Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315672 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #546 : 24.03.2012, 00:02:38 »

hehe nom Uśmiech repozytoria to piękna sprawa, szkoda, że Windowsiarze w życiu nie słyszeli o takiej instytucji (nooo teraz będą mieli sklep) kurdeee muszę wreszcie zrobić ten backup... (chce się pozbyć łubudubuntu na rzecz Debiana) ale weny nie mam... ach... zaraz zrobię Mrugnięcie

z ciekawości spytam do obsługi tej pięknej sprawy używasz apt-get czy aptitude? Chichot
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #547 : 24.03.2012, 09:52:10 »

apt-get moo  Mrugnięcie

Okej... ale jeśli już to wolałbym o: http://www.youtube.com/watch?v=wxl_KU-k9I0 Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 24.03.2012, 10:58:09 wysłane przez Myrevin » Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #548 : 24.03.2012, 10:42:26 »

A teraz grzecznie wracamy do tematu. Chcecie porozmawiać o wyższości jednego OS-a na drugim, czy o wyższości aptitude nad apt-get, to zapraszam do Hyde Parku.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #549 : 07.04.2012, 23:24:01 »

Muszę sprostować moje obawy co do zachowania się przyszłego interfejsu Gimpa.. Dokowanie okna narzędziowego, czy po prawej czy po lewej, leży w gestii użytkownika, czyli to jest mój ideał.
http://h9.abload.de/img/test-gimp2-7-6q9b2a.jpg
Dla kogoś kto by się na ten post natknął.. przybornik przed zadokowaniem jeśli będzie po lewej stronie głównego okna to wyląduje po lewej stronie. Odznaczamy tryb jedno okienkowy przenosimy przybornik na prawą stronę, zaznaczamy tryb jedno okienkowy ląduje po prawej i mam jak na zrzucie w linku. Czyli tak jak ja lubię.

No i muszę tu wspomnieć o narzędziu "klatka"... wyginanie obiektów(czy napisu  Cool ) mistrzowski pomysł od dawna brakujące narzędzie..Mrugnięcie no topik nie o tym. Niby o samym Gimpie też nie. No więc chyba tak trochę pod wpływem tego topiku zainstalowałem sobie wersję trial Photoshopa... nie wiem jak oni to sobie wyobrażają, ale już na drugi dzień  nie mogłem używać pędzli.. albo czegoś nie wiem, były tak jakby zadymione i nie dało się ich wybierać. No a coś około 1400 zł zapłacić by sobie po testować coś czego nie mam pojęcia czy będę w stanie używać.. no nie jestem Niemcem czy innym obywatelem, starej, zachodniej Europy. Tak że na temat Photoshopa obiektywnie nie jest mi dane, póki co, się wypowiedzieć. Wiem. można pirata, ale na taka kopię w razie jakiś hopsztosów też można zwalić winę, więc sobie podaruję.      

P.S. Jako długoletniego użyszkodnika tego programu lekko mnie irytuje że trzeba eksportować zamiast jak do tej pory zapisz jako i wpisać nazwę z rozszerzeniem, ale to pewno ukłon w stronę nowych potencjalnych zainteresowanych.. jakoś się do tego przyzwyczaję.   
« Ostatnia zmiana: 07.04.2012, 23:41:01 wysłane przez Myrevin » Zapisane
FockeWulf
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

FockeWulf


Zobacz profil
« Odpowiedz #550 : 10.10.2012, 20:51:12 »

Odświeżam wątek, mając nadzieję, że ktoś tu zajrzy. Mam do doświadczonych użytkowników zestawu Linux/GIMP pytanie: czy to normalne, że różnica w prędkości działania GIMPa i PS jest aż tak dramatyczna? Poniżej małe zestawienie, wynik testu, który zrobiłem dzisiaj. Filtry były wykonywane na tym samym pliku - 2848 x 4288 pikseli, 300dpi
System 1:
Intel C2D @ 2,1Ghz, 3Gb RAM, Ati Mobility Radeon HD 4300, Windows 7 64bit.
Adobe Photoshop CS6 64bit:
- gaussian blur: ok. 1s
- motion blur: ok. 1s
- lens flare: ok. 1s
- find edges: ok. 1s
właściwie, zamiast 1s, powinienem napisać "real time" - PS nakładał filtry od razu.

System 2:
AMD Phenom 2 X2 @ 3,1Ghz, 5Gb RAM, GeForce 9600GT, LinuxMint 13 Maya 64bit KDE
GIMP 2.8.2
- gaussian blur: 7s
- motion blur: 20s
- lens flare: 16s
- find edges: 10s
tu z kolei muszę dodać, że do uzyskania podobnego jak w PS-ie rozmycia w ruchu musiałem znacznie zwiększyć wartości (do 150px) co wydłużyło czas nakładania filtra do 1m 20s.

Pytanie za sto punktów brzmi: co jest grane? Tak już jest czy może ja mam coś źle z systemem? GIMP ładuje się normalnie czyli dość szybko, pracuje płynnie (bez jakichś zamuleń itp) choć już używanie pędzli powoduje zauważalnie większe opóźnienie niż w PS. Inkscape do demonów prędkości też nie należy, niemniej wektorów używam znacznie rzadziej. Niestety użytkownikiem Linuxa jestem zielonym i ciężko mi samodzielnie stwierdzić czy to normalne zachowanie softu.
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #551 : 10.10.2012, 21:50:35 »

Podaj jeszcze wymiary obrazu na którym pracujesz. Po drugie ustaw dla GIMP-a rozmiar cache kafli na 1/3 RAM-u, bo domyślnie wykorzystuje tylko 1GB, i sprawdź czy używane są wszystkie rdzenie procesora. Co jest grane? Photoshop kosztuje kilka tysięcy a GIMP to Open Source. Możesz wykonać to samo w obu programach, ale szybkość i automatyzowanie pewnych działań są raczej domeną Photoshopa.
Zapisane
FockeWulf
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

FockeWulf


Zobacz profil
« Odpowiedz #552 : 10.10.2012, 22:47:37 »

Rozmiar obrazu: 2848 x 4288 pikseli, 300dpi. Jeśli chodzi o cache kafli to kombinowałem z tym parametrem - obecnie mam na 3Gb (może za dużo?). Z tego co piszesz - ma tak być. Trudno, może z czasem zostanie to poprawione. Anyway - dzięki.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #553 : 09.01.2013, 19:49:44 »

Tylko w kwestii przekazania informacji:
Do legalnego (? czytaj:http://www.gimpuj.info/index.php/topic,277.msg275539.html#msg275539) pobrania Adobe Photoshop CS2 wersja 9.0 (i inne starsze programy Adobe)
http://www.adobe.com/downloads/cs2_downloads/index.html
ps. do moderatora: w przypadku potwierdzenia informacji Danyeru proszę usunąć link


* Adobe Photoshop CS2 w.9.0.png (133.43 KB, 995x804 - wyświetlony 436 razy.)
« Ostatnia zmiana: 09.01.2013, 20:55:17 wysłane przez MareroQ » Zapisane
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #554 : 09.01.2013, 20:01:47 »

Cytuj
Do legalnego (?)
wychodzi na to, że nie do legalnego.
Wystarczy śledzić temat.
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #555 : 09.01.2013, 20:05:22 »

Bardziej konkretnie ?
Uwierzyłem w zmiany w marketingu Adobe..
Podana strona istnieje od 2 dni ...
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #556 : 09.01.2013, 20:13:15 »

Nie ingliszam za dobrze: http://www.forbes.com/sites/adriankingsleyhughes/2013/01/07/download-adobe-cs2-applications-for-free/

Generalnie, aby legalnie korzystać z udostępnionych programów, należy posiadać licencję.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #557 : 09.01.2013, 20:20:48 »

Dan już wyjaśnił.
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #558 : 09.01.2013, 21:16:05 »

Dzięki za informacje.
Sugerowałem się inną interpretacją tej publikacji (uwolnienie starszych wersji dla zainteresowania zakupem wersji najnowszej). Przepraszam za małe zamieszanie w tej kwestii.
ps. Dla mnie GIMP zawsze był i jest ciekawszy od CS...
Zapisane
Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #559 : 12.01.2013, 23:41:00 »

Oczywistą sprawą jest, że pod względem użyteczności, jakości itd, pod wieloma względami góruje PS. Za Gimpem przede wszystkim przemawia cena, a właściwie jej brak, klika pluginów bardzo użytecznych itd. Ktoś się zaraz będzie kłócił, że GIMP jest lepszy bo to czy bo tamto, prawda jest taka, że PS jest bardzo wygodny (fakt, że brakuje tam paru rozwiązań co jedna ułatwiłoby pracę) i praca z nim jest dużo szybsza.

Po ~1,5roku używania GIMPa, i ~1,5+ roku używania PS, mogę jednogłośnie stwierdzić, że PS jest lepszy.
Zapisane
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: