Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GUI gimpa - jakie w koncu jest?  (Przeczytany 4848 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
covo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.06.2014, 19:31:07 »

Cos mi sie obilo o uszy kiedys, ze gimp skonczyl ze srednio wygodmym gui i już ma analogiczne gui do gui... PShopa Uśmiech - ale jakos tego nie widze w najnowszej wersji 2.8.10.
Jak to w koncu jest?

A moze chodzi dokladnie o to?:
http://www.dobreprogramy.pl/Modyfikacja-GIMPa-dla-przyzwyczajonych-do-Photoshopa,News,52335.html
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.06.2014, 19:42:07 »

Jedną z większych zmian w Gimpie 2.8 w porównaniu do wcześniejszych wersji jest tryb jednookienkowy. Jednak nie sprawił on, że Gimp ma analogiczne GUI do Photoshopa, tylko pozwolił na lepsze poukładanie wszystkich dokowalnych okien i przybornika.

Co do wygody użytkowania Gimpa, to według mnie jest to kwestia przyzwyczajenia i ja np. nie pracując w Photoshopie nie mogę odnaleźć niektórych najbardziej podstawowych funkcji, w przeciwieństwie do Gimpa, w którym wiem co gdzie się znajduję. Uśmiech

Z tego co widzę to w tej modyfikacji są po prostu ikony z Photoshopa i lekko zmodyfikowane ułożenie okienek, jeśli to ci pomoże, możesz śmiało to instalować, w końcu modyfikacja oprogramowania jest jedną z zalet FLOSS. Uśmiech
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
covo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.06.2014, 20:05:09 »

Jedną z większych zmian w Gimpie 2.8 w porównaniu do wcześniejszych wersji jest tryb jednookienkowy. Jednak nie sprawił on, że Gimp ma analogiczne GUI do Photoshopa, tylko pozwolił na lepsze poukładanie wszystkich dokowalnych okien i przybornika.
i to jest wlasnie taki wyglad??
http://i.imgur.com/bm9bUhG.png
(tak wyglada u mnie, natychmiast po uruchomieniu, bez jakichs konfiguracji - zaczynam zabawy z gimpem dopiero)

Co do wygody użytkowania Gimpa, to według mnie jest to kwestia przyzwyczajenia i ja np. nie pracując w Photoshopie nie mogę odnaleźć niektórych najbardziej podstawowych funkcji, w przeciwieństwie do Gimpa, w którym wiem co gdzie się znajduję. Uśmiech
a, wiesz... w na powaznie przepychanie "co poreczniejsze" nigdy nie wejde, bo jest,jak jest, ale zapytalem, bo mam w glowie ten krzyk dawno/niedawno, ze gimp upodobnil sie do standardow photoshopowych, ze juz w gimpie jeden panel, etc. etc, - ale to guzik prawda..., odpalam wczoraj gimpa - jest jak bylo, czyli dla mnie srednio, zawsze pytam sie sam siebie, skad taka pokrecona konstrukcja Uśmiech Uśmiech, ok, widocznie innym sie podoba

Z tego co widzę to w tej modyfikacji są po prostu ikony z Photoshopa i lekko zmodyfikowane ułożenie okienek, jeśli to ci pomoże, możesz śmiało to instalować, w końcu modyfikacja oprogramowania jest jedną z zalet FLOSS. Uśmiech
ale to cudo do ewentualnego zainstalowania, to jest chociaz znane w swiatku gimpa?  to jest TO? ludzie TEGO uzywaja? sprawdzone? czy tylko tak mi mowisz... Uśmiech
(oraz: sa znane jakies inne "nakladki" tak dzialajace?)
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.06.2014, 20:22:46 »

Cytuj
i to jest wlasnie taki wyglad??
http://i.imgur.com/bm9bUhG.png
(tak wyglada u mnie, natychmiast po uruchomieniu, bez jakichs konfiguracji - zaczynam zabawy z gimpem dopiero)
Zapomniałem dodać, że tryb jednookienkowy nie jest domyślny. Aktywuje się go poprzez Okna --> Tryb jednego okna

Cytuj
a, wiesz... w na powaznie przepychanie "co poreczniejsze" nigdy nie wejde, bo jest,jak jest, ale zapytalem, bo mam w glowie ten krzyk dawno/niedawno, ze gimp upodobnil sie do standardow photoshopowych, ze juz w gimpie jeden panel, etc. etc, - ale to guzik prawda..., odpalam wczoraj gimpa - jest jak bylo, czyli dla mnie srednio, zawsze pytam sie sam siebie, skad taka pokrecona konstrukcja Uśmiech Uśmiech, ok, widocznie innym sie podoba
Po prostu internet przekręca pewne fakty. Trzeba po prostu nastawić się, że Gimp to nie jest darmowy odpowiednik Photoshopa, tylko całkiem odrębny program i jest on inaczej zaprojektowany.

Cytuj
ale to cudo do ewentualnego zainstalowania, to jest chociaz znane w swiatku gimpa?  to jest TO? ludzie TEGO uzywaja? sprawdzone? czy tylko tak mi mowisz... Uśmiech
(oraz: sa znane jakies inne "nakladki" tak dzialajace?)
Nie wiem, czy to "cudo" jest znane, nigdy go nie używałem. Używałem kiedyś innej modyfikacji zwanej Gimpshop, jednak nie pamiętam już czy nadawała się ona do użytku. No i z oczywistych względów nie wiem czy jest ona łatwiejsza w obsłudze dla użytkowników Photoshopa. Jednak myślę, że warto popróbować. Szczególnie, że masz jeszcze świeżo zainstalowanego Gimpa i jeśli coś zepsujesz w nim, to możesz zainstalować go od nowa Uśmiech.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17034437/Zrzut%20ekranu%202014-06-14%2020.18.28.png
Tu masz jeszcze zrzut z mojego Gimpa, dla mnie jest on bardzo użyteczny, w przyborniku zostawiłem sobie tylko niezbędne ikonki i je zmniejszyłem oraz pogrupowałem sobie okna dzięki czemu nie zabierają mi tak dużo miejsca na moim niezbyt dużym ekranie Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
covo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.06.2014, 20:44:25 »

[.....]
Zapomniałem dodać, że tryb jednookienkowy nie jest domyślny. Aktywuje się go poprzez Okna --> Tryb jednego okna
aaaa, to pewnie to jest ta nowosc od jakiegos czasu w gimpie, czyli "jakże oczekiwana" mozliwosc jednookienkowej budowy, pewnie o to chodzilo, no tak...
(swoja droga te nakladke z dobreprogramy warto tez przetestowac....)

bo - rozumiem - mozna zapewne w konfiguracji wybrac jakis ogolny charakter wygladu gimpa, typu... photoshop Uśmiech, czyli takie ciemniejsze studio, co dla mnie jest zdecydowanie korzystniejsze
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.06.2014, 20:59:25 »

No nie jest to jakieś gotowe ustawienie, tylko po prostu, poustawiałem okienka według siebie. Oprócz tego zainstalowałem jakiś ciemny motyw (nie pamiętam już jaki) według tego poradnika:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56815.0.html
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
covo
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.06.2014, 21:28:44 »

No nie jest to jakieś gotowe ustawienie, tylko po prostu, poustawiałem okienka według siebie. Oprócz tego zainstalowałem jakiś ciemny motyw (nie pamiętam już jaki) według tego poradnika:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56815.0.html

mygod - to jak operacja w ardenach Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: GUI gimpa - jakie w koncu jest?
Skocz do: