Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315673 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #532 : 19.03.2012, 11:20:21 »

Zamykam się w temacie interfejsu do czasu wydania wersji finalnej. Powód..
http://h11.abload.de/img/zrut90k1b.jpg

Trafiłem taką wersję (niestety pod Windowsa) gdzie to jest dokładnie jak pragnę. Chichot I za innym obrazem nie muszę latać wzrokiem po pasku.    


IMHO, dyskusja na temat tego czy lepiej tak czy jak w PS... no jest bez sensu. Rzecz w tym by użytkownik miał wybór. Zacytowałem wypowiedź z jednego z portali, Gimp na braku takiej możliwości traci potencjalnych nowych użytkowników.    

Oczywiście jak tego nie będzie, dla mnie nie będzie powodem do rozstania się z tym programem, a pomarzyć każdemu wolno. Język
« Ostatnia zmiana: 19.03.2012, 11:32:04 wysłane przez Myrevin » Zapisane
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #533 : 23.03.2012, 01:33:01 »

Rzecz znowu tyczy się interfejsu.. ale jak już pisałem.. co by się z Gimpem nie działo nie zamierzam  go opuszczać, chyba że zacznie się żywić atramentem z mojej drukarki.  Zły  

Jestem Polakiem pełną gębą.. więc lubię narzekać. Język Na wstępie tego postu podkreślam.. że to co zrobię uważam za konstruktywną krytykę, nie tylko krytykę. No więc dziś szukałem czegoś w starych szpargałach.. z płytami cd.. natknąłem się na program graficzny, który kupiłem lata temu na jakimś bazarze. No ja wiem że tylko mnie to uderza..   Np;

Rzecz jasna radzę sobie bez zmiany tych ustawień.. wiedza.. że można inaczej czy w ogóle wiedza utrudnia życie. Mrugnięcie

 
Opcji tyle że zawrotu głowy dostaję.. a to tylko jedna końcówka pędzla, ale to nie trafiona uwaga, dziś to dla mnie nie problem w Gimpie.

I;

http://h9.abload.de/img/elastycznosc-interwej6wazl.jpg

Jak ktoś nie lubi tego przybornika z narzędziami może się pozbyć.
Natomiast dostęp do palety(oczywiście można ją kształtować, w Gimpie się tego nie da zrobić, trzeba utworzyć nową) docenią nieliczni.

A na koniec.. program pochodzi z 1999 roku.

Rodzi się pytanie, twórcy Gimpa, czy w ogóle Linuxa.. co robili przez te lata? Ja nie twierdzę że zasypywali gruszki w popiele. IMHO filozofia podejścia do potencjalnego użyszkodnika, sprawia że mają tak mały udział w rynku.Open office.. tez lata temu mial taki elastyczny interfejs..) Oczywiście jak już pisałem.. nic mi do twórców, którzy stworzyli naprawdę profesjonalny program graficzny, do tego za darmo. Doceniam, to. Tu nie mam wątpliwości.  

      

 
« Ostatnia zmiana: 24.03.2012, 12:32:19 wysłane przez Myrevin » Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #534 : 23.03.2012, 20:52:30 »

O interfejsie Chichot intefejs (2.6) jest taki jak Photoshopa na MACu (na pewno PSa CS2) Uśmiech podobno MAC to najzarąbistszy system w którym brakuje tylko miodu i orzeszków do pełnego szczęścia i harmonii Mrugnięcie

O szybkości prac
  a) Linuxa - Linux nie rozwija się powolnie, to twórcy oprogramowania nie pozwalają mu się rozwijać szybciej Uśmiech (to było o GNU/Linux), jądro IMHO rozwija się szybko, wystarczy sobie przejrzeć listy zmian z wersji na wersje i się powinno to zauważyć, tylko wg. mnie Lin powinien się wreszcie troszeczkę otworzyć na zamknięte standardy, takie jak DRM, wiem, że to nie podoba się zwolennikom wszędobylskiej otwartości, ale dlaczego mi który ma to gdzieś czy to jakieś zabezpieczenie czy nie odcina się możliwość wejścia np. na onet VOD tylko dlatego, że kilku panom się nie podoba filozofia tego rozwiązania?
  b) OOo a teraz właściwie Apache OpenOffice(ORACLE oddało nazwę i kod źródłowy fundacji Apache) dopiero od niedawna zostało ponownie być rozwijane, (IBM dorzucił jeszcze fundacji kod Lotusa) i właściwie teraz chyba tylko powinniśmy czekać, aż zostanie wydany Apache OpenOffice 4.0 Uśmiech

PS. co do LO IMHO LO to kloc, zamiast się spiąć i wziąć za porządne pisanie kodu, to produkują kaszę, w której są same błędy (na liście BUGów praktycznie nic się nie dzieje) do tego ten jego ciężar... IMHO powinni wreszcie powinni zrezygnować z JAVY na rzecz np. Pythona, bo z przyjemnej aplikacyjki powoli robi się taki powolny Dinozaur

PS2. Ja czekam, aż trochę się rozwinie Caligra Suite - wydaje się być dużo ciekawsza niż LO Uśmiech
  c) GIMP - GIMP mi się wydaje, że zwalnia z rozwojem... przestaje nadążać, to kurczowe trzymanie się reguły KISS robi wrażenie, że jest to program dla Spartan którzy mają na wszystko czas... Niektóre moduły takie jak GAP, resynthesizer, czy GMIC IMHO powinny być zintegrowane na stałe z GIMPem

To są takie moje przemyślenia na temat FLOSSowego oprogramowania, rozumiem, że bez $ ciężko jest cokolwiek zrobić, ale nie miałbym np. nic przeciwko, jeżeli np. GIMP, LO czy nawet Linux można było kupić jak gry indie (coś jak Humble Bundle), jeśli by to miało przyspieszyć prace nad aplikacją, to nawet byłbym w stanie z moim miernym budżetem jako Gimnazjalisty wyłożyć te parę złociszy na dobry cel Uśmiech
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #535 : 23.03.2012, 21:25:35 »

Powtórzę, nie mam do czynienia z PS, czy z Mackinoschem, jest za drogi. Używam iTunes pod Windowsem do obsługi telefonu i temu programowi nic zarzucić nie mogę. Faktem też jest to że różne systemy operacyjne próbują naśladować rozwiązania Steva Jobsa. Dla niezorientowanych, to jemu zawdzięczacie myszkę. Mrugnięcie Rzecz jasna tą komputerową, to On ją wymyślił.

  
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #536 : 23.03.2012, 21:34:44 »

Chciałeś powiedzieć on ją zareklamował Uśmiech (wizje samej mychy może miał, ale podobno kiepski z niego był elektronik Uśmiech, apple i apple 2 też nie było było jego dziełem, tylko jego kolegi (później razem założyli firmę) - nazwisko mi ućkło)
Ja też maca nie używam i jakoś nie mam na to musu Język komputery które myślą za usera to złe komputery Uśmiech dlatego uczę się Linucha, chce mieć pełną kontrolę nad kompem

A o tym Interfejsie to przeczytałem gdzieś Uśmiech potem popatrzyłem na google images i tak było (wiem, że to marne źródła, ale cóż Uśmiech )
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #537 : 23.03.2012, 22:10:35 »

Tym jego kolegą był Polak z pochodzenia. ;)Firmę założyli dosłownie w garażu.. ale, ale jak kogoś to interesuje google się kłania.  Reklamował czy nie, faktem jest że dzięki niemu kładziemy na tym rękę.  Cool To jest fakt, wszystko inne to już gdybanologia.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #538 : 23.03.2012, 22:21:56 »

Ano gdybanie, a że polak to wiedziałem Uśmiech w ogóle ostatnio fajny dokument widziałem o Apple i Jobsie, A wracając do tematu, to PS jest jak dla mnie za duży... nie mogę się w nim odnaleźć ma trochę za dużo niepotrzebnych funkcji (wiem o istnieniu Elementsa i Lightrooma) dlatego wole poczciwego GIMPa, poza tym w moim życiu zakończył się już okres w którym nie robiło mi różnicy czy pirace czy nie, więc nie pirace Uśmiech

PS. Myrevin masz coś zainstalowanego (np. TORa) że tak ten rozpoznawacz systemów wariuje? Język
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #539 : 23.03.2012, 23:01:14 »

No więc jak chcesz wiedzieć kto to był, nie musisz się mnie pytać.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #540 : 23.03.2012, 23:06:22 »

OO przypomniało mi się to był Steve Wozniak Uśmiech to używasz tego TOR-a czy nie Język
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #541 : 23.03.2012, 23:11:41 »

Yes to był on. Czemu miałbym używać sieci Tora? o.O prawa nie łamię.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #542 : 23.03.2012, 23:13:38 »

Nie wiem, ale te OS-y które ty używasz(te pokazywane pod każdą wiadomością) są coraz wymyślniejsze Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #543 : 23.03.2012, 23:38:14 »

Używam Linuxa .. oj ... co najmniej od od .. co tu pisać? i tak mało kto to doceni. wiem jak śledzić procesy, które on powoduje. Czy to będzie firefox(moja ulubiona) czy IE czy jakakolwiek inna przeglądarka wiem jak się przedstawić ludziom, którym zależy na takich informacjach, gdzie jestem czy co oglądam. Język  W Windowsie  też to potrafię. [cool]
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #544 : 23.03.2012, 23:46:27 »

UAU Chichot
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #545 : 23.03.2012, 23:54:52 »

A oficjalnie.. używam Linux mint 12 tez tej numeracji do kończ nie rozumiem.. bo w każdej chwili (zmieniając, sudo gedit /etc/apt/source.list .. działając  z rozwagą na tz prztyknięcie paluchów(dziś i do tej pory nieumytych) jestem w stanie zmienić sobie kompletnie dystrybucję. Na każdą inną żerującej ma pomysłach Debiana. Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: