Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] GIMP 2.4  (Przeczytany 12468 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
eneren
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

eneren


Zobacz profil
« : 26.10.2008, 01:40:19 »

Witam,
poszukuję GIMP'a wersji 2.4, szukałem na forum, ale nie udało mi się znaleźć takiego tematu.
Wiem, że jest taki plik do ściągnięcia w dziale download, jednak to nie jest to czego szukam, chodzi mi konkretnie o tę wersję, którą posługują się koledzy w tutorialach.
Mama już chyba z trzy rodzaje gimp'a na komputerze i jak dotychczas żadnym nie udało mi się wykonać żadnej z rzeczy pokazywanych w poradnikach.
Postępowałem zgodnie z instrukcją, a efektów nie było, więc wnioskuję, że wersje różnią się miedzy sobą.
Tak więc byłbym wdzięczny, jeśli ktoś poda link do identycznej wersji programu co na tutorialach.
Z góry dziekuję za pomoc,
eneren.
« Ostatnia zmiana: 03.06.2013, 17:45:43 wysłane przez bea » Zapisane
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #1 : 26.10.2008, 07:40:36 »

GIMP 2.4.7
Gimp 2.4.4
Gimp 2.4.0


Tutoriale zrobisz na innych wersjach GIMPa niż 2.4...
Zapisane
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 26.10.2008, 09:29:59 »

Co da się zrobić w GIMP-ie 2.4 to da się zrobić w GIMP-ie 2.6, a co da się zrobić w GIMP-ie 2.2 to da się zrobić w GIMP-ie 2.4 i 2.6. Wiec moja rada jest taka, zainstaluj GIMP-a 2.6 z naszego downloadu i na nim wykonuj samouczki, bo najlepiej używać najnowszej wersji.
Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
eneren
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

eneren


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.10.2008, 12:32:27 »

Co da się zrobić w GIMP-ie 2.4 to da się zrobić w GIMP-ie 2.6, a co da się zrobić w GIMP-ie 2.2 to da się zrobić w GIMP-ie 2.4 i 2.6. Wiec moja rada jest taka, zainstaluj GIMP-a 2.6 z naszego downloadu i na nim wykonuj samouczki, bo najlepiej używać najnowszej wersji.
Niby racja, ale już wspominałem, że wykonuję dokładnie to co jest opisane w tutorialu i nie wychodzi, być może i jestem za głupi do tego programu, jednak robię łopatologicznie, słówko po słówku uważam na wszystko, sprawdzam dwa razy a i tak nie wychodzi...
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 26.10.2008, 15:01:49 »

Wiesz, bo w GIMP-ie 2.4 niektóre opcje zostały poprzenoszone. To może byc twoim problem (z resztą nie tylko twoim Język).
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
eneren
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

eneren


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 26.10.2008, 19:35:57 »

No, to też fakt, ale już łapię gdzie mniej więcej co jest... Uśmiech
Zdybek, chyba najlepiej zdiagnozowałeś problem, gratuluję. Język
Mam jeszcze jedno pytanie, nie chcę spamować forum moimi problemami więc zapytam się tutaj, jak zrobić, żeby np jakiś napis lub grafika była bez tła, bo np zrobiłem graficzkę, zapisałem ją bez żadnego tła, a i tak jak przeglądam Windowsowksą przeglądarką to jest białe tło.
Zapisane
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #6 : 26.10.2008, 19:42:51 »

Pod windowsową zawsze będzie białe tło. Wgraj np. załącznikiem tutaj i będzie szare tło. Dopasowuje się pod kolor tła danej strony.
Zapisane
MatiM1408
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

MatiM1408


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 18.02.2009, 00:06:32 »

Co da się zrobić w GIMP-ie 2.4 to da się zrobić w GIMP-ie 2.6, a co da się zrobić w GIMP-ie 2.2 to da się zrobić w GIMP-ie 2.4 i 2.6. Wiec moja rada jest taka, zainstaluj GIMP-a 2.6 z naszego downloadu i na nim wykonuj samouczki, bo najlepiej używać najnowszej wersji.
Niby racja, ale już wspominałem, że wykonuję dokładnie to co jest opisane w tutorialu i nie wychodzi, być może i jestem za głupi do tego programu, jednak robię łopatologicznie, słówko po słówku uważam na wszystko, sprawdzam dwa razy a i tak nie wychodzi...

Tak ma racje...
W najnowszej wersji toutoriale wyglądaja inaczej nawet jak robisz słówko po słowku...
Zapisane

KrzychuZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 259
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.02.2009, 08:06:09 »

Pod windowsową zawsze będzie białe tło. Wgraj np. załącznikiem tutaj i będzie szare tło. Dopasowuje się pod kolor tła danej strony.

Nie. Pod Windowsową nie zawsze będzie białe tło. W IE 6 jest specjalny skrypt do wstawiania przezroczystych obrazków, a IE 7 i 8 już obsługują przezroczystość. Mrugnięcie
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 18.02.2009, 21:30:12 »

CysiuTbg, a od kiedy IE jest windowsowską przeglądarką obrazków (bo o takowej mowa tu była)? Język


Pozdrawiam!
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
KrzychuZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 259
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 18.02.2009, 22:44:10 »

Ehh... nie zczaiłem, że chodzi o przeglądarkę obrazów Zawstydzony
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: [ROZ] GIMP 2.4
Skocz do: