Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Pomysł z kursami dla poczatkujących
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pomysł z kursami dla poczatkujących  (Przeczytany 1622 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« : 26.01.2009, 18:16:55 »

Mam taki pomysł, ponieważ osoby początkujące często proszą o zrobienie czegoś albo podsunięcie pod nos, można by zorganizować kursy. Będą je prowadzić bardziej zaawansowani użytkownicy GIMP'a znający teorię i praktyczne zastosowanie narzędzi tegoż programu. Wyglądało by to w ten sposób:
W założonym dziale "Kursy dla początkujących" znajdował by się temat z nazwami kursów i regulaminem dawania tematów.
I taki np. "Nowic102" chce opanować podstawy GIMP'a. Pisze temat o nazwie wg listy np."Narzędzia programu GIMP - poziom podstawowy" i w pierwszym poście opisuje kiedy jest dostępny i jak mozna się z nim kontaktować (GG,IRC,tlen itp.),...
...a nauczyciel np. "INSEKT" patrzy - "O! Jakaś robótka dla mnie!" i odpisuje temu "Nowic102", że przeprowadzi z nim kurs. Jeśli ten to zaakceptuje, robi EDIT'a i do nazwy tematu dodaje "Przeprowadzi: INSEKT".
Co wy na to?
Przykładowe nazwy kursów to:
- "Narzędzia programu GIMP - poziom podstawowy/śr.zaawansowany/zaawansowany"
- "Filtry i efekty - poziom podstawowy/śr.zaawansowany/zaawansowany"
- "Tworzenie sygnatur"
- "Tworzenie userbarów"
- "N x Nazwa kategori - tutorial 1, tutorial 2, tutorial 3... tutorial n"
np. "2 x Edycja fotografii - Zdjęcie w wielu ramkach, Fotografia polaroid + plaster"
Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
Negzîr
Gość
« Odpowiedz #1 : 26.01.2009, 18:24:46 »

W sieci jest pełno tutoriali do GIMPa, a jeszcze więcej opisów podstaw. Po jakiego więc tworzyć dział dla rzeczy, którą ktoś może znaleźć w google? Zrozumiał bym jeszcze, gdyby miał to być jeden link, ale podstawy można znaleźć już nawet na stronkach poświęconych Linuxowi.
Zapisane
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #2 : 26.01.2009, 18:27:29 »

Ale nadal nie wiem po co to komu, skoro z tutków może wynieść to samo, niż pisanie z nauczycielem i dogadywanie się co do czasu (zdarza się, że coś wypadnie i nie będzie dostępny), a tak to sam sobie przerobi tutoriale o tej 4 nad ranem czy 5 po południu i zakoduje coś w głowie.
Zapisane
maciek52
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: maciek52@jabberpl.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika

maciek52

Wcale nie mam 52 lat.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.01.2009, 12:43:02 »

Ja tego nie popieram, jak będzie się tak robiło to wszyscy będą rozleniwieni, już teraz często są tematy użytkowników którym nic się niechce, raz jeden zapytał jak zrobić herb, wszyscy pisali że ścieżkami i zaznaczeniami zrobi kształt. A on się pytał co to są "ścieżki i zaznaczenia". Potem napisali żeby przeczytał tutorial o ścieżkach. Poza tym to nie miał szacunku dla innych, przy jednym poście nie chciało mu się sprawdzić ortografii, nie chcę aby tak wyglądało całe forum.
Zapisane

Przepraszam, ale będę dopiero w maju, wtedy też zrobię tutoriale. Przepraszam!
Gimp jest mistrzem !
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.02.2009, 00:08:50 »

a ja uwazam ze warto zeby nawiazac wspolprace z inteligentna cywilizacja z kosmosu/chomikiem zenka spod piatki/zwiazkiem zawodowym betoniarek do marchewki zeby pomagali zaawansowanym wybierac ktore kolorki ladniejsze, jaka dac tresc napisu, etc.

Pomysl poracha.

Nawet jakby bylo dla wielu osob naraz to nie wierze w karnosc takiej grupki (bo dla jednej to mozna prowdzic jak sie komus chce i jak ta osoba sie rzeczywiscie stara i ma progress z wlasnych dzialan). A przez karnosc rozumiem tutaj - wykonujemy to powoli po kolei razem. a nie na szybko kto pierwszy zawody a pozniej 5 glosow "cos sie stao!" i czlowiek ma ochote kupic zmywarke na borsuki.

Przepraszam za niezrozumialosc posta ale pomysl mnie porazil.
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Pomysł z kursami dla poczatkujących
Skocz do: