..

Tyle ode mnie.
pzdr.

Ziomioslaw: to chyba raczej przypadek. Ludzie wchodzą na forum i widzą nowe prace na dole ekranu, to wchodzą i dodają swoje 3 grosze. W każdym razie trochę przekolorowujesz.

« Ostatnia zmiana: 16.05.2009, 18:48:08 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 15.05.2009, 17:21:42 »

Moich prac nikt nie ocenia... Tak jakby nie miały błędów.
Zapisane

K-ja
Gość
« Odpowiedz #16 : 15.05.2009, 17:36:02 »

U mnie komenty w stylu "nie lubię dużych sygn"...
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 15.05.2009, 17:55:17 »

U mnie komenty w stylu "nie lubię dużych sygn"...

jest to rada żebyś nie robiła dużych sygnaturek
Zapisane

muka[SpC]
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 131
Galeria Użytkownika


.: Molestant :.


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 15.05.2009, 18:17:18 »

Z tego co widzę regularne komentarze wystawiane są u: K-ja, Zdybek, Kuragon, Paul,       Bizzar, PIL3J, EN.
hmm ciekawe czemu?? Bo pewnie mają xxxx punktów reputacji i są znani...
A teraz, na forum jest 25 918 użytkowników którzy w dziale 'galeria' napisali 45 stron tematów. Na stronę jest wyświetlane 20 tematów co daje ok. 900 tematów. Z tego co wynika 7 z nich jest tylko odwiedzane... Mnie ta statystyka osobiście przeraziła.  Płacz
Teraz dam przykład co chyba najbardziej mnie boli; http://www.gimpuj.info/index.php/topic,24647.0.html
Jak widać poziom sygnatur jest na bardzo niskim poziomie a jednak w temacie jest 53 komentarze! Tutaj następny przykład.. http://www.gimpuj.info/index.php/topic,27884.0.html
To z jakiej racji np. u wiktora jest tylko 39 komentarzy? (http://www.gimpuj.info/index.php/topic,15260.0.html)
Ja myślę, że z tego działu stał się jeden wielki offtop...
Zapisane

.
K-ja
Gość
« Odpowiedz #19 : 15.05.2009, 19:03:03 »

Haha, dobry żart. Po pierwsze- nie jestem znana, po drugie- od niedawna mam reputację na plusie... Forum odwiedza teraz może 50 użytkowników, w tym 20 cośtam pisze. Po trzecie- w mojej galerii nie ma dawno komentarzy a same oceny, a w temacie z sygnami piszą dlatego, że parę razy wrzucam jeden post lub spamuję na gg ;p. Po czwarte- w tych tematach ze słabymi sygnami jest głównie spam ;p. A po piąte- po prostu ciężko komuś słabemu oceniać prace kogoś o niebo lepszego.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 15.05.2009, 19:07:57 »

No to co ja teraz mam K-ja zrobić?
Zapisane

muka[SpC]
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 131
Galeria Użytkownika


.: Molestant :.


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 15.05.2009, 20:45:06 »

K-ja jeśli Cię uraziłem to przepraszam Uśmiech 2 a co do spamu to się zgodzę, jeden wielki offtop!!
Zapisane

.
Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 15.05.2009, 20:52:55 »

muka[SpC], K-ja - ale mnie rozśmieszyliście narzekaniem, że tematy z gorszymi pracami mają więcej komentarzy. Słabsze sygnatury potrzebują więcej krytyki, ocen, żeby też robiący je trochę się podszkolił. Na następny raz ruszcie dyńką.
Zapisane
muka[SpC]
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 131
Galeria Użytkownika


.: Molestant :.


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 15.05.2009, 21:04:14 »

muka[SpC], K-ja - ale mnie rozśmieszyliście narzekaniem, że tematy z gorszymi pracami mają więcej komentarzy. Słabsze sygnatury potrzebują więcej krytyki, ocen, żeby też robiący je trochę się podszkolił. Na następny raz ruszcie dyńką.

tak prawda ale tam połowa postów to to samo czyli wielki spam typu 'widać postępy, rób tuty!'..
Zapisane

.
Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 15.05.2009, 21:59:17 »

To może podzielimy się na 2 obozy?
Weźcie jaj nie róbcie.
Słabsze prace mają więcej komentarzy, które są dopingiem, poradami itp.
Mocniejsze zostawiane są krytykom, którzy znają się na rzeczy.

A jeden problem - masa newbie, którzy chcą robić tutoriale, chociaż przeczytali ich góra 2.
KAŻDY z nas wie jak to było jak nic nie umiał w GIMP'ie. Niech porówna to z dniem dzisiejszym. I co? Progress? A jak. Teraz, że jest więcej chętnych to wykorzystajmy to i pomóżmy im, a nie zrezygnują z GIMP'a przez ostrą krytykę i niemiłe towarzystwo. Nie mówię, ze oni są święci. Możemy ich wychowywać. Ja się nauczyłem jednego - jak praca mi się nie podoba to kiego grzyba pokazywać ja innym.

Ceńmy nowych Użytkowników GIMP'a, bo dla nich jest to forum. Chcecie żeby przeszli na PS'a lub Corel'a?

I chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat.
Inwencja, czyli kreatywność. Mimo, że ktoś opanuje wszystkie umiejętności w GIMP'ie z tutów, każesz mu coś zrobić to to zrobi bez problemów. Ale jak ma sam coś wymyśleć? Wtedy wyskakują pytania gdzie napis itp. To tak jak z rajdowym kierowcom, który nie wie gdzie jechać. A wy macie duszę twórcy - plastyka. Dajcie im parę rad np. Nie łącz żółci i fioletu. Dawaj szersze sygny do większych postaci itp. Wtedy poziom prac się podniesie i zamiast naśmiewać się ze słabych chwalić będziecie dobre.

Tyle na moje. Bijcie.
Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 15.05.2009, 22:04:09 »

Moje prace mają sporo błędów jednak nikt mi ich nie wytypuje. Prace Paula są lepsze a częściej komentowane. No więc wytłumacz mi Joten8 czemu się tak dzieje?

Btw co myślicie o takich tabliczkach?

Zapisane

Bizzar
Emeryt

Reputacja: 16 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 160
Galeria Użytkownika


Lazy Sod


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 15.05.2009, 22:22:44 »

Moje prace mają sporo błędów jednak nikt mi ich nie wytypuje. Prace Paula są lepsze a częściej komentowane. No więc wytłumacz mi Joten8 czemu się tak dzieje?

No już nie narzekaj, bo Ci wytknąłem, w tej ostatniej.

Ja bym radził administracji coś zrobić z głosowaniem w bitwach, SoTWach itd., bo na razie jest tragedia.

Ziomioslaw: zdefinuj "tragedia".
« Ostatnia zmiana: 16.05.2009, 19:01:14 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 15.05.2009, 22:57:25 »


Jeśli forum ma żyć to przede wszystkim trzeba przestać odstraszać nowych, jak słusznie zauważył jacekl300 (chociaż z niektórzy z nich naprawdę potrafią człowieka dobić...).


Większość odstraszania wynika z chamstwa co niektórych użytkowników, którzy myślą, że są cwaniakami i wszystko im wolno, bo mają jakąś tam rangę na forum, właśnie z tego oto powodu zaczynam sporadycznie tutaj zaglądać i myślę, że jeszcze co najmniej kilku takich jak ja się znajdzie. Tak więc zejdźcie na ziemię, nie cwaniakujcie >>> Bizzar i zacznijcie inaczej postrzegać innych użytkowników, aczkolwiek prawdą jest, że niektórzy naprawdę dobijają swoimi pytaniami, ale trzeba spokojnie do tego podejść. Koniec, do niezobaczenia, przerzucam się na PS'a. A jeszcze jednym ciekawym aspektem, który chciałem poruszyć, ale wydało mi się to bez sensu, bo ktoś znowu by zakozaczył i usunął temat, jest usuwanie postów, które nie podobają się komuś tam, kto ma możliwość ich usunięcia. Bje bje..

Ziomioslaw: przechodzisz na PSa, bo czujesz się skrzywdzony na forum? Spoważniej!
Inna sprawa, że ma on nieco racji, prawda?


O tym właśnie mówię, WY 'myślicie', że macie rację, w wielu przypadkach tak nie jest.
Sam spoważniej, bo nie z tego powodu zmieniam program, widać, że nie bierzesz pod uwagę wszystkich aspektów tylko wybierasz jakieś słówko i próbujesz pokazać jaki to mądry jesteś.
« Ostatnia zmiana: 16.05.2009, 21:10:18 wysłane przez madafakamaker » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Zastój na forum
Skocz do: