Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Nowy indeks tutoriali - lista funkcjonalności
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowy indeks tutoriali - lista funkcjonalności  (Przeczytany 5510 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 21.03.2009, 18:39:58 »

W związku z tym, że jest to jedna z pilniejszych spraw proszę was o dopisanie do poniższej listy funkcjonalności, które chcielibyście w nowym indeksie zobaczyć:

  • podział wg kategorii
  • sortowanie wg daty dodania/popularnosci
  • stronnicowanie
  • wyświetlanie na stronie głównej indeksu najpopularniejszych/najnowszych tutoriali
« Ostatnia zmiana: 21.03.2009, 19:05:32 wysłane przez @Cakper » Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.03.2009, 20:18:23 »

Myślę że przydatna była by informacja, jakich tutoriali brakuje w danej kategorii, gdyż narazie pisze tylko ile brakuje, ale nie wiadomo jakich - trzeba szukać.
Zapisane

afk
K-ja
Gość
« Odpowiedz #2 : 21.03.2009, 20:29:23 »

Szukajka tutków, o ile takiej nie ma (ja tam lubię wszystko ręcznie Uśmiech 2)
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 21.03.2009, 20:30:39 »

Myślę że przydatna była by informacja, jakich tutoriali brakuje w danej kategorii, gdyż narazie pisze tylko ile brakuje, ale nie wiadomo jakich - trzeba szukać.

Nie, po prostu wystarczy sobie nie mieszać Mrugnięcie Obecnie mamy indeks uzupełniony w 100%, a jeśli byle kto nie będzie dodawał nowych poradników do indeksu/usuwał starych i przenosił z działu do działu, to problem nie wróci.



Sortowanie według poziomów trudności, no i ten podział - bardziej szczegółowy (np. dział Różne jest zbyt ogólny).
Hmm, może jeszcze pięciogwiazdkowe ocenianie?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.03.2009, 21:49:44 »

Zwijanie poszczególnych kategorii. Jak działy forum. Oraz powinien być nick autora/tłumacza przy każdym tutorialu.
Zapisane

K.Ś.
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 403
Galeria Użytkownika


Still Alive.


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.03.2009, 21:50:04 »

Z gwiazdkami popieram.
Można by dać jakiś odnośnik na forum(nie potrafię się określić) iż będzie występował tutorial(outcome-w nim link do strony), np. z boku efekty pracy innych, a na dole komentarze do niego. Byłby to zamknięty temat, tylko dla tutoriala. Reszta byłaby na początku, przed wejściem do tuta.
Do zobrazowania podam przykład. Na szybko, ale żebyście zrozumieli.
Miniaturka, reszta wew. To jest tylko "szkic", oczywiście nie w takiej formie mogłoby to być na forum.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 22.03.2009, 00:02:36 »

Można by dać jakiś odnośnik na forum(nie potrafię się określić) iż będzie występował tutorial((rezultat, wynik, obraz, praca, rysunek, itp.)-w nim link do strony), np. z boku efekty pracy innych, a na dole komentarze do niego. Byłby to zamknięty temat, tylko dla tutoriala. Reszta byłaby na początku, przed wejściem do tuta.
Do zobrazowania podam przykład. Na szybko, ale żebyście zrozumieli.
Miniaturka, reszta wew. To jest tylko "szkic", oczywiście nie w takiej formie mogłoby to być na forum.


Eee... Nie.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
K-ja
Gość
« Odpowiedz #7 : 22.03.2009, 19:52:16 »

Lepiej czegoś takiego nie robić, bo jak 100 osób da swoje pracki i się wstawi 3 to reszta będzie się oburzać że czemu nie ich praca Język. No i byłby bałagan.

Mam jeszcze 1 pomysł: możliwość dania oceny tutorialowi (tak jak pracom w galerii). Wtedy by można dać układ wg. ocen/tytułu/autora do wyboru Uśmiech
Zapisane
no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22.03.2009, 20:08:47 »

Popieram system oceniania/gwiazdek.
Do tego proponowałbym dodanie możliwości tagowania tutoriali i wyszukiwarkę/chmurkę tagów.
Sortowanie wg trudności.
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 22.03.2009, 20:52:19 »

Kod:
wyświetlanie na stronie głównej indeksu najpopularniejszych/najnowszych tutoriali

Ewentualnie podział, po 2 najpopularniejsze/najnowsze tutoriale z kategorii. Żeby nie było, że w najpopularniejszych są tutoriale jedynie z jednej grupy np. sygnaturki.

Cakper: popieram 4 punkty, do czwartego uwagi wymieniłem.
Dodał bym jeszcze wspomniane przez K-ja sortowanie poprzez tytuł czy autora, czyli minimum, to co obowiązuje w forum.

Wiktor94: również popieram, funkcja jak najbardziej przydatna.

Sortowanie według trudności jak najbardziej będzie pomocne.

Również popieram ocenianie tutoriali najlepiej w systemie gwiazdkowym (lecz niekoniecznie) Kwestia jedynie w którym miejscu umieścić panel do oceny, bo najskuteczniej było by go wcisnąć na końcu każdego z tutoroialu. Jak ZU przeczyta i przerobi to dopiero wystawi ocenę.

Teraz z innej bajki. Proponuję by w poprawianych tutorialach umieszczać nicki osób które tego dokonały. Po pierwsze się napracowały więc na to zasługują. Po drugie ingerując w treść danego tutorialu zmieniają jego treść i częściowo stają się współautorami takiego nowego tutorialu.

Jeszcze kwestia zapomnianych e-booków.

Proponuje dodać skrypt generujący pdf-a z pierwszego wątku tutorialu umieszczony w indeksie, dzięki czemu popularność forum poprzez tutoriale się dodatkowo zwiększy, czego mamy już przykład na allegro.
Zapisane

ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 22.03.2009, 22:20:36 »

Noss: np: http://www.barthez.cal.pl/pdf/?strona=http://www.gimpuj.info/index.php/topic,16246.0.html

Myśle, że dobrym pomysłem byłoby również tagowanie tutoriali, co pomogło by w ich wyszukiwaniu.
Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 22.03.2009, 23:51:35 »

ba®thez: Ładnie, tylko trzeba by umieścić link do skryptu w dwóch miejscach: w spisie, czyli Indeksie oraz poszczególnym tutorialu, powiedzmy na samym jego początku lub końcu z automatu.

Tagowanie jest niegłupim, a może być również przydatnym rozwiązaniem nie tylko dla początkujących.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 23.03.2009, 01:27:14 »

Teraz z innej bajki. Proponuję by w poprawianych tutorialach umieszczać nicki osób które tego dokonały. Po pierwsze się napracowały więc na to zasługują. Po drugie ingerując w treść danego tutorialu zmieniają jego treść i częściowo stają się współautorami takiego nowego tutorialu.

Hmm... nie sądzę. W takim wypadku przez cały indeks będzie się powtarzało kilka nicków opiekunów. Nie widzę w tym większego sensu, tym bardziej, że robimy po prostu to co do nas należy. I tutaj też wyjaśniona kwestia zasługi.

Nie uważam też, bym miał jakiś szczególny udział w pisaniu tutoriala, skoro poprawiłem w nim interpunkcję, ortografię, gramatykę, dodałem zielone kulki i podzieliłem opis na wstęp, część właściwą oraz podsumowanie, dodając również uwydatniony tytuł Mrugnięcie Taki tutorialowy korektor.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
bzykotron
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika

bzykotron


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 21.11.2010, 13:46:50 »

Witam,
chciałbym odświeżyć wątek, zakładanie nowego wydaje mi się być pozbawione większego sensu.
Chodzi mi szczególnie o opcję sortowania tutoriali według poziomu trudności - taki pomysł już się tu pojawił (zresztą nie tylko w tym wątku).
Opcja ta może być bardzo przydatna, szczególnie dla nowych osób - ja osobiście staram się przerobić jak najwięcej tutków właśnie od najprostszych zaczynając.
Może również byłoby możliwe wprowadzenie jakiegoś bardziej zaawansowanego wyszukiwania lub sortowania wg kilku parametrów np. efekty tekstowe => poziom trudności => data dodania.
Natomiast uważam, że dużym ułatwieniem byłoby wprowadzenie samego sortowania wg poziomu trudności.
Przepraszam bardzo, jestem ślepy. Dopiero po napisaniu posta dopatrzyłem się tego sortowania, nie wiem jak wcześniej mi to umknęło.
SHB: Chyba nie zauważyłeś też, że jest to wątek z 2009 roku, z marca.
« Ostatnia zmiana: 21.11.2010, 15:27:56 wysłane przez SECONDHEARTBEAT » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Nowy indeks tutoriali - lista funkcjonalności
Skocz do: