Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315662 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jocker
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 57
Galeria Użytkownika


Zaawansowany amator :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #406 : 30.12.2009, 09:06:04 »

Blender mi się właściwie dlatego spodobał bo jest do 3D. Paint.net miałem instalować ale jakoś tak wyszło, że nie zainstalowałem.

Co do PAINTA; "wszyscy" uważają go za badziew(oprócz mojego nauczyciela od informatyki:P) ale on też potrafi działać:

http://www.wykop.pl/ramka/191909/rysunek-w-ms-paint
]http://diamonster.deviantart.com/art/powerdraw-17908194[/img]
http://www.wykop.pl/ramka/72454/pixelart-w-3-kolorach
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #407 : 30.12.2009, 12:36:48 »

Do Blendera nic nie mam, dla mnie największe schody zaczynają się przy texturowaniu, więc pełne obrazy metodą 3D odpadają. Jako alternatywę tego nizły jest Inkscape - kontury i pokolorować, a texturowanie w GIMPie. Na zajęciach AMT PS się rozwalił, więc były prowadzone przy pomocy GIMPa - zadaniem był retusz fotografii. Po 10 min się nudziłem i picowałem swoje prace Język

Fakt dla mnie minusem w GIMPie jest to, że nie jest uwzględniany w firmach (bo przecie podstawa to pr0 czyli PS) i za diabły nie jestem w stanie się na niego przestawić.

Dlaczego?

Wchodzę w filtry -> Lista taka, a mam wrażenie, że jest spory bałagan. Gdzie indziej zestaw do panowania nad kolorami a najwięcej problemów sprawiają mi właśnie prace, gdzie wymagane jest użycie prowadnic.

Ot moje widzi misie, dlaczego właśnie cenię bardziej GIMPa od Photoshopa.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #408 : 30.12.2009, 14:00:14 »

Też używałem Paint.NETa zanim zacząłem GIMPa, program nie jest zbyt zaawansowany, jednak ma różne ciekawe filtry pozwalające uzyskać niezłe efekty przy małym wysiłku Uśmiech

Ja tak samo, Paint.NET jest nawet niezły... ale nie na dłuższą metę.
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #409 : 31.12.2009, 00:47:49 »

Do Blendera nic nie mam, dla mnie największe schody zaczynają się przy texturowaniu, więc pełne obrazy metodą 3D odpadają. Jako alternatywę tego nizły jest Inkscape [...]

Może źle zrozumiałem ale Inkscape to całkiem inny program niż Blender co powinieneś z resztą zauważyć, nie wiem jak chcesz w Inkscape robić obrazy 3d.

Fakt dla mnie minusem w GIMPie jest to, że nie jest uwzględniany w firmach (bo przecie podstawa to pr0 czyli PS) i za diabły nie jestem w stanie się na niego przestawić.

Dlaczego?

Po 1. Gimp jest mniej popularny
Po 2. Gimp wciąż przegrywa z PS'em jeśli chodzi o szybkość wykonywanych w nim prac, choćby dlatego, że nie da się masowo kopiować warstw (zakładamy ze mamy guzik na 10 warstwach (szkło, bg, itd) i chcemy go skopiować 10 razy, przyjmując, że będziemy w każdym wprowadzać modyfikacje (np. tekst czy inaczej padające światło) musimy kopiować warstwy 100 razy, milusio Mrugnięcie)
Po 3. Gimpowi wciąż brakuje niektórych podstawowych funkcji takich jak katalogowanie warstw czy efekty warstwy czy choćby maski wektorowe (wiem, że będzie w 2.8 ale mówię jak jest teraz)

No ładnie, ładnie.
Jeszcze jak wchodzę na spryciarze (szukam rip'ów najczęściej) to mnie krew zalewa ilu z tych ********ów ma spiraconego PS'a. Bo GIMP za trudny, bo za mało tutków. Właściwie więcej tutków jest dla nich plusem, bo takie ********e umieją robić tylko z tutków. Żadnej inwencji, ni myślenia.

Moim zdaniem nie tylko na spryciarzach występują piraci, pełno ich także na wszelkiej maści forach graficznych, bo kto by wydawał 3 tysiące po to by robić w programie sygnaturki? Może kiedyś kupią jak najdzie ich chęć na pracę zarobkową.

Mi się strasznie w Paint.net podobał Tryb Warstwy: Xor, dzięki niemu dało się uzyskać taki efekt jak tu: http://paintdotnet.forumer.com/viewtopic.php?f=31&t=27081&sid=3e2415df17d920c790a867d0a7112a86.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #410 : 31.12.2009, 09:34:13 »

Robi wrażenie ten tryb.

@Co zaś Inkscape - da się, da się Mrugnięcie Co zaś GIMPa, zawsze można się postarać skryptami, jak ktoś potrafi. Co zaś szkła - nie widzę aż takiego problemu.

Dlatego cały czas mówię, że nie liczy się program, lecz umiejętne korzystanie z jego zasobów i możliwości Mrugnięcie Bo na co mi taki Photoshop, kiedy mam problemy z opanowaniem go na tyle, by nie robić podstawowych błędów? Masa nerwów, masa czasu, bo filtra nie mogłem znaleźć.
Dokładnie tak miałem kiedy przerabiałem tutoriale na trialowej wersji. Skończyło się wywaleniem PSa do kosza.

Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #411 : 31.12.2009, 12:37:06 »

Moim zdaniem nie tylko na spryciarzach występują piraci, pełno ich także na wszelkiej maści forach graficznych, bo kto by wydawał 3 tysiące po to by robić w programie sygnaturki? Może kiedyś kupią jak najdzie ich chęć na pracę zarobkową.

Mieliśmy przeprawę ze Spryciarzami, oczywiście skopiowali nasze tutoriale. Ale to było swego czasu. Oczywiście, nie była to wina administracji Spryciarzy, tylko kilku użytkowników tego portalu - nie, że mam coś do samego portalu, inna sprawa, że za przeproszeniem, straszne badziewne te filmy tam są (patrzyłem tylko na informatykę) - takie proste rzeczy - oczywiście, należy tu nanieść poprawkę, że uważam się, za użytkownika komputera zaawansowanego;)

Ale do rzeczy: czemu Photoshop wciąż jest popularny? Bo używają go profesjonaliści. Czemu? Mają swoje powody, wpisali je tu w tym wątku. GIMP nie jest zły, ale rzesza dzieciaków woli spiracić Photoshopa, niż używać GIMPa do zrobienia sygnaturki, by tylko czuć się  bardziej "pro". Osobiście nie uważam, że należy się takimi przejmować...
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #412 : 31.12.2009, 12:49:16 »

Cytat: Ziomioslaw
Osobiście nie uważam, że należy się takimi przejmować...

Cały sens w jednym zdaniu Uśmiech 2
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #413 : 31.12.2009, 15:13:36 »

Popieram zdanie Ziomioslawa. Osobiście znam jeden i drugi program, ale mimo wszystko wolę Gimpa, choć dość długo bo prawie przez 3 lata "przyzwyczajałem" się Photoshopa sądząc, że jest lepszy i nie wiele z tego pożytku (przynajmniej umiem się nim obsługiwać Chichot). Wnioski takie: liczy się talent, bez niego ani rusz, a taka prawda, że co da się w PS zrobić to w Gimpie też (może troszkę trudniej, lub łatwiej - tak też się zdarza Mrugnięcie).
Zapisane
Dareczna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #414 : 31.12.2009, 18:37:48 »

Także popieram zdanie Ziomiosława. W blogosferze (zwłaszcza Onet Blog) to tylko same instrukcje do Photoshopa, bo na dobreprogramy jest do pobrania za darmo i legalnie itp. Kiedyś jedna dziewczyna miała instrukcje do Gimpa ale usunęła nie wiem czemu. Chociaż są osoby które pracują w Gimpie i jakoś robią ładne szablony ikonki itp. Ale jak to powiedział Ziomiosław:

GIMP nie jest zły, ale rzesza dzieciaków woli spiracić Photoshopa, niż używać GIMPa do zrobienia sygnaturki, by tylko czuć się  bardziej "pro". Osobiście nie uważam, że należy się takimi przejmować...


Nie rozumiem takich dzieciaków. Takie dla szpanu piractwo.
Zapisane

Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #415 : 31.12.2009, 22:25:45 »

Bez sensowne zupełnie ale... Zrobisz coś? Nie mamy takiej możliwości w ogóle więc po co gdybać?
Zapisane

KoPeReK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika

KoPeReK

The beginning...


Zobacz profil
« Odpowiedz #416 : 02.01.2010, 18:18:47 »

Ja popieram użytkownika Dareczna.
Znam taki przypadek, gdzie koleś na wszystkie moje, nawet najładniejsze prace mówi: "Okropieństwo!".
A potem pokazuje mi swoje prace ze spiracionego PS'a.
Tak więc wolę gimp'a, gdyż jest darmowy, ma wiele opcji i jest bardzo łatwy w obsłudze, lecz początki zawsze są straszne. xD
« Ostatnia zmiana: 02.01.2010, 20:45:03 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #417 : 02.01.2010, 18:28:29 »

Cytuj
A potem pokazuje mi swoje prace ze spiracionego PS'a.
Które za pewno są tylko o tyle lepsze, że były robione w PSie...

Cytuj
ma wiele opcji i jest bardzo łatwy w obsłudze, lecz początki zawsze są straszne.
Taki sam jest PS, trzeba tak samo się go uczyć jak GIMPA i nie zauważyłem różnicy w łatwości obsługi, a jednak wolę GIMPA Mrugnięcie
Zapisane
KoPeReK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika

KoPeReK

The beginning...


Zobacz profil
« Odpowiedz #418 : 02.01.2010, 22:54:02 »

PS może sprawiać trudności tym, którzy nie mają zielonego pojęcia o grafice. Osobiście nie miałem z nim problemów, lecz znam przypadki, gdzie obsługiwanie PS'a jest nieudolne.
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #419 : 02.01.2010, 23:25:11 »

KoPeReK poczytaj sobie trochę to forum, to dojdziesz do wniosku, że i GIMP sprawia problemy jak stąd do Ameryki Mrugnięcie
Ja też nie miałem problemów, ani z jednym, ani z drugim programem, ale może pomogło mi trochę samozaparcia, kreatywności i używania mózgu, bo z tego ostatniego to nie wszyscy potrafią korzystać (o ile w ogóle wiedzą, że go mają).
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: